· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > Minunile anului 2012 - 9
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2012 - 9     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

15.11.2012 8:03   Minunile anului 2012 - 9  citat 

Asta a fost casuta noastra pentru 9 luni... si acum suntem pe cont propriu
Noi suntem

Minunile lunii ianuarie
Denis Ciprian – pui de gonzonica – 31.01.2012 – 4,810 kg

Minunile lunii februarie
Amarilis – pui de wildrose – 03.02.2012 – 3,570 kg
Natalia Ioana – pui de adriana – 06.02.2012 – 3,600 kg
Stefan – pui de martinel – 07.02.2012 – 3,500 kg

Minunile lunii martie
Denis Costin – pui de lord_lesy – 26.03.2012 – 3,000 kg

Minunile lunii aprilie
Sara Evelina – pui de mari_d – 03.04.2012 – 2,600 kg
Adela – pui de lina4olachi– 13.04.2012
Marc – pui de gazzella – 15.04.2012 – 3,410 kg
Filip-Andrei – pui de Tania – 22.04.2012 – 2,650 kg
Irina Maria – pui de Byu – 26.04.2012 – 3,100 kg

Minunile lunii iunie
Iulia – pui de somnorici – 01.06.2012 – 3,300 kg
Ana Lorena – pui de ksde – 07.06.2012 – 3,700 kg
Sabrina Petronela – pui de cristina – 28.06.2012 – 3,000 kg

Minunile lunii august
robert gabriel – pui de aalliinnuuttaa – 03.08..2012 – 2,750 kg

Minunile lunii septembrie
radu stefan – pui de roxy_xyz – 26.09.2012 – 3,470kg

Minunile lunii octombrie
Catalina Gabriela – pui de sailor_moon– 05.10.2012 – 3,280kg
Adelina Nicoleta – pui de piperus– 08.10.2012 – 2,750kg
Sara – pui de aby_ever– 09.10.2012 – 3,900kg
Andrea Alexandra – pui de amamaria– 18.10.2012 – 3,315kg

Invitati speciali:
Lucas Daniel - pui de luara
Jessica Maria - pui de georgette

Capitolul anterior: : sageata sageata MINUNILE ANULUI 2012 -8

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 11 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 7 ani, 2 luni

16.11.2012 9:44     citat 

multumim ksde sarut

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani

16.11.2012 10:11     citat 

Ksdemultumim de noua casuta...
Alinutza cum mai sunteti?
noi de vreo 2 zile suntem tare plangacioase , m-am cam speriat ca cel mai mult plange dupa ce sta vreo 10 minute la san,si urla si urla si nici chip sa ii mai dau sa manance,m-am gandit la toate posibilitatile dar cred ca tot colicile sunt cauza, abia astept sa trecem peste perioada asta nasoala, am impresia ca nimic nu ajuta, am inceput cu bonisan si apoi am trecut pe ceva preparat in farmacie pe care toata lumea il lauda dar tot degeaba...iar eu am momente cand ma simt foarte stresata si nervoasa,ieri am inceput sa plang ca nu am mancare si nu mai stiu ce sa gatesc.....

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 4 luni
Radu Stefan: 7 ani

16.11.2012 10:21     citat 

salutare si de la noi, am avut botezul si acum ne-am linistit, ca am fost tare agitata cu pregatirile. Radu a fost f cuminte si nu a plans.
piperus imi pare rau ca treciti printr-o perioada mai grea, sper sa treaca repede si sa fie totul bine
pupici tuturor si o zi minunata si linistita

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 13 ani, 3 luni
tepoasa mica: 7 ani, 2 luni

16.11.2012 10:50     citat 

buna mamici,
Alina fa-i masaj pe nurtica in sens circular. pune-o pe burtica cat mai des, pune-o pe burta ta... poate poate

Noi suntem ok... bianca de 2 zile imi doarme bine noaptea de la 23 pana spre 5-6 dimineata...dar asta de cand am mutat-o la ea in patut... am renuntat la cosleeping din cauza lui fi-miu mai mult, cand se trezeste dimineata vine direct la ea si a lovit-o cu picioarele la corp un pic...asa ca gata cu dormitul in pat cu noi.
Mi-a fostc am greu da dect cine stie ce minune sau grozavie sa pateasca fata, mai bine asa... plus ca e gelos de nu se poate pe ea... cum vine sotul sa o pupaceasca vine intre ei... eu imi petrec mult timp cu pustiul ca sa-i atenuez scenele si crizele pe care le facea... e fericit clar zambet

Inca citesc despre diversificare si sunt deja zapacita de cap... noroc ca mai am timp destul, dar de cand zic asta... si uite deja are 3 luni si ceva fata.

Mama Christa zicea ceva de pastarnac... am nevoie de un link sau cum se prepara?
si as vrea cu autodiversificarea aia sa vad daca ma pot lamuri...

Fetele eu am o pofta de o varza cruda salata...ce fac???????

Ralu sa va fie de bine botezul.
O fi nu o fi dar sa stiti ca de la botez Bianca mi-a luat in greutate super pana la botez a fost un chin cu ea...

sus

Denunta
duke_meadows

16.11.2012 11:21     citat 

----------
carme_vladut a scris:
si as vrea cu autodiversificarea aia sa vad daca ma pot lamuri......
----------

carmen uite aici, daca ai nevoie de lamuriri suplimentare iti stau la dispozitie, in limita timpului....
http://www.babyledweaning.com/

----------
carme_vladut a scris:
Fetele eu am o pofta de o varza cruda salata...ce fac???????
...
----------

MANANCA! cum adica ce sa faci? ochi peste cap

sus

Denunta
piperus

Copii

16.11.2012 11:26     citat 

Carmen iti doarme bine bebelusa...a mea doar azinoapte a dormit de la 23 pana la 4...
Da o tot masam pe spate si burtica si o mai tin si pe burtica si in plus ii incalzesc perna cu samburi de cirese mai tot timpul....
Si eu zic la fel cu varza ..mananca, eu am zis ca am sa mananc de toate incet incet dar deocamdata nu stiu cat de mult o afecteaza la colici,dar voi incerca incet incet sa introduc de toate in alimentatie, e drept ca evit si eu varza ,muraturile si rosile dar cum am spus pana ne mai trec colicile c nu stiu in ce masura o afecteaza sau nu..
Ieri am facut un peste la cuptor......yami ce delicios(e prima data) ca tot fript si pane l-am mancat pana acum

sus

Denunta
duke_meadows

16.11.2012 11:53     citat 

mai feletor eu nu stiu de ce va feriti de mancare, eu nu am evitat nimic dupa ce s-a nascut copila.am fost atenta in sarcina cu unele produse da' de exemplu aveam o pofta nebuna de fructe de mare si doctorul si mi-a zis, pai bine doamna stai asa sa-i curga toate celea pe langa gura, mergi si cumpara-ti de undeva de unde ai increde ca-s proaspete si mananca linistita!
ce sa mai zic de linte, ceapa, varza etc. si cand am inceput diversificarea cu copila i-am dat si ei de toate, n-a avut nici o problema. infuleca la legume de n-am io timp sa i le dau.... foarte fericit

sus

Denunta
carme_vladut

Copii

16.11.2012 12:28     citat 

Alina nu iti face griji si pitica ta o sa inceapa sa doarma mai bine dupa 3 luni... nici bianca nu prea dormea cine stie ce, se trezea de 3 ori pe noapte asa ca iti dai seama ce zombi am fost cele 3 luni dar a trecut... cea mai grea luna este prima, zic eu.... pana iti intri in mana

duke m-am dus la piata sa cumpar si cand am vazut cum arata nu am mai vrut sa iau... ieri trebuia luat pe moment.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 8 ani, 1 luna
Ana Leia: 9 ani, 4 luni

16.11.2012 12:30     citat 

Piperus, cand nu mai stiam ce sa fac mancare sau n-aveam cand, ma salva punga magica. Fetele tot scriau de ea, dar eu nu stiam ce-i aia. Cand aam luat la magazin am inteles ca e bagheta magica pentru mine. Important e sa ai in casa niste carne, sau cartofi, sau legume. Ca sint diferite. Pregatesti repede continutul pungii si o dai la cuptor s-apoi n-ai treaba pana se gateste. Dar cand eram acasa cu ambii singura, am mai apelat la catering. altfel n-aveam cum. Am mai avut si zile din astea. Ce sa-i faci, asa e cand n-ai ajutor.

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

16.11.2012 12:39     citat 

Ramo, eu cand sunt in lipsa de timp si idei, fac repede niste paste cu cascaval ras de-asupra, si un filet de curcan(sau pui) prajit in unt, la foc mic, langa...
Un deliciu nu alta, si contrar ideilor, destul de sanatos zambet

Roxy, sa va traiasca micul crestin !

Ah, Carmen, mama draga...eu ti-am mai scris ca nu m-am abtinut de la absolut nici un fel de mancare, deci incearca si salata si tot ce ai pofta, iar daca Bianca-i agitata, in cele 24 de ore dupa ce tu consumi un anumit tip de mancare, inseamna ca nu o agreeaza, sau o deranjeaza, si data viitoare, schimbi placa scot limba

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 11 ani, 3 luni
Robert Gabriel: 7 ani, 2 luni

16.11.2012 1:07     citat 

piperus suntem bine, merci de intrebare, va citesc din umbra mereu
cam asa a aratat botezul nostru

sus

Denunta
carme_vladut

Copii

16.11.2012 3:04     citat 

waouuuw ce petrecereeee.... superbaaaaa
si noi am avut botezul dar nu asa ca la voi rasfat... nu ne-am permis financiar, dar tot am facut la restaurant
eu am de lucru cu pustiul mereu... greu coopereaza la scris... la scoala e teribil dar a inceput incet incet sa mai stea cum trebuie pe scaun sa lucreze. zambet

da ralu imi aduc aminte dar parca am avut asa o retinere cu varza ochi peste cap

sus

Denunta
piperus

Copii

16.11.2012 3:10     citat 

Alinutza sa va traiasca micul crestin..Foarte frumoase pozele..le-am studiat pe fiecare in parte...Cea care il tine in masina e nasa sau tu?
Multumesc fetelor de idei,sa stii luara ca e buna ideea cu punga magica,am mai luat si eu din cand in cand si e buna sa o ai in casa...
Pastele pentru mine sunt delicioase dar sotul nu le mananca si atunci pentru el imi bat capul mai mult ca eu as gasi tare repede sa imi arunc ceva in oala...

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 3 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 4 luni

16.11.2012 3:24     citat 

heloo...felicitari pentru micii crestini...si eu mananc tot ce prind...am mancat si mancare der fasole boabe cu carnati.....si fata n-a avut nimic....

punga magica o folosesc si eu cu succes insa eu nu-mi iau din alea cu condimente de la knor sau maggy ci de la hipermarket sunt seturi de cate 5. 8 sau 10 pungute si imi pregatesc si condimentez eu singura ce vreau sa pun in punga. Se face mult m,ai repede si mai bine decat la cuptor normal si nici nu mi se murdareste cuptorul foarte fericit trag cu ochiul

noi am papat ieri cateva gurite de bostan copt si fiicamea imi tragea mainile sa mi le bage la ea in gurita sa-i mai dau. L-am copt si i-am dat bucatica putin sfaramata nu l-am pasat si a papat foarte usor....a incercat sa si mestece cu limbuta si clar i-a placut...momentan suntem la faza de testat gusturi nu am sa-i inlocuiesc inca o masa de lapte...doar asa cat sa ne jucam sper sa mearga bine

intru destul de greu ca nu prea apuc sa stau la pc si cand apuc mai lucrez....acu le fac la bunici calendare cu pozicile fetelor iar la unchi rame foto home made cu pozica fetelor inauntru.... pentru nasi am sa p-regatesc un album cu fotografii cu ei si baietelul lor, la cunostinte care nu sunt prieteni apropiati dar cu care sigur ne vom vedea de craciun ca e conjunctura si anturajul de asa natura un fel de globulet de carton cu fotografii cu ei cand am sa le termin am sa le fotografiez sa le vedeti si voi....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: