· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2012 > Minunile anului 2012 (10)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2012 (10)     
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 11 ani, 9 luni
Ana Lorena-bebelina: 7 ani, 10 luni

27.11.2012 10:25     citat 

cristina felicitari pentru dintisori...noi ne chinuim cu ei de la vreo 4 luni insa nu-s iesiti inca de tot se simt la mana insa nu-i sperta de tot gingia...si nu-s in fata ci mai pe laterala....puncticel pe gingie avea lorena de pe la 3 luni

ralu felicitari si bun venit pui elise....e un nume superbnu ne-am gandit la el dar era foarte frumos de luat in considerare

sus

Denunta
wildrose

Copii
Mihai: 16 ani, 7 luni
Amarilis: 8 ani, 2 luni

27.11.2012 5:59     citat 

Felicitari Ralu! Bun venit pe lume Elise! sarut
Amarilis n-are niciun dintisor scot limba

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 10 luni
Radu Stefan: 7 ani, 6 luni

27.11.2012 6:50     citat 

wawww ralu felicitari, Elise esti o dolafanica, deja te-ai nascut la 1 luna zambet V pupam dulce si felicitari mami eroina ca ai rezistat si ca totul s-a terminat cu bine.

si pentru mami

cristina79 felicitari pentru dintisori

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 7 ani, 6 luni

27.11.2012 7:13     citat 

Felicitari Ralu sa iti traiasca fetita sa ve bucurati de ea si tie iti doresc sa te refaci repede si sa ai mult laptic sarut sarut sarut
Carmen felicitari pt dintisor la fel si voua Cristina
Noi suntem ok la 2 luni cantarim 6700 gr. zambet cam dolofan dar pediatrul a spus ca e ok sarut
Multa sanatate va dorim sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

27.11.2012 7:39     citat 

ooo alexa, asa era si Vlad la 2 luni zambet, acum radu este mai micut el are 5300 cat aea Vlad la 1 luna zambet
va pupam dulce

sus

Denunta
amamaria

Copii
Lavinia: 21 ani, 1 luna
Andrea Alexandra: 7 ani, 5 luni

27.11.2012 9:06     citat 

Buna !
In primul rand multuim pentru adaugarea in listuta sarut
Am ramas datoare cu o poza de prezentare a printesei noastre

Noi suntem binisor.Andrea se lupta cu colicii si are si o hernie ombilicala foarte urata trist .Medicii ne-au spus ca vor supraveghea pana la 2 ani iar daca nu se retrage o vor opera.
Eu am avut mastita care s-a terminat cu operatie.Acum sunt in faza de recuperare.Cum imi curge foarte mult lapte prin operatie cred ca se va inchide destul de greu.Am vrut sa renunt la alaptat insa m-am razgandit in ultimul moment spunandu-mi mie insami sa mai incerc putin.La primul semn de alarma de o noua mastita voi renunta fara a gandi de doua ori.
Sper ca de acum sa reusesc sa intru mai des aici.Citesc zilnic insa fugitiv .

Multa sanatate atat bebelusilor cat si la mamicute!

sus

Denunta
carme_vladut

Copii
Nazdravanul: 13 ani, 8 luni
tepoasa mica: 7 ani, 8 luni

28.11.2012 9:10     citat 

neata dragelor
Da e grea perioada cu dinti dar cred ca trecem noi si peste.
Ieri mi-a cerut sanul foarte des... nu stiu daca e puseu sau e de la dinte, cred ca a avut si ceva febra ca-i ardea capul cu totul si de asta a fost miorlaita un pic.
Vreau sa va zic ca isi ridica super capul si a inceput sa se sprijine bine pe antebrate. De aseara se chiunuie sa se intoarca pe burta singura dar nu a reusit inca.

Ieri am avut zi creativa :
globulete, stelute si ganduri mamicesti
sper sa ma si tin cu timpul mai ales ca il implic si pe pusti cat de cat.

Amamaria o frumusete aveti voi acolo sarut
Cristina felicitari ptr dintisor... nu i-am luat nimic de ros, ar trebui? eu il simt cat de cat acum cand trage dar e bine ca papa bine sa stii si ma bucur ca nu folosesc biberon. Oricum, ea nu-l agreaza deloc, nu stiu ce fac dupa 6 luni cand va trebui sa-i dau sucuri daca va accepta canita cu cioc... sa vedem atunci.
Momentan ma gandesc la sarbatorirea Craciunului si a revelionului.

Ralu te asteptam la povesti sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.11.2012 2:22     citat 

amamaria e o scumpa printesa ta; sa fiti sanantoase si sa fie totul bine
carmen si eu am avut ieri o zi mai agitata cu piciul meu, a carait destul de mult si a dormit putin, cred ca mai au si ei zile proaste
m-am uitta pe blogul tau si vreau sa te felicit, arata foarte ine decoratiunile facute si m-ai facut sa-mi amintesc de blogul meu cu aceasta ocazie asa ca am facut si eu o postare cu printisorul nostru, cine doreste poate intra aici sa vada http://ilincafoto.blogspot.ro/2012/11/sedinta-foto.html

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

28.11.2012 2:49     citat 

Multumesc mult pentru toate urarile si gandurile voastre frumoase !
Ioana sarut sarut sarut !!!

Carmen, va citesc, inca sunt la maternitate, ma gandeam sa fac iesire precoce (in 24h dupa nastere), dar s-a complicat putin treaba cu hemoragie si anemie. Sper sa fie bine si sa plecam acasa, spre sfarsitul saptamanii .

Micuta Elise e bine, a prins bine sanul, inca suntem la colostru...
In rest, ziua doarme si noaptea are chef de plimbare.

Maine ii facem prima baita, desigur si eu si sotul avem emotii !

Fratiorul si surioara au intampinat-o cu caldura, curiozitate si contrarietate, dar e firesc, nici nu ne asteptam astfel. Nu ii stresam cu prea multe povesti despre micuta, si nu insistam prea mult in prezentarea ei, lasam timpul sa aranjeze lucrurile in cel mai natural fel posibil !

Voila vestile despre noi !

Va pup sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii

28.11.2012 3:03     citat 

ralu multa sanatate si liniste sa aveti
va pupam si succes cu baita zambet

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 14 ani, 8 luni
Denis Costin: 8 ani

02.12.2012 7:56     citat 

Piperus sarut nu am stiut pana azi ca ai nascut, stiam ca esti gravida dar am ramas mult in urma cu noutatile. Ma bucur nespus sa te gasesc in postura de mamica sarut sarut sarut
Bubitele sunt de la hormoni trec peste 2-4 saptamani. a avut si Denis. Eu am dat cu o crema de galbenele de la plafar deoarece se inmultueau prea mult.
Cu restul vei sti tu ce sa faci, doar tu iti cunosti copilul. O sa fie mult mai bine peste cateva luni. Mereu va fi cineva care va considera ca ce faci nu e bine asa ca nu te obosi sa te gandesti decat la tine si bebe.

Ralu ma bucur ca ai nascut si ca sunteti sanatosi sarut Astept poze.
Ca si scutece am folosit initial pampers senzitive deoarece avea piele deshidratata si sensibila rau. apoi am trecut la cel verde. Daca am vazut ca nu are probleme am schimbat pe cei de la K-clasic (ieftini si ok pt banii dati) nu s-a iritat deloc de la scutec. Au aparut iritatii de la mancare - ciorba, citrice, insa ff usoare- apareau indiferent ce scutec as fi folosit. Acum folosesc pe cei de la DM Baby love, la bax mare sunt ok ca si pret. Trebuie sa incerci.
La Bianca nu am putut folosi altceva caci se irita mereu insa am descoperit in timp ca nu e de la scutec ci asa e ea. Si acum la 7 ani se irita ... si are o igiena corecta.

In rest noi suntem bine ne ies dintii si nu mai dormim noaptea. avem 2 dintisori, mergem in picioare tinuti de manuta, mancam de toate ... per total suntem bine.

Va salutam pe toti ceilalti si va uram sarbatori fericite!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 11 ani, 9 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 2 luni

03.12.2012 4:39     citat 

Salutam si noi noii veniti, ne marim familia si asta e tare bine, poate o sa avem mai multa animatie in timp. Eu citesc, dar cu greu mai reusesc sa imi fac timp sa scriu cate un mesaj.

Noi suntem bine, crestem. Avem 4 dintisori si multe kg scot limba , de aceea cu deplasatul e mai greu scot limba , abia acum exersam mersul catel si de manutza.
Noi folosim pampers, avem "succesuri" si la olita destul de des, suntem baiat mare.

In minivacanta de 1 dec am fost la munte si ne-am reimprospatat plamanii, sper sa ne ocoleasca virozele cat mai mult posibil.

sus

Denunta
piperus

Copii
Adelina: 7 ani, 6 luni

03.12.2012 4:42     citat 

Lord_lesy sarut sarut multumesc .Ma bucur sa aud ca sunteti bine si voi
DA mi-a mai recomandat cineva crema de galbenele...
In rest asa cum zici cred ca fiecare stie mai bine ce e bine pentru copilul ei,sunt bune si sfaturile ca doar de aia sunt pe aici si din multitudinea de pareri incerc sa tin cont de cele care consider ca ii fac bine la buburuza mea..
Ralu cand ai timp asteptam vesti si pozici...

sus

Denunta
aby_ever

Copii
Sara: 7 ani, 6 luni

05.12.2012 2:53     citat 

Ce liniste pe aici mmm
Venise vorba odata aici de patut carusel muzical si bani dati pe lucruri nefolositoare. Hai sa va povestesc cum sta treaba la mine,Noi am luat un pat destul de modern din lemn,,am dat pe el doar 200 Ron nu ma dau banii afara din casa,iam luat si carusel cinta se invirte destul de dragut am dat pe el 35 Ron, eu consider bani aruncanti in vant atunci cand ei un patut de 1000Ron si mai mult cu fite,si nu intelef petru ce,k doar in foloseti citiva ani,la fel si cu carusel nu as da 100 Ron pe el.imiportant e sa cante sa se invirte s ii atraga atentia!

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

05.12.2012 4:45     citat 

Multumesc mult, dragele mele !

AICI gasiti cateva pozici sarut ...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: