· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 67
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 67     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

06.12.2012 7:05   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 67  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Sebastian . . ..........4.08.2011 . . . . . pui de LAM
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62, 63, 64 , 65 , 66

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

06.12.2012 7:11     citat 

Petrecere frumoasa sarbatoritilor zilei! Si tuturor de fapt!
Sanatate si La multi ani! A inceput perioada magica a sarbatorilor de iarna! Pana la Sf Ion ... o luna de bucurii si magie!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

06.12.2012 7:31     citat 

Chiar asa...am si uitat...m-am luat cu treaba si toate cele...

La multi ani si din partea noastra celor care isi sarbatoresc astazi onomastica numelui! sarut sarut

Am luat si eu rezultatatele de la analize si ar fi ok cu un T3 mai scazut decat in grafic...m-am programat si la dr., intre timp si ma duc marti sa vedem ce si cum. O sa merg la un dr. homeopat...chiar as vrea sa incerc si varianta asta. In schimb ma simt mult mai bine ( mi-a revenit pofta de mancare, dorm noaptea, parca si gandurile nasoale s-au mai risipit) de cand am inceput sa iau tinctura de propolis, de 2 ori/zi inainte de masa cate 30 pic. amestecate in putina miere.... foarte fericit

Kiki, ca tot voiam sa-ti spun...ca vorbeam de aparatul salin si de zgomotul pe care il face...am observat ca s-a redus mult bazaitul daca i-am pus un prosopel impachetat sub el....daca va ajuta informatia... sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

06.12.2012 9:42     citat 

hapilica petrece, cred ca au gatit fetele la bucataria aia de jucarie si acu stau si mananca cu totii rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

06.12.2012 10:55     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
hapilica petrece, cred ca au gatit fetele la bucataria aia de jucarie si acu stau si mananca cu totii rad
----------

rad rad Sa stii ca si-au facut ele de lucru printre noi , cativa amici , da' parca nu am stiut ca-s aici rad sarut sarut

Nu a fost nu stiu ce petrecere , SM a plecat la servici la 4 , oricat m-am rugat de el sa isi schimbe tura .. ai mei , socrii , surorile , nimeni , dom'le nu a venit trist .. am comandat ditai tortu' de la laborator si am stat pur si simplu in stand-by toata ziulica asteptand , si nu au binevoit sa apara . Am cam fost dezamagita , nu stiu , credeau ca astept iar cadouri ? Dar stiind ca m-am pregatit , a fost un pic de cheltuiala si cu tortul , ce le-a fost asa greu sa vina ? Cu atat mai mult cu cat mami sta 2 blocuri mai jos de mine trag cu ochiul .. in fine . Nu a fost super seara reusita , dar mi-s sanatoase fetele si asta e cel mai important .

Spre 8 au venit 2 perechi , prieteni de-ai nostri , am facut pulpe cu salata mexicana , tortuletul , un pic de tv , si cam atat a fost .. fetele au fost incantarea serii , desi sincer ma pregatisem psihic pt o seara de urlete , crize si apucaturi , nici vorba! Deci da ... ma declar multumita zambet sarut

Va multumesc din nou pt urari , va pupam si va dorim tooot ce-i mai bun si mai frumos in viata ! sarut sarut

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

07.12.2012 12:03     citat 

La multi ani, Gabita ce frumoasa!
Imi pare rau de party nereusit. trist
Eu mi-am revenit in mod miraculos, divei i-au trecut mutzii, Tedi e deportat de miercuri seara la bunici si cam atata. A fost chiar bine afara, desi numa' 1,5 grade din cate am vazut, dar n-am stat cu oq pe termometru sa verific. N-a batut vantul, ceea ce e esential in opinia mea. Am petrecut frumos pe afara doar cu ea, a fost mai lejer.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.12.2012 11:01     citat 

Kiki , Crispy , ma bucur ca sunteti mai bine un pic sarut .. sanatate multa si voua si puiutilor va doresc sarut

Eu sunt iar doar cu pitica acasa , mi-a cam facut creieru' salata cu cate imi povesteste si ma intreaba rad rad

Ude-i Ema ? Ale papuci Gafid foarte fericit rad .. Gabi luca ?(lucra) Te dau (iti dau)... si incepe , cu ce-si aminteste .. x , y , z ? rad Apoi de cate ori isi aminteste de tortul ei cu Mickey si Minnie striga Udeeeee-i Minnie ? rad rad

Daca o intrebi cati anisori are , zice repede DOI , si ar vrea ea sa si arate pe degetele , da' nu ii iese tot timpu' rad rad sarut

SM a mers la ai lui , taie azi porcul , cica nu mananca de ieri foarte fericit .. pe mine nu ma incanta deloc operatiunile presupuse de acest eveniment , asa ca m-am scos , nu pun piciorul pe acolo azi foarte fericit

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

07.12.2012 12:09     citat 

La multi ani si de la noi, Gabita! Sa creasca mare si iubita, fata...
Si Antonia spune cati ani are, cand are ea chef zice "doi", in rest zice "opt", "zece", "patru"... socat

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.12.2012 2:38     citat 

Multumim Oana sarut

Gabitza nu face de astea inca , Ema insa a invatat o metoda de santaj ( bine , o incearca cel putin foarte fericit ) , pe cat de amuzanta uneori , pe atat de enervanta alteori .. Daca ma lasi sa fac x , sau y , sau Daca imi dai z .. iti dau 100 de mii de dolari! prostit rad ochi peste cap

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani, 3 luni
Teodora: 6 ani

07.12.2012 3:41     citat 

La multi ani si din partea noastra, dar n-am inteles cine e Gabitza confuz mami sau goanga mica rad ? Oricum multa sanatate si implinirea tuturor dorintelor!!
Pe aici a tot nins de cateva zile, n-am mai iesit din casa de vreo 3 trist asa de rau m-am plictisit trist Abia astept sa vina sarbatorile!!

Va pupam!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani, 3 luni
Teodora: 6 ani

07.12.2012 3:43     citat 

aaa, gata m-am lamurit...gonghita cea mica. Sebi ii transmite un pupic sarut

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.12.2012 4:24     citat 

rad Esti o scumpa , LAM , m-ai binedispus acum sarut sarut sarut .. da , Gabitza e goanga mica si Ema cea mare , multumim sarut .. pupam si noi puiul frumos sarut sarut

Imi pare rau de vremea aiurea trist , si aici e cam nasol , frig , nu prea ne incanta iesitul ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

07.12.2012 4:35     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
rad Imi pare rau de vremea aiurea trist , si aici e cam nasol , frig , nu prea ne incanta iesitul ochi peste cap
----------

breeee mai taceti....
la mine de vre 10 zile incoa nu am vazut mai cald de -15 pe termometru....si mai si aluneca, ca au pus sare pe sosele, s-a topit nitel, a inghetat si acu e patinoar... azi e a 3a zi cand am luat autobuzul, ca nu am avut curaj sa conduc...norocul meu ca e SM in medical...da de luni gata...nu stiu ce ma fac prostit

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

07.12.2012 5:06     citat 

Salut!
La multi ani, Gabita! Am vazut pozele de pe facebook, e tare dragalasa, de fapt sunt tare dragalase amandoua fetele. Si mama lor. zambet
La multi ani tutoror sarbatoritilor de Sf Andrei si Sf Nicolae! Eu anul asta iar am ratat graul. Inainte imi punea soacra-mea, de anul asta vad ca nu isi mai da silinta sa imi arate vreo simpatie.
Clara a fost foarte incantata ca a venit Mos Nicolae, care i-a adus un avion de-ala de la M&Ms. I-am lasat 3 bomboane in el, ca sa primeasca si ceva dulce, iar jucaria i-a placut. Noi de Sf Nicolae nu luam cadouri semnificative, de obicei dulciuri si pentru Clara de anul asta o jucarie nu foarte scumpa. Ma gandesc ca daca luam si de Sf Nicolae si de Craciun cadouri generoase nu se mai bucura asa de tare cand vine Craciunul.
Revenind la Clara, s-a trezit la 5 dimineata si s-a dus incaltata in papucii mei de casa pana in hol, cand a vazut ca are ceva in ghete a inceput sa trige: "nnnna!nnnna!" Apoi l-a strigat pe Radu care era la bucatarie si ii facea laptele ("Iaduuuuu!"), a vazut ca nu vine si a venit la mine, mi-a pus papucii langa pat orientati cum sa ma incalt mai repede, m-a luat de mana si a inceput sa strige "idica-te! idica-te!" Am dus-o in hol, a luat avionul, la 5 dimineata se juca in pat intre noi cu el. A fost tare dragut.
Eu am gasit ce sa-mi ia barbatul de Craciun si am si cumparat si i l-am dat la pastrare sa mi-l puna sub brad, un portofel tare dragut, multicolor. Asa ca abia astept sa vina mosu'. Eu lui nu stiu ce o sa ii iau inca, vrea o pereche de pantofi sport dar mai vedem.

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

07.12.2012 7:16     citat 

Miha sarut , multumesc sarut

Furni , stiu ca e pui frigul de aici pe langa vremea de la voi trist , eu ma tot mir de mine foarte fericit , pana acum adoram frigul , iarna , acum .. cum am zis , de-ar putea exista iarna cu zapada la temperaturi de august-septembrie as fi cea mai fericita sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: