· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 67
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 67     
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 10 ani, 3 luni

25.12.2012 3:14     citat 

Craciun fericit pentru mamici si pitici!!!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 7 luni
Naty: 7 ani, 11 luni

27.12.2012 9:34     citat 

Neatza buna, dragelor! sarut

La multi ani celor care isi sarbatoresc astazi onomastica numelui! Sa fiti sanatosi si sa va bucurati de cei dragi! sarut sarut sarut

Lucy, la multi ani pt. "cea mare" foarte fericit ...daca imi amintesc bine, este si Stefania...sarut

Haideti si la o cafelutza...asa de recuperare...trag cu ochiul

Fuuurniiii, ai intarziat la munci? Unde esti? foarte fericit Ce face pufa mica? Cum se mai simte? sarut

Va doresc o zi usoara celor care prestati munci in afara domiciliului, astazi si spor la trebi celorlalte! sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

27.12.2012 10:40     citat 

neata ma bag si eu la cafea
Crispy multumesc, asa, e cea mare e Stefania zambet
azi o duce tati la patinoar si la o prajitura, cu ocazia asta..pe cea mica i-am spus sa o lase la mama, si eu sa raman singura acasa sa fac ceva curatenie scot limba am nevoie de putina liniste si cu ocazia asta pot sa mai fac cate ceva prin casa (nu mare lucru dar trebuie aspirat samd, mai am musafiri si azi si maine si casa mea e dezastru -cu 2 copii mici..si apoi musafirii care vin sunt si cu copii la fel de mici sau chiar mai mici, (da stiu o sa se faca iar dezastru), dar nu ma simt eu bine daca nu e curat pe jos pe unde se joaca si se taraie ei.
multa oboseala cu sarbatorile astea.
la anul daca vom avea bani (poate reusesc sa pun ceva deoparte la vara ) macar de revelion vreau sa plecam de acasa 3 zile undeva, fara copii!!!!dat fiind ca eu si sotul nu am avut niciodata un concediu oricat de scurt ar fi el, doar noi doi, macar acum dupa atatia ani sa avem, si noi cateva zile pt noi.
dar vom vedea ce va mai fi, nu stiu cum va fi cu banii la anul, toata lumea zice ca anul viitor va fi mai greu...nu stiu...anul asta 6 luni sotul a fost somer...deci naspa rau de tot..la anul poate voi fi eu somera scot limba in aprilie mi se termina CIC si eu nu vreau sa ma intorc la vechiul job...trebuie sa fac scoala de soferi neaparat, si sa vedem poate raman sa ma ocup de treaba cu prepelitele..sa ne mai extindem in sensul asta...dar trebuie sa am carnet de sofer ca sa ma pot ocupa mai mult ca nu ma pot duce acolo la tzara altfel, nu este nici autobuz nici tren direct prostit si ca sa castig un salar din asta trebuie sa ma extind, ca sa ma extind trebuie sa merg acolo tot timpul sa ma ocup ca e mult de munca si nu are cine sa le faca pe toate .socru-meu deja e ocupat pana peste cap, el are si serviciu, are si el animalele lui si pamant, si mai vede si d eprepelite saracul.soacra-mea ..nu face nimic. nervos acuma avem in jur de 250 pasari, si abia razbeste socru-meu cu toate(noi mergem doar o data pe saptamana, ca sotul are servici si nu are cum, lucreaza de dimineata pana seara...eu nu am carnet de sofer sa ma pot deplasa)...ca sa ajung undeva la vreo 600 de pasari, trebuie musai sa ma pot duce eu acolo o data la 2-3 zile, si ei doar sa le puna mancare si apa si sa adune ouale, si tot restul sa il fac eu.vrem sa producem si legume de acolo din gradina, si acolo e alta munca...nu m-ar deranja chiar deloc sa fie asta jobul meu permanent..numa sa avem sanatate si noroc sa reusim sa le facem pe toate.
in rest ce sa zic sa treaca o data sarbatorile astea....sunt innebunita de cap...copiii mi-au pus creierul pe moatze..Anya imi pune nervii la test intruna....de dimineata pana seara.....mi-am consumat rabdarea pe 3 luni cu ea zilele astea.si evident ca nici Catalina nu se lasa mai prejos....
asta e, sanatosi sa fim.

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 12 ani, 5 luni
Adelheid: 10 ani, 1 luna

27.12.2012 12:21     citat 

Lucy se pare ca lista e lunga pentru anul viitor
si daca vreti 3 zile faca copii gandintiva la ele vara cand e mai usor sa lasi copii in grija altora

Noi inca suntem la vacante cu copii
desi sotul ar vrea fara eu ma sunt linistitta cand le am langa mine.

Un an nou plin de impliniri.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

27.12.2012 10:05     citat 

hello doamnelor. v-am citit azi si ramasesem cu impresia ca am si scris...dar se pare ca am scris doar in gand...
am fost azi la servici si nu prea am avut timp de nimic....
pufa e tot bolnava,a cu se face saptamana de cand e rau-
a fost ta-su cu ea azi la medicul de familie, a 3a oara la doctor, acelasi raspuns..e ceva viral, o gripa sau ceva...antitermice, sa ii dam sa bea si sa asteptam sa ii treaca...
temperatura nici nu i-am masurat-o azi, dar nu a mai facut 40 cu siguranta, ca o simt la mana..oricum mai face febra....
si e moale si fara energie, doarme, zace pe canapea, vrea sa o tii in brate... nu a mancat nimic solid de vinerea trecuta, chiar se vede ca a slabit...
asa un virus nasol saraca de ea...

in rest, ce sa va zic, am stat mai mult in casa zilele astea..de sambata pana luni am fostdoar in casa cu amandoi, m-am urcat pe pereti..marti am iesit un pic la biserica, ca venea Mosul...pufa saraca ii era asa rau... nu am stat mult... miercuri am iesit la o plimbare cu lucas ca sa imi mai aerisesc creerii.... azi la servici...cam asta e viata..al meu sot evident lucreaza si pe 31 si pe 1 ian, deci revelion ca de obicei, nu prea facem....

nu prea am mare inspiratie, ma simt aiurea cu asta mica asa bolnava... trist

sus

Denunta
dodosasha

Copii
S
P

02.01.2013 4:34     citat 

Un an bun, cu sanatate si realizari!

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.01.2013 7:21     citat 

Hopa, merge forumul.
La multi ani doamnelor! Sa aveti un an nou bun cu bucurii de toate felurile si sanatate la cei apropiati.
Cum ati petrecut ?
Eu cum stiti, am avut pe pufa bolnava rau...s-a dovedit in final a fi fost o gripa nasoala.
Aici loveste din nou gripa de acum 3 ani, A1hn1 sau cum se cheama... in cateva zile nr de internati in oslo numai a ajuns la 180.... chiar in prima zi cand andrea nu a mai facut febra s-a anuntat primul deces datorat gripei, un copil de 11 ani. intr-un fel ma bucur ca nu am stiut ca circula gripa asta ca m-as fi panicat ingrozitor.
acum e bine, maine merge la gradinita. nu a mai avut febra deja de multe zile si s-a refacut as zice.
de revelion am fost in vizita la o prietena, doar doua familii am fost, fiecare cu cate doi copii, plus o fetita venita la copiii gazdelor...ah, si un caine foarte mare, cam cat fimea de inalt asa...pe care copiiii mei l-au calarit si flocait si hranit cu tot felu de prostii...noroc ca cainele era bland si stapanii de treaba....
la 12 noaptea am iesit afara sa ne uitam la artificii... lui lucas nu prea i-au placut, l.am mai tinut eu de urechi sa nu auda asa tare, pufa nu avea nici o treaba...ea pusese mana pe o artificie din aia si ar fi dorit sa o aprinda.... cum cu mine nu a avut succes, se plimba de la unul la altul si ridica artificia si facea o mutra asa de catel , doar doar i s-o face cuiva mila sa i-o aprinda foarte fericit

sus

Denunta
Crispy

Copii

02.01.2013 9:01     citat 

In sfarsit, s-au remediat problemele...am incercat sa va urez zilele trecute si n-am reusit sa intru...
La multi ani si din partea nostra! Sa fiti sanatoase, sa aveti parte de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi voua!

Furnicutz, ma bucur ca e ok pufa...nashpa cu virusurile astea! trist

Noi am fost la nasi la C.ta, la un restaurant cu gashca de la mare...a fost tare fain...muzica, distractie, mancare super...am ajuns acasa in seara asta dupa 2 nopti fara Alex...abia asteptam...am stat juma de ora cu el in brate...daca nu mergeam la rest, il luam si pe el.
De vreo 2 zile am o stare gretoasa dimineata si seara...as manca numa' acru...mai remediez starea cu fructe si o sa incerc si ceaiul de ghimbir sa vad daca are efect...

Maine reluam muncile, asa ca s-au terminat sarbatorile...o luam de la capat!

Seara faina va doresc! sarut fetele si piticutii/ piticutele!

sus

Denunta
Crispy

Copii

02.01.2013 9:02     citat 

In sfarsit, s-au remediat problemele...am incercat sa va urez zilele trecute si n-am reusit sa intru...
La multi ani si din partea nostra! Sa fiti sanatoase, sa aveti parte de bucurii si impliniri alaturi de cei dragi voua!

Furnicutz, ma bucur ca e ok pufa...nashpa cu virusurile astea! trist

Noi am fost la nasi la C.ta, la un restaurant cu gashca de la mare...a fost tare fain...muzica, distractie, mancare super...am ajuns acasa in seara asta dupa 2 nopti fara Alex...abia asteptam...am stat juma de ora cu el in brate...daca nu mergeam la rest, il luam si pe el.
De vreo 2 zile am o stare gretoasa dimineata si seara...as manca numa' acru...mai remediez starea cu fructe si o sa incerc si ceaiul de ghimbir sa vad daca are efect...

Maine reluam muncile, asa ca s-au terminat sarbatorile...o luam de la capat!

Seara faina va doresc! sarut fetele si piticutii/ piticutele!

sus

Denunta
Crispy

Copii

02.01.2013 11:16     citat 

De ce s-a dublat?... nu stiu! De ce nu pot sa-l sterg?...iar nu stiu! prostit

sus

Denunta
Crispy

Copii

02.01.2013 11:16     citat 

De ce s-a dublat?... nu stiu! De ce nu pot sa-l sterg?...iar nu stiu! prostit

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 9 luni
Karina-Ioana: 8 ani, 6 luni

03.01.2013 9:34     citat 

Crispy, tu postezi de pe telefon? stiu ca si sailor avea aceeasi problema, mereu se dublau mesajele...avea o setare ceva... nu mai stiu exact! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

03.01.2013 10:50     citat 

crispy crispy
de ce de ce
scrii scrii
dublu dublu
intrebare intrebare

ma gandesc ma gandesc
ca poate ca poate
ai gemeni ai gemeni

rad rad rad rad

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

03.01.2013 10:52     citat 

neata tuturor, la multi ani!!!!
noi am petrecut acasa cu copiii...again scot limba
asta mica pe la 10 a luat somn si din fericire numa pe la 5 dimineata a inceput cu trezirile...deci a fost minunat ca a dormit la ea in patut si nu am avut treaba cu ea...cea mare a stat treaza pana pe la 1...dar si ei ii e frica de artificii, am, iesit in balcon dar nu a vrut sa stea nici in balcon sa se uite, se uita din casa pe geam ..oricum nu s evedea mai nimic ca stam la parter dar mai aparea pe cate un colt de cer cate ceva...
per total a fost ok, ne-am simtit bine.poate la anul reusim sa mergem undeva de rev ca eu si sotul niciodata nu am petrecut revelionul impreuna la distractie, totdeauna acasa, cu copiii.
aseara am fost la niste prieteni si am lasat fetele la mama, pana la urma jne-am lungit cu povestile si le-am lasat sa doarma acolo (mnaica-mea ma suna intruna s aimi spuna ca le e somn la fete... ochi peste cap pana la urma s-a prins sa le puna la culcare prostit )...asa ca am avut si noi o noapte fara copii (cred ca e a treia noapte pe care o petrecem fara copii de cand avem copii)...si a fost f fain, am dormit pana la ora 9!!!! am baut cafeaua in liniste, inca nu ne-am dus dupa ele, ca vrem sa mergem sa facem niste cumparaturi , nu mai avem mancare si numa dupa aia sa mergem sa le luam.
aveam f mare nevoie de un pic de pauza de la copii, m-au cam terminat cu nervii de cand sunt acasa amandoua, toata ziua urla, tipa, ...sigur e minunat, imi place sa le vad ca se joaca impreuna si se distreaza de minune dar ce bine e sa ai un pic de liniste cateodata.
fruni sanatate la pufarina!!! am ramas f socata sa citesc prin ce ati trecut cu doctorii, aici in ro nu exista asa ceva sa stea copilul cu febra mare atatea zile si sa fii trimis acasa....sa fii neputincios....bine ca si-a revenit si e bine.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

03.01.2013 10:55     citat 

LA MULTI ANI ANTONIA!!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore