· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245     
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

15.01.2013 12:36     citat 

Lavinia. felicitari pt bebe!! sarcina usoara!

Pt viermi tratamentul cu tinctura de propolis este de mare efect!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

15.01.2013 9:18     citat 

Multumesc mami_happy02, inca nu am un raspuns pozitiv, dar dupa calculele mele si dupa testele de ovulatie pe care mi le-am facut ar trebui sa se fi prins ceva acolo, sapt viitoare imi fac un test de sarcina.

Pentru viermisori i-am dat lui Octavian sirop Wormex si tinctura de propolis cu miere, este foarte bun si natural.

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

15.01.2013 10:43     citat 

Mi-am inchipuit ca inca nu e nimic sigur, dar sunt sigura ca s-a prins si creste samburelul cu spor si dor!

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

15.01.2013 10:51     citat 

Oxiuri sunt.Am vazut pozele de pe siteu-l dat de Christa si sunt identici.Am inteles ca e de bine ca-i elimina.Deja am bagat absolut totul la spalat la 95 de grade,apoi la calcat.Am dezinfectat toata casa si am cumparat un siropel din plante.Ne vom trata cu totii. Nu stiu daca i-a eliminat datorita tratamentului homeopat,cert este ca pana sa i-l dau nu am mai patit asa ceva cu ea.Ma gandesc ca totusi a fost bun...daca a doua zi dupa 2 doze de tratament a inceput sa-i elimine..
Se pare ca e de bun augur ca-i elimina... Maine mergem si la doctorita.Desii daca imi da vre-un siropel toxic nu cred ca i-l-as da.Mi-e frica sa nu-i zapaceasca ficatul.
Christa i-am dat Cina ch 30 si Lamblia ch 30. Eu stiam ca homeopatele nu sunt toxice.Ii dau 1 granula de Lamblia si 2 de Cina.
Va multumesc de raspunsuri la toate.Sper s-o rezolvam fara prea multe suparari....

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 6 luni

15.01.2013 7:44     citat 

----------
corina2007 a scris:

Christa i-am dat Cina ch 30 si Lamblia ch 30. Eu stiam ca homeopatele nu sunt toxice.Ii dau 1 granula de Lamblia si 2 de Cina.
----------

Nu, nu-s toxice, dar daca zici ca ti le-a dat pe astea si are oxiuri, mi se par nepotrivite:
http://www.postamedicala.ro/parazitozel...patic.html

Acolo scrie de oxiurus, deci exista si ceva special contra oxiurilor. Cina pare sa fie indicat la toate infectiile intestinale, dupa ce am gasit pe o pagina nemteasca.

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

17.01.2013 2:16     citat 

mami_happy....la tratamentul cu tinctura de propolis, cat si cum se da ?
eu ii mai dau S tinctura de propolis ( fara alcool), dar doar profilactic...
si a mea a avut oxiuri, i-am dat intai helmisfloris ( pe baza de plante ), apoi ultima data i-am dat vormex....se pare ca inamicii se obisnuiesc rapid cu substanta si nu-i mai distruge...

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

17.01.2013 4:00     citat 

eu fol tinctura de propolis la raceli, cand se complica treaba.
le dau tinctura cu alcool. 5 pic seara inainte de culcare in miere,fara sa mai bea nimic dupa aceea

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

21.01.2013 10:07     citat 

Buna dimineata!

Sunt foarte bucuroasa pentru ca imi incep sapt cu o veste superba, voi fi mamica pentru a doua oara. Emotiile exista dar sunt mai putine decat la prima sarcina.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

21.01.2013 1:38     citat 

Felicitari, Lavinia! sarut sarcina usoara si un bebe sanatos!

am zis eu ca-ti las locul tie la gravidute! zambet sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

21.01.2013 1:46     citat 

Multumesc cry_styna, trebuia trebuia, ca sa nu ramana listuta goala scot limba

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

21.01.2013 5:47     citat 

Felicitari!!! inca o data scot limba

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

21.01.2013 7:22     citat 

Buna fetelor

Nu am mai intrat de mult...si nu pt . ca nu am avut timp... jenat dar nu am avut asa mult de recuperat oricum

lavinia felicitari...sarcina usoara sarut

Cry multumesc ...deocamdata m-a interesat sa cumpar hainute pt . el si pt. Matei...da...nu credeam vreodata ca am sa ma pun pe ultimul loc... foarte fericit
Am cumparat si un trusou f. frumos...
Cam care stiti voi ca sunt responsabilitatile nasilor la botez ...?

mami referitor la fumat...daca s-ar fuma pe geam ar fi o chestie...chiar daca mai intra in casa...dar cand se fumeaza in casa...intra miros intesaturi si asa ramane...Nu stiu daca stii mirosul de tutun din casa unde se fumeaza zilnic...ca la bar...chiar si atunci cand nu se fumeaza...Nu cred ca e sanatos pt copil in asa mediu...oricum sper o data pe sapt. ..maxim de 2 ori sa nu fie bai.......Lasa ca acum vine caldura..si stam pe afara cu orele zambet

In rest noi sintem bine...Matei nu se mai trezeste noaptea deloc ...poate ma repet dar inca nu imi vine sa cred rad

Are numai fitze...ai vostri au? De ex...nu ne lasa sa coboram scarile.el primul..apoi tb sa ne zica el cand sa coboram..altfel plange. rad ..ma lasa pe mine..dar pe tati f greu...si daca nu facem ca el e jale...
Ne-am oprit ieri la un restaurant si cand sa plecam...nu l-a lasat pe tati sa iasa din restaurant..daca incerca sa iasa urla...apoi dupa ce l-am asezat in scaunul masinii i-am explicat de ce ne tb . si tati...si l-a lasat...daca ne vedeati rad
..Face asa cu tati cand sunt eu ..si cu restul membrilor daca e tati...
Dar are si altele...legate de obiecte...sa pui nu stiu ce nu stiu unde...sau daca nu le gaseste la locul lor...suntem intr-un " stres" continuu...sa oprim televizorul..sa nu stingem lumina..sa nu aia sa nu ailalta... rad
Patiti din astea ?

In rest ma bucur ca nu a mai racit.....Doamne ajuta... si vad ca si cu burtica e un pic mai bine...poate manca si el un mar copt...o branzica de capra...o omletica....mamaliguta.,.dar la 2 zile...in rest tot legume fierte orez si carne de toate felurile...Peste insa am evitat sa ii dau ..astept sa inceapa sezonul de pescuit.. foarte fericit

voi ce mai ziceti?

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

22.01.2013 9:04     citat 

Multumesc claudis!

Si Octavian face la fel cand are toane, eu pun asta pe baza rasfatului, pentru ca e foarte alintat. Mai nou seara ne ia de gat si ne spune hai sa ne alintam...si dupa aceea incepe si face ce vrea el, daca nu il lasi incepe sa urle, deci la noi este de la rasfat.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

22.01.2013 10:48     citat 

Felicitari lavinia!!!! Te asteapta o viata plina de incercari, bucurii, dar cel mai important te vei simti si mai implinita cu 2 comori.

claudis stiuuuuuuuuu!!!! O stiu demult. Cunoastem astfel de stari. Iulian are o personalitate tot mai puternica. Recunosc ca uneori ajung sa nu ii mai fac fata. Parca si la gradi invata sa se impuna, adik ori are doar o etapa, ori e mai libertin la gradi si nu mai stie ce inseamna NU. Off uneori imi toaca nervii la maxim, uneori e mai cumintel. Dar ma bucur ca e energic si f indraznet, dar si foarte creativ.
De racit a racit din nou dupa o saptamana de mers la gradinita, dar nu f rau si l-am tinut cu tratament dar l-am dus la gradi. Acum mai are mucuti si tuseste f rar, dar parca a trecut mai usor peste raceala asta. Irina in schimb n-a mai racit demult, Doamne ajuta.
Ea face tot mai multe lururi, spune mama , tata, bate din palme, face pa, gangureste si vorbeste de numa, se ridica in picioare sprijinindu-se de orice, ce mai creste micuta. Ma bucur ca am gasit in sfarsit o doamna potrivita si de incredere cu care sa o las cat sunt la facultate.
In rest eu nu-mi mai vad capul de toate, am o gramada de lucru pt doctorat, plus casa.
Dar bine ca suntem sanatosi.
O zi frumoasa sa aveti dragelor!!!

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

23.01.2013 11:49     citat 

hello...
Felicitari Lavinia.... ai primit un Dar minunat!!!!
e asa frumoasa viata cu 2 copii.... sarut sarut sarut

Claudis....si S mea a avut stari din astea....dar i le-am transformat in joaca...asa face pe scari sa nu o depasim....ca vrea ea sa ajunga prima, sau pune bariera si nu ne lasa sa trecem....dar cum spune ea ca e rosu....eu spun...bine, asteptam la rosu....uite a aparut galben...ne pregatim...si apoi spune ea verde...si ne lasa sa trecem trag cu ochiul)
daca incerci sa pari serioasa ca intri in jocul lor, si sa ii transformi jocul intr-o directie pozitiva, pe care o vrei tu, o sa vezi ca o sa se schimbe....
pentru ei totul e un joc acum....

eu maine merg cu cel mic sa-i faca sondarea pt desfundarea canalului lacrimal....am asa niste emotii...ma tot intreb daca plange cum poate sa-i tina ochiul deschis sa-i poata introduce instrumentul pt desfundat canalul....mi-e o groaza prostit ochi peste cap ochi peste cap trist plang sau sunt foarte trist sper sa fie bine...

Byu...bravo pt pitica ta...e harnica...
al meu cel mic nu vrea nimic din diversificare, doar SAN....nu mananca cu placere nimic, nici fructe, nici legume, de fapt NU MANANCA....deloc...maxim 10- 15 grame, dupa 3 saptamani de diversificare.... ochi peste cap confuz
lapte praf nu vrea sub nicio forma, nu vrea biberon deloc...nici apa nimic...SAN...
trucuri ???

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: