· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

23.01.2013 12:40     citat 

Multumesc fetelor pentru felicitari.

Carmen abia astept sa experimentez viata cu doi copii.

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

23.01.2013 9:52     citat 

Krmnn, lasa-l. e baiat destept! scot limba Eu , diversificarea am inceput-o la cel mic la 7 luni jumate dupa vreo 3 zile de chinuiala, si atunci imi accepta cel mult o lingurita de mancare si aia cu pacaleli. La 11 luni imi manca cam juma de borcanel mititel si eram ultra fericita. In rest san, de 4 ori pe zi, iar noaptea nu mai zic.
Creste el mare si-asa!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

26.01.2013 5:01     citat 

Saliu' la noi e o zi superba de primavara , sunt 17 grade afara cool

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

26.01.2013 7:46     citat 

si la noi vreo -10 foarte fericit

ce mai faceti mai fetelor? dar pruncii? cred ca sunteti prinse cu treburile de zi cu zi... mai ziceti despre voi! sarut

Miruna e bine, pe zi ce trece mai isteata trag cu ochiul scot limba ... si-i invarte pe toti pe degete, ceva de speriat ochi peste cap ... cu mine stie ca nu-i merge...si nu incearca... dar cu restul face exact ce vrea ea!

ma pregatesc de marea intalnire.... cu inima stransa trist ... mi-e putin teama, stiu ca e normal...dar ce sa fac? sa dea bunul Dumnezeu sa ma vad acasa cu minunile mele in brate, sanatoase! sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

28.01.2013 9:45     citat 

cry_stina, nastere usoara si muuulta sanatate.....cat despre teama si neliniste, o sa vezi ca o sa dispara totul in clipa cand o sa-ti tii fetita in brate...e cel mai minunat moment din viata unei mame...te pup!

sus

Denunta
cristina79

Copii

30.01.2013 8:20     citat 

Crystina, felicitari pentru Karina!! Multa sanatate !! Bun venit pe lume, puiut micut!!!!

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

31.01.2013 12:45     citat 

Ti-am urat si pe Fb, dar iti urez si aici! Felicitari, Cry_styna!!! Ai un bobocel superb ca si surioara ei sarut sarut

Cristina..mi-am adus aminte de tine anul trecut cum ne anuntai cam ingrijorata ca esti insarcinata cu Sabrina si te intrebai cum o sa fie si acu va vad topiti dupa ea..ce mai trece timpul! sarut

sus

Denunta
cristina79

Copii

01.02.2013 8:10     citat 

mami_happy, sa stii ca in perioada sarbatorilor mereu imi venea in gand zilele de framantari si ganduri de acum un an.....si ma bucur ca Dumnezeu ne-a dat gandul cel bun sa aducem pe lume acest ingeras de fetita.....e atat de cuminte si dragalasa, ca ne topim dupa ea-asa cum ziceai si tu zambet ...si ne descurcam si in aceasta formula-3 copii si 2 adulti- cateodata e mai greu.....dar sa nu se teama mamicile care asteapta sau vor un bebelus...ca si 5 daca ai, gasesti solutii pentru toti si toate.....
sarut sarut

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 9 luni
Irina Maria: 8 ani, 8 luni

11.02.2013 11:29     citat 

Fetelor mi-e dor de voi!!!!!!! Ce mai spuneti?
Nu mai scrieti?????
cry felicitari pt bobocica dragalasa, sa va traiasca minunile si sa va aduca numai bucurii!!!
Noi suntem in studiu intens pentru doctorat, deja sunt foarte ocupata cu toate, dar tot mai arunc cate un ochi si pe aici.
Am una bucata fetita umblareata, sprijinindu-se de orice evident, dar nu mai sta deloc.
Si una bucata baiat energic si tot mai vorbaret, imi vine sa-l mananc tot. MErge la cresa zi de zi, are deja a 5-a sapt consecutiva de mers fara sa mai stea acasa.

Va pupam astept vesti de la voi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

11.02.2013 1:18     citat 

byu, multumesc mult! sarut sarut sarut
io-s pe-aici...dar cu tristete observ ca acea revenire "in forta"... a ramas la stadiul initial... cred ca fetele-s tare ocupate probabil... asta e...

spor sa ai in toate...si la doctorat si acasuta...caci vad si eu acum cat de solicitant e cu doi copilasi! zambet ochi peste cap

sus

Denunta
Byu

Copii

11.02.2013 1:24     citat 

Uh e solicitant dar frumos. Eu dimineata sunt numai cu bubulina mea acasa, daca nu sunt la facultate cand ea ramane cu bona. Deci pot sa spun ca mi-am mai eliberat si eu psihicul. Intr-adevar cand eram cu amandoi acasa eram mai agitata si solicitata. Acum ma solicita mult studiul pt doctorat, pe langa treburile casei si copilasii, dar ne-am obisnuit cu totii.
um e pititca mica, are colici, papa bine? Cum s-a adaptat Mirunica?

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 10 luni
T: 8 ani, 6 luni

12.02.2013 12:24     citat 

hello...
sunt si eu din cand in cand pe aici...
eu sunt la faza incipienta de diversificare la bebe...
nu stiu alti copii cum sunt, da ai mei n-au deschis niciodata gura mare la mancare, dar cel mic le intrece pe toate....de-abia de-abia te lasa sa-i tii lingurita cu mancare la gurita, si doar suge cate putin din ea, dar nu vrea deloc sa deschida gura....e oricum un progres si asta, ca la inceput scuipa tot afara...acum macar are reflexul de molfaire... prostit prostit merge tare tare greu trag cu ochiul)

sus

Denunta
cristina79

Copii

14.02.2013 9:08     citat 

Hello, fetelor!
Happy Valentine's Day!
Faceti ceva special astazi?
Noi nu prea avem timp, ca sotul lucreaza si cate 12-14 ore..deci eu sunt mai mult singura acasa,,,dar am zis asa, un pupic diseara si ceva bun de papat....
Si noi suntem cu cea mica la operatiunea diversificarea....am inceput la sase luni si cateva zile si nu m-am grabit deloc sa-i dau prea multe....oricum vad ca-i place sa pape, desi la inceput scotea mancarea cu limbuta afara....e dolofana, are aproape 8 kg si canta toata ziua
Va pup....mai vorbim...zilele astea sunt cam ocupata cu cea mare, ca pe langa o caruta de teme zilnic, ne pregatim si pentru un concurs duminica la romana...

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

14.02.2013 1:26     citat 

Buna dragelor , ce liniste si pace e aici foarte fericit , eu nu prea am avut timp sa intru si cand am incercat nu am putut din cauza site-ului ...
Noi nu sarbatorim Valentine's day , nu am sarbatorit niciodata pt ca nu e sarbatoarea noastra zambet , voi va petreceti azi ?
Noi suntem bine , eu sunt la dieta de 2 sapt si ma simt super , nu pot sa cred ca sunt in stare sa tin o dieta , niciodata nu m-am gandit ca voi reusi , sunt tare mandra de mine scot limba , acm va las , merg sa cumpar paine si sa mai plimb fata pe afara pt ca e tare frumos , cred ca sunt in jur de 15 grade.
Va pup pe toate !

sus

Denunta
Byu

Copii

21.02.2013 9:05     citat 

Fetelor ce faceti????
Raliu felicitari pt ambitia de a tine dieta, nici eu nu m-am gandit vreodata ca as putea tine o dieta.
carmen eu am noroc de Irina, spre deosebire de Iulian cu care m-am chinuit mult cu mancatul. Ea cand vede o canita/castronel in care invarti cu o lingurita sau cand mestecam noi ceva da din gurita si se uita asa de lung. Ce-i drept fructele pasate nu-i plac, doar bucatele.
Noi suntem binisor, copilasi sunt cu tuse, Irina mai putin, Iulian mai mult, pe tratament fara antibiotic insa, cel putin nu inca, momentan e mai bine. Sta si acasa de ieri sa am grija de el. Nu este foarte grav., dar daca l-as fi dus la gradi nu aveau grija asa de el cum am eu acasa.
In rest eu am terminat primul articol de publicat pt doctorat si sunt tare mandra, ca mult am mai muncit pt el, asa e la primul.
Voi ce mai faceti????
cry cum e cu 2 bubuline, laptic ai, cum te refaci, sum doarme bubulina mica??

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: