· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 245     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 9 luni
Sebastian : 10 ani, 6 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 5 luni

08.03.2013 10:31     citat 

La multi ani, dragi mamici!! Sa aveti o zi frumoasa si plina de bucurii neasteptate!!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 6 luni

09.03.2013 5:55     citat 

La multi ani! Sa aveti o primavara frumoasa zambet

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

11.03.2013 9:20     citat 

La multi ani mamici, sa aveti o primavara frumoasa!

Si Octavian este inebunit dupa bomboane si dupa ciocolata, dar in loc de bomboane ii dau pastilute cu propolis si vitamina C si ii spun ca sunt bomboane, ii plac foarte mult. Iar in loc de ciocolata i-am facu de casa, desi nu-i prea place, dar am reusit sa-l mai pacalesc.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

15.03.2013 5:00     citat 

Buna fetelor

Nu am mai scris de mult dar vad ca nici voi nu prea scrieti...ma gandesc ca daca acum e asa..la vara o sa bata vantul...

Pe mine m-au preocupat cumparaturile online cand am avut timp de calculator...Mi-am comandat rochie de nasa si pantofi online...deci va dati seama cate rochii si cati pantofi am vazut pana sa ma hotarasc zambet

Acum sunt la dieta ..nu ca as fi prea grasa..dar am ramas cu un pic de burtica care daca mai si mananc se umfla de parca sunt gravida in cateva luni...Nu imi place deloc
Se pare ca nu reusesti sa o tin cum trebuie din cauza nevoiii de dulce...Deocamdata am reusit macar sa renunt la carbohidrati...si mananc lactate dietetice...care stiu ca nu sunt bune...dar am zis ca o luna ,doua pana vad si eu un rezultat nu mor...

Chiar vorbeati de dulce la copilasi...De ce nu le dati fructe uscate...pe post de bombonele...stafide...prune ....din astea mananc eu..imi mai taie pofta de dulce....Matei deocamdata stie ca nu are voie dulce...Am inceput sa ii fac tortulet atunci cand mergem la o onomastica...Blat facut in casa ...peste care adaug mere coapte si banane amestecate cu roscove...Iese atat de bun ca mananc si eu:))
In rest prefer sa il tin departe de zahar...macar pana la 3 ani cand am inteles ca ar fi indicat...Eu l-as scoate definitiv din alimentatie.mai ales din a mea ..daca as putea rad ..
Chiar am sesizat ce mi se curatase tenul intr-o saptamana cat am reusit sa tin regimul ca la carte...si dupa o pofta disperata de dulce cand am mancat niste miere pe paine integrala..dimineata deja mi se agravase cuperoza mea...Ei macar acum stiu de la ce mi se trage...

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

18.03.2013 11:29     citat 

buna dragilor!
si noi pe-aici!
idee am renuntat la a face un nou colaj... nu prea intra multe fete... si nu mai reusesc sa caut eu poze pe fb... o sa punem un colaj mai vechi...sau poate aveti alte idei... idee

noi suntem bine, duminica pe 10 am avut botezul... a fost tare frumos!

Karina creste frumos...habar nu am cat are...daca la Miruna o cantaream la doua zile... acum nu mai sunt asa stresata... oricum laptic am mai mult decat atunci, multumim lui Dumnezeu!

Miruna e si ea in continua schimbare... pe zi ce trece e tot mai isteata si vorbeste tot mai mult!

zilele noastre sunt toate la fel...jonglam printre reprize de alaptat, jucat, facut mancare si curatenie...si atat! zambet dar sunt multumita cand reusesc sa le fac si pe astea cat de cat bine! rad

va pup! sarut

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 3 luni
E: 10 ani, 7 luni

29.03.2013 11:27     citat 

bau!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 10 luni
Victor Adrian: 10 ani, 6 luni

29.03.2013 11:36     citat 

ooo ce m-ai speriat rad

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 8 luni
T: 8 ani, 4 luni

30.03.2013 8:00     citat 

yuhu....ce pustiu e pe aici trag cu ochiul)

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 3 luni
E: 10 ani, 7 luni

31.03.2013 2:32     citat 

Ce mai fac Victoras si Matei, panseluta?? Merge la cresa/gradi Victoras? hai pove un pic de ei

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

31.03.2013 6:14     citat 

Asa..rapid.
V e in grupa cu M. Si e suuuper incantat. E mascota lor dar ii face si KO.
Dupa prima zi de gradi am fost anuntata ca l-a muscat pe x, la scuipat pe y, i-a dat un pumn lui z si i-a scos limba Dlui educator. Care s-a chinuit jumatate de ora sa il faca sa isi ceara scuze
In afara de asta, acum il invat si pe Matei sa fie bataus. Ca a ajuns V sa il bata pe M. Si replica mea e..da si tu Matei ... nervos
Macar asa se bat parte in parte dar nu mai plange nimeni cool
In rest..suntem ok.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 4 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 2 luni

01.04.2013 8:29     citat 

dincamsimona tare faza cu batutul, dar nu inteleg cum de sunt amandoi in grupa, tinand cont ca Victor este mai mic.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 3 luni
Ana Leia: 10 ani, 5 luni

01.04.2013 11:04     citat 

Buna dragelor. Hai ca s-a mai animat pe aici.
Si noi am crescut mai maricei, dar pe Lucas inca nu-l dau la cresa, ca grupa mica e chiar linga Ana si-i vad, si el ar cam fi cel mai maricel, deci mi-e frica sa nu le dea blende, ca daca nu-i place ceva e jale.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 6 luni

01.04.2013 11:19     citat 

Buna,
Simona de cand merge V la gradi? Si Lucamerge din spetembrie si aceleasi probleme am acut cu el.Este cel mai mic din clasa dar se bate cu toti, mai ales daca ii face cineva ceva.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

01.04.2013 3:31     citat 

sarut

Victor merge de o luna la gradi. L-am dat acum, provizoriu pana in mai (ca apoi iar plecam la tara ca anii trecuti toata vara) in grupa cu frati-sau ca sa se acomodeze. Din septembrie de cand va fi in grupa mica vor fi separati, fiecare cu..grupa lui zambet
Oricum, eu sunt pro gradinita. Ca ii schimba. Mai socializeaza si ei, fiecare in felul lui cool

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 7 luni

01.04.2013 6:30     citat 

Simona nu as fi zis ca va fi cel mic asa nazdravan...la cat de cumintel l-am vazut eu... rad
Si Matei tb. dat la gradi...dar acum vine vara si e pacat sa nu il tin in curte /parc toata ziua.....Cred ca voi avea niste emotii....el nu prea sta fara mami... rad
Il vad mamos si cred ca e un pic tantalau ..dar de unde..la locul de joaca un copil l-a impins si cand s-a infipt Matei al meu in baietelul catarat pe plasa.....l-a aruncat in bilele alea prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: