· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatiile 2013 - 2015 > 2013- o noua generatie de pui iubiti!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 67, 68, 69  »
subiect nou  raspunde
autor 2013- o noua generatie de pui iubiti!     
ralu-mada

Copii
D
S
E

15.01.2013 1:12     citat 

Felicitari pentru minune, angel ! Sa creasca sanatoasa si norocoasa !

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

22.01.2013 11:36     citat 

oooo felicitari Angel, ma bucur ca totul este bine. Asteptam noi vesti. zambet

sus

Denunta
angelface

Copii
Adél: 9 ani, 4 luni

25.01.2013 5:59     citat 

Multumim dragelor.

Suntem f bine. Avem laptic din belsug, draga de ea mananca si doarme. Noaptea se trezeste o singura data sa manance si apoi somn pana dimineata.

Voi cum sunteti? Cum cresc piticii? Cum se comporta cei mari?

sarut sarut

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 13 ani
Al mic: 9 ani, 4 luni

01.02.2013 3:56     citat 

Am facut si noi o lunita!! zambet

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 12 ani, 11 luni
Radu Stefan: 9 ani, 8 luni

04.02.2013 11:59     citat 

ooo ce flacau frumos, la multe lunite.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 11 ani, 6 luni
Karina-Ioana: 9 ani, 3 luni

06.02.2013 8:39     citat 

am aparut si noi pe-aici!
cam greu...ce-i drept...si cam rar...pentru o vreme jenat ...caci ne adaptam usor usor zambet

Karina-Ioana s-a nascut pe 28 ianuarie la 2:15, 3600 de grame sarut sarut sarut

am facut rahianestezie pana la urma, vrand sa traiesc si eu experienta aceasta...intradevar e minunat sa-ti vezi copilul chiar din prima clipa... dar am avut ceva de tras de pe urma anesteziei trist

suntem acasa de cateva zile, micuta suge, laptic avem destul, acum e in patut si ma priveste cu ochii ei albastri zambet ...nu stiu daca vor ramane asa... oricum... caprui ca ai Mirunei nu o sa fie...poate verzi ca ai mei zambet

am avut ceva dificultati cu adaptarea Mirunei...incep sa treaca acum, Doamne-ajuta!

suns, e adorabil pustiul tau! la cat mai multe lunite! sarut

cand o sa pot, o sa mai intru! va pup! sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

06.02.2013 10:23     citat 

----------
cry_styna a scris:
suntem acasa de cateva zile, micuta suge, laptic avem destul, acum e in patut si ma priveste cu ochii ei albastri zambet ...nu stiu daca vor ramane asa... oricum... caprui ca ai Mirunei nu o sa fie...poate verzi ca ai mei zambet

----------

De ce? Si Mona e nascuta cu ochi albastri si acum ii are caprui.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

07.02.2013 9:31     citat 

si fii-mea cea mica s-a nascut cu ochi albastri, acum ii are verzi-caprui (dar nu caprui inchis ca sora-sa)

sus

Denunta
angelface

Copii
Adél: 9 ani, 4 luni

07.02.2013 9:48     citat 

Suns ce minunatie ai tu acolo sarut sarut sarut . Sa va bucurati de ei in continuare, multa sanatate si multe amintiri placute va doresc!

Cry bine ca sunteti bine.. Si eu intru mai rar ptr ca asa e la inceput, dar vom recupera noi nu-ti face probleme.

Noi azi facem 4 saptamani si suntem deja cu 1 kg luat de cand am iesit din spital. E f cuminte in continuare, colicile ne dau pace, doar cateva minute seara ne deranjeaza in rest suntem ok.

Noaptea se trezeste doar 1 data sa pape, apoi doarme 4-5 ore pana dimineata. E o comoara.

Sanatate la toti si multe bucurii!

Pupici

sus

Denunta
sunshineme

Copii

07.02.2013 2:19     citat 

Multumim fetelor!
Cry asa a fost si cu Ema. A avut mici perioade de gelozie in primele zile cand incerca sa il dea pe bebe la o parte de la san. Acum e ok, putin prea obsesiva si posesiva pe bebe, dar fiecare copil reactioneaza diferit. Sa dea DD sa se acomodeze usor Miruna cu micuta.
Ema a avut ochii albastru inchis in primele saptamani, apoi s-au facut gri cateva luni bune, iar pe la un an s-au transformat in caprui. Acum piticul ii are tot albastri ca Ema la inceput. Sa vedem pe parcurs. zambet
Angel felicitari! Sa creasca frumos si sa fie sanatoasa! Alex se trezeste de 2-3 ori noaptea, dar pt mine e deja rutina, ca si Ema la aproape 4 ani tot se mai trezeste uneori noaptea. zambet

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 11 ani, 6 luni
Karina-Ioana: 9 ani, 3 luni

07.02.2013 3:22     citat 

dorm fetele amandoua zambet sarut
am facut putina ordine caci tot astept musafiri...pana la botez tot stau in asteptare scot limba foarte fericit ... si acum fiindca am cateva minute pentru mine am intrat sa mai vad ce fac toate fetele... ma obisnuisem sa citesc pe la toate topicurile si acum imi lipsesc! sarut

legat de reactiile Mirunei...vad si eu ca pe zi ce trece e mai bine... la noi e o problema majora cu desenele animate... se uita de o vreme la disney junior...dar avea cat de cat program...adica se uita la Mickey...uneori la plusica...acum, cat am fost plecata s-a uitat cat a vrut si nu o mai pot da la cale sa scurtam programul ochi peste cap...cand il schimb plange de nu o pot opri...orice as face ...azi l-am codat...caci smecheroaica s-a prins cum sa caute singura cu telecomanda...si e stricat postul... si gata...sa vedem ce facem de-acum!

stiu ca din albastru ochii se pot schimba... voiam sa zic ca nu o sa fie asa inchisi ca ai Mirunei...un caprui inchis spre negru(cum ii are si Catalina ta, Lucy)... Miruna asa inchisi i-a avut de la nastere... nu conteaza...dar ce e mai interesant e ca eu mi-am visat fetele cat am fost insarcinata... pe Miruna brunetica cu ochii caprui si pe Karina mai blonduta cu ochii verzi-albastri! foarte fericit

Angel, chiar a crescut bine micuta ta! indata o vezi mare...caci eu ma uit la Miruna si nu-mi vine sa cred cat de repede a crescut! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 14 ani, 9 luni
cea mica: 11 ani, 1 luna

07.02.2013 9:02     citat 

hehe fii-mea asta mare e brunetica, are ochii caprui f inchis, pielea mai inchisa...seamana cu sotul....si totusi la par nu seamana cu el nu are parul negru negru si castaniu ca mine.
cand mi-am vazut fiica nr 2 am avut un soc -blonda cu ochi albastrii rad prostit nu as fi crezut ca poate sa semene si in partea mea de familie...ochii albastrii s-au schimbat dupa cateva luni (desi avem in familie ochi albastrii deci era posibil sa ramana) ..dar oricum, pielea e alba alba si parul blondut...

ai rabdare cu miruna...ca ea e micuta..si e greu...la noi si acum inca exista gelozie desi catalina e mare si intelege...dar totusi e geloasa ca poeterec mai mult timp cu sora-sa etc...si asta mica e tare geloasa, daca ma vede ca o imbratisez pe cea mare vine si urla si o da la o parte, sa o imbratisez numai pe ea.

la noi o alternativa f buna la desene e sa ii pun muzica pt copii...chiar prefera cea mica sa cante muzica in loc sa mearga desenele.

sus

Denunta
rozaroza

Copii
Alesia: 14 ani, 7 luni
Diana-Aurora: 9 ani, 3 luni

13.02.2013 11:08     citat 

Bună seara,
ne alăturăm și noi listuței dacă ne primiți zambet
Diana-Aurora s-a născut pe 1 februarie cu 3600g și 51 de cm.
Să vă trăiască puiuții, să fie sănătoși (că frumoși sunt din ce-am văzut, Sunshineme) !

sus

Denunta
sunshineme

Copii

14.02.2013 10:37     citat 

Bine ati venit, Rozaroza! Multumesc.
Sa-ti traiasca mica minune si minunea mai mare.
Activitatea pe aici e destul de slaba, dar eu arunc cate un ochi din cand in cand, asa ca sunt prin preajma.
Incet incet apar copilasi abia nascuti. zambet

sus

Denunta
larab

Copii
Luca Marian: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

18.02.2013 12:56     citat 

sa va traiasca minunile!
sper ca intr-o zi sa ma pot si eu alatura voua
Trebuia sa fiu alaturi de voi de cel putin un an , insa nu a fost sa fie:(
Sa fiti sanatoase si sa va bucurati de minunile voastre