· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 68
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 68     
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

04.01.2013 1:13   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 68  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Sebastian . . ..........4.08.2011 . . . . . pui de LAM
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62, 63, 64 , 65 , 66 , 67

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

05.01.2013 11:56     citat 

hello. ce faceti doamnelor? noi nu ne plictisim, ieri ne-au chemat pe la 9 la gradiita sa luam pufa ca vomita...eu nu stiu ce o fi avut, ca intr-adevar a vomat ieride vreo 5 ori, asa ca la carte, cu jet....dar altfel vioaie, a dormit, cerea mancare...aseara pe la 11 era treaza si cerea mancare...i-am dat o felie de paine cu unt ca am zis sa fie cat mai usor (mancase si la cina cu mare pofta si vomitase tot! , dar ce, ca ea avea chef de multe altele...
foarte ciudat.

am fost si cu fimiu ieri la doctor, si printre altele l-a si masurat si cantarit...am vazut pe graficul ala masuratoarea de anul trecut din februarie...aul trecut avea 116 cm si 20 kg, acum dupa 11 luni de foamete, caci nu mananca aproape nimic, are 122 cm si 23 kg....cum Doamne iarta.ma o fi luat 3 kg si 7 cm mancand cam nimic e un miracol..
pe graficele de pe site de aici la 23 kile la 6 ani apare gras rad
si lui ii cad oasele prin piele..

eu cred ca am sinuzita, ca ce m-a chinuit azi noapte..mama si o tuse care uma noaptea ma apuca..
iarna asta a fost plina de virusi si de boli, da nu numa la mine, ci si la toti din casa si pe la cunoscuti....nu-s ce o fi fost.

cu gripa porcina e in continuare nasol pe aici, sper sa scapam noi ceilalti, pufa acum a scapat, multumesc lui Dumnezeu...cand ma gandesc ce usor era sa faca ea complicatii la plamani, ca doar a mai avut s are si astm...mare noroc am avut!
cei care snt internati in stare grava pentru asta sint, infectii grave la plamani...iar cei care sint intr-adevar la limita si cei care deja au murit saracii (am intelesc a doi copii pana acum) li s-au oprit rinichii din cauza medicamentelor foarte agresive ce li s-au dat pt infectiile la plamani.
groaznic, ce sa zic.
sper sa nu o ia epidemia asta si spre voi,
totusi nu am auzit sa fie in alte tari, nici in state, nici prin europa...

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

05.01.2013 6:45     citat 

vai de mine furni....
sanatate la pufarina, poate nu i-a cazut ceva bine la stomac...
eu cu micuta pe acasa....sm na mers la tzara sa prepare furaj pt pasari, a luat-o si pe cea mare cu el, au facut si un gratar in padure...inca nu a venit...ma bucur ca a stat fata la aer toata ziua dar eu in schimb am stat in casa.
nu prea imi arde de nimic. sper s ama scoata si pe mine la aer domnu maine.
catalina incepe gradinita numa in 14, deci de luni incolo iar sunt cu amandoua acasa.dar sper sa revin la programul normal, sa iesim afara zilnic la plimbare, samd, ca atunci ma simt si eu mai bine, si ele.
zilele astea am tot zacut in casa, m-am mai uitat la cate un film...
asta mare a inceput sa faca niste figuri la mancare teribile....a gasit in portocala un sambure, gata nu-i mai place portocala, coaja la paine iara e nu stiu cum... ochi peste cap

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 11 luni

05.01.2013 10:29     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
pe graficele de pe site de aici la 23 kile la 6 ani apare gras rad
----------

Hmm, care grafice? Ca ce-i la http://www.parinti.com/modules.php?name=Grafice nu merge la mine, nici cu firefox, nici cu IE, nici cu XP, nici cu Win7. ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

05.01.2013 11:22     citat 

nici la mine nu a mers, adica nu a pus cruciulita aia...da daca o pui tu imaginar (ori cu markerul pe ecran scot limba ) cade in zona de gras rad

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 11 luni

05.01.2013 11:46     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
nici la mine nu a mers, adica nu a pus cruciulita aia...da daca o pui tu imaginar (ori cu markerul pe ecran scot limba ) cade in zona de gras rad
----------

Pai aia e, unde o pui, daca lipseste axa orizontala si nu stii ce e scris pe ea? rad
Adica no, la fiica-mea am dat 120 cm (nu stiu exact cat are, dimineata are mai mult decat seara in orice caz ochi peste cap ) si axa verticala incepe abia la 125 la primul grafic, si am dat 20 kg (si aici iar nu stiu cat e, ca nu am cantarit-o in ultima vreme, dar ultima oara pe acolo era), dar axa verticala incepe pe la 39 kg, si fara axa orizontala si asa nu zice nimic. Sa nu-mi zici ca la tine se vede tot graficul, si lipseste doar cruciulita, ca ma apuca invidia. foarte fericit

Am "reclamat" la "ce nu mai merge pe site", sunt curioasa daca sunt in stare sa repare. scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 8 luni
MICA: 9 ani, 4 luni

06.01.2013 4:24     citat 

La multi ani, doamnelor, sa fiti santoase, la fel si copiii si familia si sa auzim numai de bine anul asta.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 5 luni

07.01.2013 12:49     citat 

La multi ani, doamnelor, sa aveti un an nu bun, ci foarte bun!
Crispy, felicitari! Sa va dea Dumnezeu un bebe sanatos si asa cum va mai doriti!
Furni, imi pare rau ca a fost pufarina bolnava, bine ca si-a revenit!
La multi ani Antonia! Uite ca au trecut 2 ani... Sa ai parte de o viata lunga, lunga si fericita!
Eu scriu putin pe fuga, ca vreau sa ma culc si e deja tarziu. Am citit ce s-a scris in perioada asta, am incercat si eu sa scriu urari cand n-a mers forumul iar apoi am plecat in concediu. Am fost intr-o localitate pe langa Ranca, intr-un grup cam mare (24 de adulti si 13 copii cu media de varsta cam 2 ani jumate). Nu cred ca mai repetam locatia (adica pensiunea unde am stat) si nici o gasca atat de mare. Am plecat super obositi de atata agitatie si destul de ofticati ca patroana pensiunii nu s-a sfiit sa ne mulga de bani si sa ne dea o mancare de 2 lei, la modul general (adica vesnica friptura cu cartofi piure - ca asta merge si la copii si ciorbe cu delikat si fara legume). Dar ne-am si distrat, ne-am dat cu saniile, Man a si schiat. Una peste alta a fost o iesire ok.
De maine ma reapuc de munca, motiv pentru care mi-am facut unghiile ciclamen, sa fiu bine dispusa asa, la inceput de an. zambet
O sa revin cu ceva poze cu Clara, care s-a facut din ce in ce mai fitoasa.

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.01.2013 10:29     citat 

Neatza buna si de la noi! sarut

Back to work! ochi peste cap Haideti la o cafeluta! sarut

Furni, cum se mai simte pufa mica? Pup la ea si la piticu' cu deszapezirea... zambet sarut

Kiki, voi cum sunteti? Cam "zgarcita" cu povestile... scot limba sarut sarut

Miha, multumesc! sarut Spor la trebi sa ai!

O zi usoara, dragelor! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.01.2013 10:33     citat 

neata tuturor
sm a inceput de azi lucrul, as aca iar sunt singiura cu fetele.
afara nu e frig deloc dar in schimb a nins d enuma numa, asa ca as iesi afara dar cu caruciorul evident nu ma pot deplasa prin zapada.daca mai astept pana mai tarziu poate se mai topeste pe trotuare..ca de curatat..slabe sanse.macar nu e frig, chiar am dat centrala mai incet ca era prea cald in casa ochi peste cap dinastea la mine, mai rar.
am inceput de ieri actiunea olita....am zis hai s aincercam s avedem daca sta pe ea, a stat...ceea ce e o f mare realizare ca pana acuma urla de parca vroiam sa o pun pe jar incins, era imposibil sa ii pui fundul pe olita...ieri a vrut...nu a facut nimic, dupa aia dupa o vreme m-a chemat sa o pun iara, si de data asta a facut pisu...am fost extaziata evident...am mai pus-o de vreo 2 ori ieri, azi dimineata la trezire iar am pus-o, a facut pisu, dupa aia s-a cerut ea iar...ceea ce e f minunat..nu ma astept sa scapam de pampers f curand (barbatu-meu cica, aaa pai intr-o saptamana nu mai trebuie sa cumparam pampersi rad prostit )...dar pt mine faptul ca vrea sa stea pe olita e f bine, oricum acuma iarna nu pot sa ma gandesc sa scapam total de pampers ca nu am cum s aies cu ea afara cu 3 randuri de haine si fara pampers dar daca am ajunge sa poarte doar afara si eventual noaptea (ea bea multa apa si seara si in timpul noptii) , ar fi minunat.
ca dupa aia are timp toata vara sa scape total de pampers.
----------
citat:
Am fost intr-o localitate pe langa Ranca, intr-un grup cam mare (24 de adulti si 13 copii cu media de varsta cam 2 ani jumate). Nu cred ca mai repetam locatia (adica pensiunea unde am stat) si nici o gasca atat de mare.
----------

aiai nici nu vreau sa ma gandesc....eu obosesc si daca ma duc la cineva in vizita si deja pe langa copiii mei mai sunt inca 2-3... scot limba mai ales copii asa mici...

sus

Denunta
Crispy

Copii

07.01.2013 11:00     citat 

Lucy, felicitari pt. actiunea "olita"! zambet

Mi-am adus aminte...noi avem "treaba" multa de vreo saptamana...la somnu' de pranz, se gaseste piticu' meu sa se dezbrace...isi da bluza jos si pantalonii si adoarme asa...i se pare tare amuzant...mai nou vad ca si aseara a facut la fel si avea salopetica...normal ca m-am apucat sa-i pun pijamaua la loc...n-a protestat! Astept cu interes perioada cand se va imbraca ca citisem pe undeva ca asa se incepe...cu dezbracatu' si apoi imbracatu'... foarte fericit
Aseara imi spune: "mama, 'tai acoo mine...domi pat"...m-a topit toata, drept pt. care am ramas cu el in pat pana a adormit si a fost tare incantat... sarut sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

07.01.2013 3:24     citat 

hello!
si eu obosesc doar la gandul unui grup asa mare cu asa multi copii..desi in teorie ar trebui sa nu ai treaba cu ei,s a se joace impreuna, practic cand sint asa mici e mai mare scandalu'... foarte fericit
fain e cand sint mai mari ca atunci se distreaza ei impreuna..

felicitari lucy pentru olita, atat cat e foarte fericit
eu evident nu am am facut nimic cu olita daca pufa a fost asa bolnava...
si sa nu va mai zic ca mai nou nu se mai culca la ea in pat de nici o culoare.... bine, chestia asta nu ma deranjeaza caci doarme cu ta-su, asa ca din partea mea a doarma cu el pana la 16 ani foarte fericit . nu prea il vad bine pe domnu sotzu meu la cum e sclavu lu fi-sa.... rad
il invarte asta mica cum vrea ea... nu e in stare sa ii zica nu ori sa ii faca observatie....bine, e si asta mica o bandita... daca o certi cat de putin, adica ii zici foarte bland 'nu e voie', pune un bot si se uita la tine cu niste ochi de bambi...si daca nu o iei in brate sa o consolezi se pune pe un plaaaans...mama cum face..va dati seama ca ta-su face in pantaloni foarte fericit

apropos de cum se simte, a fost fata buna si a vomat doar vineri, sambata era ca noua....asa ca weekendul a fost ok.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 5 luni

07.01.2013 4:30     citat 

Fi-mea a inceput si ea cu tarantele cand trebuie sa se culce, vrea apa, ii e foame, vrea sa faca la olita (desi in alte conditii nu prea accepta olita), se ridica de n ori si zice ca e frig afara s.a.m.d. Ieri s-a dus cu taxo la culcare la pranz, dupa 5 min a inceput sa racneasca din toate puterile ca ea vrea sa doarma cu mine, m-am dus eu langa ea, dupa ce am inceput sa o amenint cu toate chestiile ca sa se culce, a inceput sa urle dupa taxo, dupa ce s-a dus el a inceput sa urle dupa mine. Dar nu ne-am mai lasat impresionati si a trebuit sa adoarma in cele din urma langa el.
Azi am revenit la munca. Ma simt destul de in forta, deocamdata, dupa doua saptamani si jumatate de pauza aproape totala.

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

07.01.2013 5:37     citat 

Nici mie nu-mi place sa merg in grup cu multi copii...ai mei sunt destul de agitati si independenti si pe mine ma apuca toate alea cand vad alti parinti ca le fac observatii de genul "stai cuminte", "nu mai sari ca te lovesti", "nu e frumos sa te porti asa" nervos
Ba chiar cu niste prieteni buni si vechi am rarit rau de tot vizitele ca ei au o fetita, cuminte si fitoasa si numai nervi imi faceam ca nu se inteleg deloc, fata cu figuri, fi-miu cu stricatul/daramatul jucariilor iar la aia in casa muzeu...iar taxo fetii avea mereu grija sa-l puna la punct pe fi-miu...
Si Antonia face figuri cand o cearta cineva, pune mainile la ochi si suspina ca o mimoza, fara sa planga cu lacrimi...taxo percuteaza imediat, nu rezista...sa mai zic de bunici? prostit

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii

07.01.2013 5:39     citat 

eu o culc pe fii-mea langa mine si apoi o transfer la ea, dupa cateva ore cand se scoala ii dau pipa sa se culce la loc, daca adoarme la loc bine, daca nu o iau iar cu mine in pat.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: