· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (316)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (316)     
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

16.02.2013 2:35     citat 

Da, da, da Anca va mai asteptam sarut si pe voi si pe restul fetelor, Roxy parca si tu ne tot amentintai ca veniti zambet
Mersi, mi-e groaza de nu mai pot, nu stiu cum o sa fie lucas, eu oricum am un sentiment foarte nasol ca plec de acasa 2 saptamani... trist

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

18.02.2013 10:10     citat 

rome asa era in plan, dar apoi a aparut Radu zambet. Crestem noi mai mari si atunci venim. Imi doresc fosrte mult sa ne intalnim.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

18.02.2013 10:14     citat 

Fetele a nascut Crysy sambata, sunt bine sanatoase acum, Crysy a avut hemoragie dar a fost totul bine pana la urma.
Felicitari Crysy! Bine ai venit pe lume printesa mica!

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 11 ani, 6 luni
Al mic: 7 ani, 10 luni

18.02.2013 12:02     citat 

Felicitari Crysy! Sa fiti sanatoase si sa cresteti mari! Refacere grabnica! sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 2 luni

18.02.2013 3:03     citat 

felicitari, crysy crestere usoara si lapte bun si muuult!!! sarut toata dragostea noastra! sarut

sus

Denunta
ket

Copii
Alex: 11 ani

18.02.2013 6:35     citat 

Felicitari crysy!!!
Bun venit pui mic!!! Sanatate multa la amandoua!!! sarut

rome, daca stabiliti vreo intalneala, trimite-mi si mie mesaj privat, cu detalii, nr tel
nu promit pt ca sunt acasa cu alex, ne pregatim de operatie, nu mai merge la gradi momentan, dar poate se nimereste sa pot veni, mi-ar placea mult sarut

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

20.02.2013 7:58     citat 

FELICITARI CRYSY!!! sanatate multa, sa cresteti mari.pupici

Roxy va asteptam cu drag cand vreti voi ! si mie mi-ar placea mult sa ne intalnim.

Ket cu mare drag.azi sau maine ai putea?o sun si pe Suns si pe Irina poate ne potrivim

sus

Denunta
ket

Copii

20.02.2013 9:32     citat 

rome, am notat numerele voastre
eu acum plec pentru vreo 3 ore, te sun cand ma eliberez sa vad daca ati stabilit ceva
in principiu as putea si azi si maine, depinde putin si de ora, daca e pana in 16 ar fi perfect, daca nu, vad eu cum fac zambet

va pup, o zi frumoasa!!!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

23.02.2013 8:08     citat 

Felicitari Crysy! Sanatate multa si sa fiti fericiti!

Dia se intarca singurica. De cateva saptamani doar imi cere tzitzi, o pupa putin si in 3 secunde se ridica, spune gata, si pleaca in patul ei. Ieri seara a avut o tentativa de a suge dar nu mai stia cum. Incerca parca sa muste ca din paine. S-a ridicat dupa, a spus nu merge si a taiat-o in patul ei fara intrebari sau nedumeriri. Eu inca mai am lapte desi n-a mai supt de cateva saptamani.

Ce frumos ca va intalniti! Eu simt ca nu-mi ajung 24 de ore. A trebuit chiar sa o retrag de la dansuri pe Dia deocamdata pt ca nu are cine sa o mai duca acolo si parca a devenit si mai nervoasa... asta si pt ca eram mereu pe fuga. Dar nici sa nu o mai duc deloc nu vreau pt ca-i place acolo.

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

23.02.2013 9:40     citat 

Buna fetele!

Felicitari Crysy pt printesa! Sa aiba noroc in viata si sa va bucurati de ea! sarut

Pupam toti copiii pe care i-am vazut in poze sarut

Noi suntem cu raceli. Mi-a facut acum o sapt jumate 39,5 , muci ,tuse, dar intr-o sapt am reusit sa trecem peste. Dupa 2 zile a inceput cu nas infundat. Nu stiu ce sa-i mai fac. A dormit 4 ore azi noapte, in rest a stat si si-a suflat mucii in continuu plang sau sunt foarte trist Ii pur ser fiz si nu iese nimic, in schimb nu poate respira. Ce sa-i mai fac?

Eu de cand am inceput serv tot bolnava am fost si eu, am facut o colica renala, raceala si nu stiu daca in 3 sapt cu bolile mele si ale lui Meli am dormit 4 nopti. Nu mai fac fata. La serv sunt f dezamagita de tot, dar deocamdata merg inainte ca nu am alternative.

Nu ma uitati cu remedii pt nas infundat

Pupici sarut

sus

Denunta
ket

Copii

23.02.2013 12:00     citat 

urschu imi pare rau pentru voi trist
sanatate multa, sa va faceti bine repede, pupici lui meli sarut

noi desfundam nasucul cu olynth, nu stiu daca voi folositi din astea...

Un w-e placut si linistit fetelor! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii

23.02.2013 12:22     citat 

Olinth nu se mai importa. Ceva care are subst lui este bixtonimul care nu are nici un efect

sus

Denunta
ket

Copii

23.02.2013 12:37     citat 

Nu stiam de olynt ca nu se mai importa.
Intr-adevar ultima oara ni s-a prescris bixtonim si nu mi s-a parut ca il ajuta.
Am mai incercat si altele, dar am zis de olynt pt ca mi s-a parut cel mai bun.
Altfel, am mai incercat asa: 500 ml ceai in care adaugi o lingura de sare, o lingura de miere, 30 picaturi de tinctura de propolis si se face infuzie. Nu trebuie tinuta cu capul in ea, dar aproape de nasuc, pana se raceste (eu mai incalzeam si mai tineam o data).
A mers cand ni s-a prescris, nu tot timpul, probabil depinde de infectie, cat e de avansat, nu stiu, dar merita incercat daca nu vrei sa folosesti spraiurile nazale

sus

Denunta
urschuletz

Copii

23.02.2013 7:37     citat 

Multumesc Ket sarut
As fol si spray nazal dar nu vad nici o inbunatatire trist
I-am facut aerosoli cu ser si o subst de la homeopat. Foarte putin dupa poate respira cat de cat ok. Are ochii rosii, ii curg....

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

23.02.2013 8:47     citat 

pentru nasul infundat,cu ceapa taiata langa pat peste noapte, ai incercat?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: