· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2009 > Minunile anului 2009 (316)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile anului 2009 (316)     
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

12.05.2013 6:59     citat 

Va salut dragi mamici si scumpe minuni..a trecut mult timp de cand n-am mai intrat pe aici dar Eduard a crescut si a "pus stapanire" pe calculator..mami mai rarut mai are voie...Am vazut cat de mari si frumosi au crescut puiutii de pe aici ..sunt fff draguti toti :-*

sus

Denunta
GEORGY26

Copii
EDUARD GABRIEL: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

12.05.2013 7:13     citat 

cateva poze :

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani

22.05.2013 2:21     citat 

Salutare tuturor! Ma scuzati ca nu mai am timp de nimic pana in iunie. Sunt foarte ocupata sa schimb mersul lucrurilor in invatamantul asta traditional. Incerc sa fac cate ceva, nu mult, dar e nevoie de timp .

Smiri, ti-am trimis un mesaj. Ma poti suna oricand. Cand dormim, tin telefonul inchis, deci n-ai cum sa ma deranjezi. Suna-ma cand vrei tu. Ti-am lasat numarul de telefon. Il are si Rome sigur. Nu stiu sigur daca voi avea timp sa mai intru pe aici pana in iunie.

Rome, mii de scuze! E ora 3 noaptea si numai asa mai am si eu timp. Incerc sa te sun duminica.

sus

Denunta
alexxya

Copii

22.05.2013 2:26     citat 

----------
Loredana023 a scris:
Noi ne-am rezervat la plaja Azur pt perioada 23-30iun...stie cineva locul?
Alexxya cunosti pe acolo???
----------

Salut! Nu stiu pe nimeni in Eforie. E la cativa km de Constanta dar mi-as dori sa ne vedem daca aveti putin timp. Atunci o sa am si eu vacanta si o sa ma linistesc...sper

sus

Denunta
alexxya

Copii

13.06.2013 7:04     citat 

Acum un an i-am luat Dianei o bicicleta fara pedale. Dupa putin timp deja mergea foarte repede si ridica picioarele pe distante destul de lungi. A invatat sa-si tina echilibrul si sa schimbe directia.

Acum a primit o bicicleta cu pedale pe care eu n-am crezut ca va putea merge in curand. A mers din prima. Acum am inteles cu adevarat cat de folositoare a fost bicicleta fara pedale! Practic nu a mai invatat decat cum sa dea din pedale.

http://www.youtube.com/watch?v=-xmxpF0BSz0

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

13.06.2013 9:30     citat 

alexxya, eu i-as cumpara neaparat o casca de protectie. Mona a avut deja pentru bicicleta fara pedale o casca, si nici cu bicicleta nu merge niciodata fara casca, cu atat mai putin pe strada (adica in afara curtii).

sus

Denunta
alexxya

Copii

13.06.2013 10:21     citat 

Avem casti amandoua si le folosim mereu cand mergem in parc si Mamaia. Atunci mergem toti trei cu bicicletele (ea cu cea fara pedale deocamdata) dar poarta mereu casca. Poza e facuta candva la inceputul primaverii cand au dat primele raze de soare si am iesit doar sa ne dezmortim...iar filmuletul a fost facut pe neasteptate pt ca nu am crezut ca va putea sa pedaleze, chiar nu am crezut. Ea m-a batut la cap sa-i scot bicicleta cu pedale si am crezut ca o sa se lase pagubasa de la prima incercare. De obicei e comoda, foarte prudenta si nu se aventureaza. Nu s-ar fi straduit sa mearga daca nu ar fi putut din prima. Cand am vazut ca merge, primul meu gand a fost sa-l sun pe D sa vina sa ii faca un filmulet cu prima ei reusita.
Adevarul este ca nu tin sa-si ia casca neaparat aici in fata blocului cand eu nu am nici rolele, nici bicicleta. Ea e prudenta, calma si aici unde nu are cum sa prinda viteza cand cade se protejeaza instinctiv bine. Accidente se pot intampla, Doamne fereste.
Cand mergem insa mai departe sau cand am si eu bicicleta poarta si casca si manusi de protectie. Nu i-am gasit deloc cotiere si genunchiere pentru varsta ei.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 3 luni

15.06.2013 8:41     citat 

----------
alexxya a scris:
Adevarul este ca nu tin sa-si ia casca neaparat aici in fata blocului cand eu nu am nici rolele, nici bicicleta. Ea e prudenta, calma si aici unde nu are cum sa prinda viteza cand cade se protejeaza instinctiv bine.
----------

Accidentele nu se intampla cand esti pregatita, ci te iau de obicei pe nepregatite, de aceea eu merg pe principiul ca e mai usor sa previi decat sa tratezi.

Cu cotiere si genunchiere am echipat-o si eu cand a vrut sa invete sa mearga cu bicicleta, dar dupa ce am echipat-o de vreo 3 ori si pana sa ajungem pe strada a parasit-o curajul (pana la urma a invatat singura in curte, in 10 minute cred, in timp ce ma astepta sa vin eu sa o ajut de fapt) am renuntat, am zis ca important e sa fie capul protejat (casca se pune si se ia jos usor), juliturile se vindeca. Si bat in lemn, la cate trante am tras eu cu bicicleta pana sa invat sa merg, ea n-a cazut niciodata.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

15.06.2013 2:13     citat 

Super! bravo Dia

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani
am nascut deja!

17.06.2013 9:37     citat 

Super Dia; foarte fain merge bravo ei pentru curaj; noi am luat genunchiere si cotiere de la Cora si ii sunt potrivite doar ca nu le-am folosit inca jenat va pupam fetelor

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 2 luni

03.07.2013 9:18     citat 

wooooow Anca, vine BB2 foarte fericit , felicitari !!! sarcina usoara si la termen.

Am renuntat si noi la ajutatoare, intr-adevar, bicicleta fara pedale a fost de mare ajutor, in cateva minute mergea pe 2 roti fara probleme zambet

Va pup si eu, mi-e dor de zilele petrecute cu voi...azi mi-am luat o zi de concediu ca sa ma refac, sunt racita groaznic...ma dor toate, parca as fi batuta...

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

14.07.2013 3:46     citat 

mersi rome,
va pup fetelor

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 10 ani, 5 luni
Al mic: 6 ani, 9 luni

14.07.2013 7:21     citat 

Felicitari Anca! Sarcina usoara! Ai sa vezi de frumos e cu doi (si greu zambet ).

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

19.07.2013 10:19     citat 

Multumesc de incurajari sun zambet pupici si voua

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 7 ani, 2 luni

23.07.2013 1:54     citat 

fetelor,cine imi da si mie nr alexxyei?Mi-am pierdut tel si automat si toate nr.Am o prietena care vrea sa ii dea fetitei de 3 sapt lp pe motiv ca nu e bun laptele,nu se satura,plange...
felicitari anca!!!!!!!! sarut sarut

Noi suntem cu probleme...erica are eruptie virala pe corp,ii ies dintii sus,jos....eu am o ciuperca la maini si tre sa stau cu manusi de bumbac si de menaj,asa mai greu cu netul:(
Va pup.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: