· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 69
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 69     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

29.01.2013 9:32   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 - 69  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Sebastian . . ..........4.08.2011 . . . . . pui de LAM
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62, 63, 64 , 65 , 66 , 67, 68

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

29.01.2013 10:53     citat 

Primaaaa.

Lucy, ce sa zic? Eu te inteleg f bine.
E f dificil sa te calmezi cand vezi de copii singura permanent. Daca pleci de acasa si ii vezi o ora doua pe zi nici n-ai timp sa te enervezi, chiar ar fi culmea sa faci asta. Succese, si cu sotul si cu copiii.

Nu mai duc fata la gradinita vecina, zbiara din toate incheieturile, n-a fost chip sa o scot din casa. Am stat cu ea intr-o dimineata si m-am ingrozit! Isterice mai pot fi educatoarele astea, nu inteleg de ce nu isi pot stapani nervii si frustrarile! sa isi schimbe meseria daca nu sunt in stare! Dupa ce ca nu erau decat 5 copii cu Timeea cu tot, ii smucea, nu ii lasa sa faca ce doresc, daca se agitau pe acolo, gata, toata lumea pe scaune, sa desenam. a venit cu niste fise acasa de m-am ingrozit! eu nu am dus-o acolo s-o specializez in desen si alte fise, deci NU! si dadeau muzica fff tare si cantau si ea si ingrijitoarea din toti rarunchii. Nu! acum am vorbit la fosta gradi a lui Tedi si de pe 1 o duc. pe 4 deja trebuie sa o las la program lung. nu stiu cum o sa fac, mai ales ca atunci cand l-am luat pe Ted de la ski, la pranz a stat cu taica-miu, care, sarcul de unde sa-i dea ei sisi? si pana a adormit saraca afata tot striga unde e sisi a mea.? si parca cere si mai des sa suga... de unde ii ajungea un san la mesele de dimi si pranz, numai seara din amandoi, acum cere din amandoi la toate mesele...
ma doare capul!
sanatate lucasului, fiurni.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

29.01.2013 12:00     citat 

hello!
mai aveti cafea din aia?
ca eu mi-am facut una si e oribila, tre sa fac alta si mi-e lene...
deci azi noapte nu am dormit de nici o culoare, pe la 6-7 a inceput lucas sa se vaite ca il doare urechea....i-am dat eu niste nurofen la culcare, hai ca ii mai trecuse, a adomit nitel,..m.-am bagat si eu in pat pe la 11, la 12 vine lucas ca il doare rau...iar nurofen, l-.am luat cu mine in pat..se foia saracul, se zbatea de durere, gemea... pe la 3 nu am mai putut si i-am zis hai in sufagerie sa ne uitam la televizor. am pus sare calda intr-o fata de perna..iar calmante, il durea rau...s-a mai linistit el, s-a uitat la tv pana pe la 5,30...am incercat eu sa fur niste somn pe la 4 pe canapea, da ce credeti ca mi-a mers? ba vroia alt film, ba nu mergea dvd, ba ii trebuia macare, apa, in fine, se tot foia..pe la 5 iar il durea rau, iar s-a mai zvarcolit iar meicamente.... a plecat ta-su cu pufa la gradinita la 7, a adormit si el pe fotoliu putin.... m-am pus si eu pe canapea, am dormit vreo ora, da pe urma m-au sunat de la servici, ca nu gaseau nu stiu ce... am mai stat noi pe aici, lucas se vaita si de burta mai nou....mi se pare si normal, ca i-am dat la medicamente de mi-era mie fica, dar il durea mult prea rau si nu puteam sa il vad ca se tavaleste asa.
chiar voi aveti ceva calmante mai puternice in romania, pentru cazuri de astea extreme? ca eu l-am tinut cu paracetamol si nurofen ca atata am, in mod normal stiu ca cel mai des se dau la 4 ore dar eu i-am dat si la 3....
acu mai aveam niste supozitoare dar nu vrea cu nici un chip supozitor.
dupa ce s-a mai vaitat si de burta , a mai si vomat... bon, spalat husa de la fotoliu, spalat pe jos, prin wc...
si azi dmineata pe la 7, vine speriat cica am auzit ceva. tu ai auzit? ce sa aud mama? el auzise saracu in urechea lui...i-a 'copt' otita aia si a inceput sa curga sange cu puroi...aoleo nasaol arata..
mai avm vreo 2 ore pana plecam spre doctor...
stau si ma intreb ce fel de om mai e si copilul asta, otita asta cand 'sparge' asa e in ultima faza...aia nu s-a format ieri..pana ieri a mai zis cred o data acu vreo 2 zile ca il doare urechea...asa pe seara, si am zis ca daca nu ii trece ii dau la culcare nurofen..da nu a mai cerut!
are o rezistenta la durere foarte deosebita....

lucy mama amandoi sinteti gata sa explodati, cam nasol...adica si sotu bauiesc ca e frustrat la maxim, el e blav si nu primeste atentie, bla bla... tu obosita cu copiii...

kiki, zici tu ca daca vezi copiii 2-3 ore pe zi nu te mai enervezi? sa ma tii la curent dupa ce incepi serviciul daca devii brusc zen foarte fericit ..mai ales dupa ce te freaca la servici 8-9 ore cu tot felu de rahaturi si iti faci nervi, vii acasa si te iau copiii la calarit...
eu ma mai enervez, dar e drept ca in zilele de lucru seara chiar cand sint singura cu ei sint mult mai calma decat in weekend cand sint singura cu amandoi toata ziua...

apropos de educatoare isterice, aici de bine de rau mai ales la grupele mici sint blande si foarte bune....dar sa vezi la after school...sa mor io, cred ca asistentii aia de la after school sint alesi dupa ce li se dau teste speciale, sa fie cat mai isterici si sa ii enerveze copiii..si eventual surzi si orbi, ca ei stau in clasa si copiii se paruie si se dau cu capul de pereti pe coridoare..cand ma duc la after school dupa fimiu parca am ajuns in iad, sa mor io.... nu l-as mai lasa la after school, da nu am cum sa lucrez numai 4 ore pe zi...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

29.01.2013 1:24     citat 

Uff furni trist trist plang sau sunt foarte trist .. ce dureri infioratoare tre sa fi suportat dragul de el trist plang sau sunt foarte trist ... sper sa ii dea tratament bun si sa scape repede , eu una si acum ma chinui dupa otita de vara trecuta plang sau sunt foarte trist ...

Buna ziua doamnelor sarut .. buna cafelutza , Crispy sarut .. hmm , atunci sa fie cum va doriti voi sarut sarut , desi .. na foarte fericit . Daca nu ma inseala filingu' pot face eu cinste ? sarut

Ma pregatesc sufleteste de mers la cosmetica foarte fericit ... parc-as merge la nastere , puii mei , nu stiu ce mi-e asa groaza mereu rad .

Am o stare de kko , maine merg la o inmormantare trist ( a nu se intelege ca pt asta merg la cosmetica foarte fericit rad .. mai destindem atmosfera scot limba ) .. a murit bunica unei prietene dragi si mi-e o mila de prietena mea .. a tinut mult la ea si e in stare de soc inca si acum trist .. asa ma enerveaza cand ma simt asa inutila , neputincioasa , as da orice s-o ajut dar .. cum ? trist

In rest binisor . Ema foarte incantata de gradi , a luat deja al 3-lea 10 de la vacanta incoace si e in al 9-lea cer sarut .. Gabitza cu povestile , cu iubaritu' , zice catre mine "hai sa ne iubim" sarut , si ma pupa , si ma strange , si ma mozoleste rad rad rad .. ma topesc dupa ea sarut .

Cu SM scantei dupa scantei si la noi , ca asa e bine ... asa ca te inteleg perfect Lucy trist , macar putem zice ca al tau are o scuza , cu operatzia , da' asta nu are nimic si tot e ca o baba cicalitoare , un pic nu tace , baga de vina la orice da' nici nu ar pune mana pe nimic ... si asa ma satur , ooofff mama .. vedem cand , da' curand!

Kiki , sorry pt fazele de la gradi , scumpica mica , ce suparata o fi fost ea trist .. sper sa-i placa dincolo si sa poti fi si tu mai linistita in ce-o priveste sarut

Oana saraca cred ca deja a trecut prin chin cu micutza cu analizele trist .. sper c-a trecut cu bine , dragelor! sarut

Fetelor , restul , pe unde sunteti ? Cafe , Miha , Georgette , Mirene , Tamy , Rizi , Dodo , LAM , Elsy .. de ce nu mai veniti pe la noi ? trist
O zi frumoasa dragelor , pupici sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

29.01.2013 4:53     citat 

ehehe, o fi sotu operat dar totusi este operatie laparoscopica, adica nici macar taietura nu are, ci 4 puncte...refacerea este f usoara, nu are voie efort dar i se recomanda miscarea, nu are nici dureri, nici greturi, nici nimic...asa ca nu e cazul sa dramatizeze...si atentie primeste destula, oricum nu are absolut nimic de facut toata ziua...eu le fac pe toate..ba mai si doarme in sufragerie ca la noi in dormitor nu se poate odihni...asa ca noaptea habar nu are daca se trezeste copila sau nu, nu are treaba.la plimbare nu iese cu noi, iese singur sa se relaxeze... ochi peste cap
vor trece si astea...poate dupa ce incepe munca si nu mai suntem toata ziua impreuna
furni sanatate furnicului!!!
kiki sper sa ii mearga mai bine fetei la cealalta gradinita...uuuf...nici eu nu am rabdare dar nici nu as putea sa lucrez cu copii....in schimb daca iti alegi meseria asta, clar ca nu e cazul sa strigi la copii...
mi-e si mie putin groaza cand va incepe asta mica gradinita...(desi cred ca numai la toamna va fi asta)....ca e tare legata de mine...nu stiu cum va fi....cred ca o va duce tati la gradi dimineata..asa am facut si cu cea mare o buna perioada la inceput (bine ca ne si convenea programul)...asta mare si acuma plange uneori dupa mine daca o duc eu la gradi..chiar ieri dimineata a plans... surprins
happy sper sa ia o zi mai buna...
io am inceput sa iau passiflora si parca mai imi calmeaza nervii (sau o fi o impresie?) nu stiu, dar cel putin dorm mai bine ca in ultimele saptamani am dormit tare rau).

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.01.2013 5:02     citat 

Am revenit de la cosmetica .. brrr , 2 ore de tortura foarte fericit rad prostit .. da' macar sunt defrisata COMPLET foarte fericit rad

Hai sa fac o gluma deplasata , sa mai descretzim fruntzile foarte fericit rad .. ati observat la ce capitol suntem ?? :> rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2013 5:45     citat 

de-aia s-a dus happy mamy la epilat, ca sintem la cap 69...are si ea sperante da a gresit locu rad

eu m-am intors de la doctor cu fimiu, a fost f stresant....a vomat o data fix cand era sa iesim pe usa, si a mai vomat si in masina o tura...la doctor era atata de lesinat ca nici pe scaun nu putea sa stea ca lumea, se clatinai de ziceai ca acu cade...ii mai curgea si sagele ala cu puroi din ureche, o incantare pentru privitor...eu ma invarteam in jurul lui cu o tavita de aia pentru vomitat, ca imi era ca umple si policlinica pe acolo...
in fine, a primit antibiotic si picaturi pentru urechi...ca il doare burta si vomita,a ia saa asteptam sa ii treaca ca e sigur de la nuofenul pe burta goala...i-a facut ceva analize de sange si e infectie mare in corp..cam asta.
e f deshidratat (bine, el nu bea apa aproape deloc de felul lui) si i-a zis doctoita sa bea orice vrea el numa sa bea...si el a comandat o cola omu'... a baut vreo 200 ml din ea ceea ce e record, cred ca el bea 200 ml de lichid intr-o saptamana..nici nu stiu de unde face pipi de fapt prostit

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

29.01.2013 6:42     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
de-aia s-a dus happy mamy la epilat, ca sintem la cap 69...are si ea sperante da a gresit locu rad
----------

rad E asa evident , draga ? foarte fericit rad Glumesc acum .. scot limba jenat

Saracutu' Lucas trist .. si biata de tine , cred ca vomitam si io de stres pana acum de cateva ori! Mai nou nush de ce puii mei ma manifest asa , cand ma supar sau enervez foarte foarte tare mi se face greatza instant si-mi vine sa vomit hm trist ..

Sa se faca bine repede sarut

Tare faza cu Cola rad rad .. asa ar face si ale mele foarte fericit rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2013 6:47     citat 

----------
Happy_mami2007 a scris:
[quo

Tare faza cu Cola rad rad .. asa ar face si ale mele foarte fericit rad
----------

da pai femeia i-a zis, sa bei, ce iti place tie...suc de fructe ori sirop cu apa? si omu cat era de lesinat, da imediat a zis..cola!
normal ca ar fi zis si ale tale, pai cred ca cola e 'cea mai interzisa' cam de catre toti parintii....adica daca mai bea o acidulata, e din aia galbena..asta maro e fructul interzis foarte fericit

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 6 luni

29.01.2013 8:24     citat 

Buna fetelor!!!
Am ajuns si eu acasa de la munca cu niste dureri de spate groasnice..cred ca este de la schimbarea de vreme...avem 13 grade pe aici

Vero cred ca este reteaua de vina de am trimis de 2 ori scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

29.01.2013 9:27     citat 

Se strange tineretu la cap 69 rad
te-ai angajat Ana? te-ai miscat repede zic eu....ce face pitica?

sus

Denunta
ana4emmalin

Copii
Emmalin-Arimiche: 8 ani, 6 luni

29.01.2013 10:32     citat 

Da Furni lucrez din Decembrie..inca nu mi-au venit acele dar mi-am gasit ceva pana una alta...nu foarte binne platit dar tot e mai bine decat deloc (zic eu).Emma creste si devine o rasfatata din ce in ce mai mult foarte fericit

La cum vedeti ne place ciocolata rad rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

30.01.2013 9:14     citat 

Ieri a fost ziua de nastere a domnisoarei Clara, "La multi ani" ii uram...scuze de intarziere, mami Mihaela. sarut Cum v-ati serbat?
Ana, cum te descurci, mamica, cu dorul de fata?
Furni, nasol moment cu Furnicul...saracul, sa rabde el asa dureri...sper sa ii treaca repede...il tii acasa?
Cat despre calmante, io am in casa, just in case, niste fiole si niste supozitoare de Algocalmin...le folosesc extrem de rar, numai cand nu fac fata cu Nurofenul si Panadolul...mai e unul, Ketonal, care taie durerea imediat si e si anti-inflamator, mi l-a dat mie dr. pentru durerea de masele...dar nu stiu daca si cum se da la copii.
Am fost cu maimutica la analize, evident ca eu m-am luptat sa o tin ca taxo nici n-a intrat...le-a zis din start asistentelor ca el lesina daca vede sange deci nu poate sa ne incurce...si a taiat-o sa ne astepte afara ochi peste cap
Au venit aseara rezultatele de la testul de sange, nu are fond alergic, deci nu de acolo ii curge nasul, tre sa astept pana vineri sa vedem ce balaur o fi avand in nas ca sa ne dea tratament...timp in care ma sui pe pereti ca sforaie noaptea ca o locomotiva si urla ca din gura de sarpe cand ii curat nasul, m-a invinetit pe picioare ce suturi mi-a dat sa o las in pace. prostit
Dr. pediatru zicea ca ar merge sa ii cumpar aparat sa ii fac aerosoli dar mi-e ca il iau degeaba, nu o vad eu in stare sa stea linistita sa ii fac tratamentul...cam cat dureaza, aveti idee? Tre sa ii tin masca aia lipita de fata? Mi-a zis cineva ca ii face copilului in somn...asta ati experimentat? ochi peste cap

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

30.01.2013 11:33     citat 

hola.
sint la servici azi, cam chiauna de cap, dar in pozitie verticala ca sa zic asa..copilu e acasa cu ta-su azi si va fi si maine.
e ceva mai in forma, a inceput sa manance, sa bea nitel...il mai doare urechea, si ii mai curge sange si puroi amestecat cu medicament...
brr nasol a mai fost.

ocrisu, aveam si eu supozitoare dar nu pot sa ma apropii cu supozitorul de el nici la 5 km...trebe ceva de inghitit pe gura...
chestia cu medicamentele astea cumparate din romania e ca intotdeauna iti iei altceva decat iti trebuie rad
acuma de ex eu aveam picaturi pt urechi in casa, dar mi-a fost frica sa ii pun ca pe prospect la ambele scria ca in nici un caz nu se dau la timpan perforat..in schimb doctorita mi-a dat fara probleme...zic domle are gaura in timpan....nu conteaza... ochi peste cap
cu aerosolii, eu am aparat dar dupa ce a trecut de 1 an jumate asa nu mai sta sa ii fac...in somn i-au mai facut lui pufa la spital, dar era mica, 8-9 luni sau asa.ma indoiesc ca acum ar mai merge...cred ca s-ar trezi si ar baga niste urlete de s-ar auzi de la bucuresti....deci nu . nu cred.
tre sa stea vreo 5 min cu masca aia care 'scuipa' aburi....
nu poti sa imprumuti de la cineva sa vezi daca sta?

ana bafta multa...creste ca din apa domnisoara ta...si eu zic ca e mai bine orice job cand esti emigrant decat sa astepti si sa strambi din nas

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

30.01.2013 1:49     citat 

----------
furnicutza26 a scris:

ocrisu, aveam si eu supozitoare dar nu pot sa ma apropii cu supozitorul de el nici la 5 km...trebe ceva de inghitit pe gura...
----------

Paul sta, saracul, salta fundul in sus si-mi zice "incet, mami, incet..."...e bun supozitorul cand vomita si ca nu-i face rau la stomac...
----------
furnicutza26 a scris:

cu aerosolii, eu am aparat dar dupa ce a trecut de 1 an jumate asa nu mai sta sa ii fac...in somn i-au mai facut lui pufa la spital, dar era mica, 8-9 luni sau asa.ma indoiesc ca acum ar mai merge...cred ca s-ar trezi si ar baga niste urlete de s-ar auzi de la bucuresti....deci nu . nu cred.
tre sa stea vreo 5 min cu masca aia care 'scuipa' aburi....
nu poti sa imprumuti de la cineva sa vezi daca sta?
----------

A, pai de-aia mie si mie frica...de stat de buna voie no way...in somn simte tot, am mai incercat si eu sa-i pun picaturi si numai ce ma apropii de nasul ei cu ceva, imediat se trezeste si incepe sa urle...
O sa incerc si metoda clasica, inhalatii (daca o sta...) si aburi de ceai in camera la culcare...macar n-am ce pierde...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: