· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
larab

Copii
Luca Marian: 7 ani, 2 luni
am nascut deja!

12.03.2013 8:03     citat 

joi fac 6 saptamani

sus

Denunta
kati01982

12.03.2013 9:55     citat 

Si nu incerci sa ajungi joi la hematolog??....chiar si undeva la stat, in spital. Nu trebuie neaparat sa te duci la privat. Din cate stiu voi aveti medici buni in Cluj si ma gandesc ca aveti si hematologi buni. Insist pentru ca stiu cat este de important sa-ti dea anticoagulantul. Cel putin asa as gandi daca ar fi vorba despre mine.

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 7 luni
BebeMinunat: 7 ani, 5 luni

13.03.2013 8:39     citat 

Lara, iti inteleg ingrijorarile.

maine tot de duci la medicul de familie sa iei trimiterea. cere-i o parere si eventual daca are experienta poate iti recomanda CLexane macar pana luni.

referitor la SOE, la mine a fost la 8 saptamani. ulterior am inteles ca se in cazul problemelor noastre se formeaza tromboze care impiedica sarcina sa se oxigeneze corespunzator. cred ca in monentul asta la o sarcina mica Aspenterul ar fi sufficient.

incearca sa renunti la gandurile rele.

pup

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

13.03.2013 9:00     citat 

ms mult de incurajari , o sa incerc sa fiu mai optimista

sus

Denunta
kati01982

13.03.2013 4:44     citat 

Buna ziua fetelor!

Ioana, Pufik...ce mai faceti?

In curand voi ramane singura pe aici..ceea ce nu este rau...pentru ca celelalte fete au trecut la sarcina.
Ioana te intrebam in paginile anterioare de unde ai cumparat testul First Response. Il gasim ii Romania sau l-ai luat de undeva din afara tarii?

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 2 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 2 luni
am nascut deja!

13.03.2013 7:10     citat 

Kati buna!!
Scuza-ma ca nu am raspuns.
Eu le cumpar de aici unde locuiesc,din Italia,am inteles ca sunt si in Romania.
Eu am luat ca erau in oferta aici,7,50 euro.
Sper sa gasesti.

Eu am inceput sa dorm si ziua ,al meu se preocupa ca dorm prea mult. rad

Va pup pe toate!!!

sus

Denunta
kati01982

14.03.2013 7:25     citat 

Momentan nu caut...dupa experienta de luna trecuta am hotarat sa renunt la calcule, teste de ovulatie, grafice.....cel putin cateva luni. Dace e sa fie...va fi. Voi fi atenta doar daca vine menstruatia sau nu...sa merg sa iau Clexane daca va fi cazul. Vroiam sa stiu de test pentru ca am intrebat la mai multe farmacii care este cel mai bun si toti imi spuneau sure check streamer....am vazut ca al tau s-a pozitivat foarte repede si ma gandeam sa-l caut si la noi.
te pup Ioana! Ai grija de voi. Profita si dormi cat vrei.

sus

Denunta
mare_melisa

15.03.2013 2:57     citat 

Sarcina usoara viitoarelor mamici.
Eu stau in stand-by pana ne trec la toata lumea varicela , acuma astept sa vad daca o ia si sotul sau scapa. Oricum nici luna viitoare nu por ramane pt ca inca o sa fiu sub efectul varicelei .Incercam mai incolo .

sus

Denunta
kati01982

15.03.2013 8:48     citat 

Buna dimineata fetelor!
Melisa este mai bine ca nu ai ramas. Am inteles ca sunt riscuri de malformatii atunci cand gravida are varicela..ce-i drept, in procent foarte mic, dar se pare ca doctorii recomanda intrerupere in astfel cazuri. Deci este mai bine ca s-a intamplat asa.

Larab ce mai faci?
Ai reusit sa-ti iei trimitere?
Cum te mai simti?

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

15.03.2013 10:45     citat 

nu am reusit sa imi iau trimitere
o sa merg luni ca am programare la privat
sunt acasa in concediu medical nu sunt bine deloc
am reusit sa merg la servici luni si marti , iar miercuri nu am reusit sa stau mai mult de 2 ore , m-au luat niste stari de lesin si de panica ceva de speriat nu am mai experimentat astfel de trairi si am mers la idiotul de familie si m-a lasat sa stau acasa saptamana asta
ieri am intrat in panica rau de tot pentru ca au inceput sa imi apara cosuri ca inainte de ciclu si nu mai simteam nimik , nici durere in burta , nici greata , nici ameteala
aseara m-am mai linistit ca mi-a bagat cateva intepaturi in burta macar stiu ca e acolo

sus

Denunta
kati01982

15.03.2013 3:18     citat 

Of, pai de la ce te simti asa? de la raceala?
Cum simptomele nu stiu ce sa spun decat ce imi spunea si mie lumea ca difera de om la om si nu trebuie sa te mai stresezi. Cand ai programare la ginecologie?

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

16.03.2013 10:10     citat 

Abia vineri am programare , da e bine zic eu ca pe vineri o sa avem 7 saptamani. Ma tem tare sa nu fie ou gol , ca au inceput sa imi apara cosuri pe fata . Si de ce ma simt asa nu stiu sa iti spun daca e de la raceala sau nu dar nu mai poate vb nimeni cu mine, plang din orice , orice mi se pare ca nu imi convine ce mi se zice si plang , pana vineri mi se pare o eternitate , poate daca nu imi ieseau cosurile astea nenorocite eram mai linistita dar sentimentul asta de nesiguranta ma termina de orice putere
imi doresc atat de mult copilul asta ca as face orice sa il stiu bine , dar nu stiu nimik

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 2 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 2 luni
am nascut deja!

16.03.2013 10:43     citat 

Buna dimineata fetelor si un weekend frumos sa aveti!!

Lara felicitari mamica pentru sarcina!!
Auzi,eu nu am avut in viata mea cosuri,si nu vreau sa-ti zic cum sunt acum,peste tot mi-au iesit,si pe spate,pe maini,pe gat,sunt terminata.Deci stai linistita ca si cosurile astea sunt semn de sarcina.Ca sa nu mai zic si eu,ca plang sau rad din orice,sunt un dezastru,deja sotul nu-mi mai da atentie,stie si i-am explicat ca hormonii dau asa probleme.Asa ca stai tu linistita ca va fi totul bine,ai sa vezi.

Vino si la mamici,acolo vei primi mai multe sfaturi.

Te pup.

Va pup pe toate!!!!

sus

Denunta
Anna-Marya

Copii
Efrem: 6 ani, 6 luni
Nectarie: 3 ani, 9 luni
am nascut deja!

16.03.2013 10:46     citat 

Lara incearca sa te linistesti! Te inteleg perfect... am trait si eu experienta aceasta cu starea de panica, dar la mine era cauzata de faptul ca beta hcg-ul nu se dublase si citisem ca in aceste cauze intr-un final sarcina se va opri din evolutie... si a fost asa... offffff....
Pune-ti increderea in Dumnezeu si iti va ajuta! sarut

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

16.03.2013 11:00     citat 

eu inca nu am facut beta HCG-ul , de la tine aud prima data de el , poate ca nu m-am documentat suficient nu stiu
nu stiu nici cand trebuie facut , nici cat trebuie sa fie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 12, 13, 14, 15, 16  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: