· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
martinel

Copii
Stefan: 8 ani, 9 luni
Rares - Ionut: 6 ani, 8 luni

16.03.2013 11:07     citat 

larab, beta hcg-ul e un test de sange si se poate face incepand din prima zi de intarziere a menstruatiei ( chiar si mai repede ). la rezultat ti se specifica rezultatul tau, iar mai jos ai valorile de referinta in fc de varsta sarcinii. daca vrei , imi poti lasa o adresa de e-mail si iti trimit ca exemplu analiza mea ( sa iti faci idee despre ce e vb ).

sus

Denunta
larab

Copii
Luca Marian: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

16.03.2013 11:08     citat 

poi acum am citit , nu mi s-a verifica sarcina si in sange , iar testele de sarcina nu imi arata valoarea hcg-ului, este vre-un test care sa imi arate?
in afara de cel de sange?

sus

Denunta
kati01982

16.03.2013 8:39     citat 

Buna seara!
Numai prin analiza de sange se poate determina Bhcg. Daca in interval de 48 de ore se dubleaza, sarcina este in evolutie.
Cosurile si iritabilitatea sunt clar de la ulburarile hormonale. Explica-i sotului, trebuie sa inteleaga si sa fie alaturi de tine. De ce te gandesti la sarcina cu ou clar...nu prea cred ca au legatura cosurile cu sarcina cu ou clar. Nu mai citi toate prostiile pe internet ( nu ca nu fac la fel) roaga-te si te vei linisti.
O seara buna

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 5 luni
BebeMinunat: 7 ani, 4 luni

17.03.2013 6:56     citat 

Lara, dar medicul ala de familie, nu te supara, te rog, dar cred ca e TONT!!!!

du-te tu singurica maine la orice clinica si fa un Beta HCG. e o analiza simpla de sange. cand vei primi rezultatul (in cateva ore) o sa vezi valoarea. repeta-l apoi dupa 48 de ore. testul se face in dinamica.

practic faci un beta luni si unul miercuri. totusi deja maine vei fi linisita cand vei afla rezultatul.

sus

Denunta
kati01982

18.03.2013 8:38     citat 

Buna dimineata!

Am intrat sa va urez o saptamana frumoasa, usoara si insorita!
Va pup si la cat mai multe II

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 8:49     citat 

merg azi la 4 la hematologie si o sa il intreb pe domnul doctor si o sa incerc sa imi fac astazi si bete hcg-ul

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 10:12     citat 

am fost si mi-am recoltat pt beta hcg
primesc rezultatul la 3

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 5 luni
BebeMinunat: 7 ani, 4 luni

18.03.2013 10:49     citat 

foarte bine, Lara. te vei linisti cand o sa ai rezultatul. totusi sa mai faci unul si miercuri.[/i]

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 10:51     citat 

il fac si miercuri ca nu e foarte scump
am dat 12 lei pe el cu tot cu taxa de urgenta

sus

Denunta
kati01982

18.03.2013 11:41     citat 

12 lei?

La noi este 47 cu tot cu recoltare. Pai este mai ok decat un test de sarcina!
Unde l-ai facut?

in rest cum te mai simti? esti un pic mai bine!

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 11:46     citat 

am fost la clinica la care ne plateste firma si am si card de reducere la ei , cred ca de asta a fost asa ieftin (era 8 lei si ceva fara taxa de urgenta da am platit-o si pe aia ca nu aveam rabdare pana maine la 1) in rest cum sa fiu, ma simt extenuata si am scapat de varsaturi insa nu am scapat si de senzatia de greata ma tine pana pe la vreo 12-13 si apoi ma lasa pana pe la 7 -8 seara cand o luam de la capat , cred ca sunt bine (ma ingrozesc durerile din burta , sambata noaptea eram la un pas sa il trezesc pe sotu sa ma duca la spital)

sus

Denunta
kati01982

18.03.2013 11:54     citat 

Nu lasa sa te doara atat de tare. Iei No-spa? Ar trebui sa te lase de la No-spa. Daca nu te lasa de la No-spa suna-l pe medic. Nu sta asa pana vineri.
Astept sa ne spui rezultatul analizei.

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 11:57     citat 

pe seara dupa ce ajung acasa ca nu stiu cat stau la hematologie , dar cum ajung acasa o sa va scriu si rezultatul de la beta hcg si ce imi zile la hematologie

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 3 luni
Teodora: 7 ani, 1 luna

18.03.2013 12:02     citat 

fetelor, ce ziceti de asta???? surprins surprins eu asa am ramas!!!

NU MI-A VENIT SA CRED CE VAD!!! Sambata am facut primul test, nu neaparat ca aveam cine stie ce simptome, dar de obicei cand fac un test de sarcina, hop vine si ciclu. Defapt am avut simptome, dar total alfel ca la prima sarcina....atunci dureri de sani, acum stare de greata si vomitat. Eu credeam ca durerile de sani e primul simptom la o sarcina, dar de data asta nu ma dor absolut deloc.
Partea mai urata e ca saptamana trecuta am fost racita si am luat la greu paracetamol sinus si nurofen raceala si gripa si mi-e fff frica pt. ca stiu ca sunt interzise in sarcina.
Azi deja mi-am facut programare la dr. de fam. ca sa-mi dea trimitere pt. analizele de sange si vreau sa merg si la un dr. ginecolog roman de aici, dar am auzit ca se fac programari dupa luni de zile de asteptare mai ales daca nu esti pacienta lui. Sper sa am noroc.

Va pup si sa auzim numai de liniute!

sus

Denunta
larab

Copii
am nascut deja!

18.03.2013 12:24     citat 

felicitari LAM pentru sarcina sa fie buna si usoara
sa ne spui rezultatul la analize

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 13, 14, 15, 16  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: