· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Cap.93     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
LAM

Copii
Sebastian: 9 ani, 3 luni
Teodora: 7 ani, 1 luna

18.03.2013 12:28     citat 

merci Lara! Sper sa vi si tu azi cu un beta cat mai mare!!

eu o sa-i cer sa-mi fac analizele uzuale, cele care se fac in primul trimestru, nu beta, apoi vreau sa merg la gineco si sa-mi confirme ca e totul bine cu sarcina.

sus

Denunta
larab

Copii
Luca Marian: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

18.03.2013 12:31     citat 

si eu o sa cer acele analize dar numai saptamana viitoare pentru ca vineri am programare la gine (poate auzim o inimioara ceva), doctorul ginecolog mi-a zis ca nu are rost sa fac analizele atat de repede (sarcina mea e mult mai mik ca si a ta , doar 6 sapt) , astept si eu cu nerabdare hcg-ul ca sunt tare agitata si speriata sa nu se intample ceva si cu aceasta sarcina

sus

Denunta
LAM

Copii

18.03.2013 12:34     citat 

nici sarcina mea nu cred ca are acum 9 sapt. pt. ca mai mult ca sigur am ovulat tarziu, ziua 21 ceva de genul....stiu ca si la prima sarcina la fel imi calculau ca am x saptamani, dar bebele intotdeauna arata de x-2 sapt.
Iti urez multa bafta si sa nu mai treci prin experiente neplacute!

sus

Denunta
larab

Copii
Luca Marian: 7 ani, 1 luna
am nascut deja!

18.03.2013 12:35     citat 

multumesc la fel

sus

Denunta
kati01982

18.03.2013 2:02     citat 

Felicitari LAM!
Sarcina usoara!

Am o intrebare..in sarcina sanii dor tot timpul sau este posibil sa fie mai durerosi seara sau in anumite parti ale zilei sau chiar sa nu doara deloc?

sus

Denunta
LAM

Copii

18.03.2013 2:19     citat 

Merci mult Kati!

Pai iute cazul meu...la prima sarcina de la debut si pana la sfarsit cred ca m-au durut sanii, iar acum absolut deloc....deci ce sa mai cred...nu e obligatoriu sa te doara ca sa fi insarcinata.

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 6 luni
BebeMinunat: 7 ani, 4 luni

18.03.2013 2:34     citat 

Felicitari, LAM!

Ma bucur mult pt voi! sa fii sanatoasa!

eu am o cunostinta care la debutul sarcinii, evident nu stia ca este insarcinata, s-a imbolnavit si medicul i-a dat antibiotice. raceala urata tare!

la o saptamana dupa ce termina tratamentul afla ca e insarcinata. medicul ii recomanda sa renunte la sarcina. o tine, nu se impaca cu gandul ca renunta la primul ei bebe. evident toti o sperie ca o sa fie un copil cu mari probleme etc etc etc.

acum "bebe" are 6 ani si inca 2 frati mai mici! happy end! zambet fa ce-ti spune inima! - vorba cantecului....

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 7 ani, 10 luni

18.03.2013 5:09     citat 

Lam, felicitari mamico! sarut
ma bucur mult! si eu am avut o prietena in situatia ta...ea a preferat sa astepte pana in sapt 12, a facut dublu test+ morfologia la un dr. bun in bucuresti si s-a linistit... fetita are 2 ani jumatate si e foarte bine!

sarcina asta schimba cu ceva planurile voastre? ca voiati sa reveniti in tara, nu? zambet

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 5 luni
M: 7 ani, 5 luni

18.03.2013 5:12     citat 

LAM felicitari si sarcina usoara! Acu 2 luni nici nu te asteptai scot limba

Eu chiar dupa ovulatie am luat ibuprofen si nu varianta de 200, ci de 400. Stiu ca intr-o seara am luat chiar 2 fiindca ma durea capul de simteam ca o iau razna si aveam si dureri menstruale. Sa zic ca am luat vreo 4 pastile intr-o saptamana.
Momentan la mine, totul e bine cu sarcina si sunt sigura ca daca existau probleme nu evolua sarut sarut sarut

sus

Denunta
LAM

Copii

18.03.2013 5:30     citat 

multumesc mult pt. urari sarut

eu am luat timp de-o saptamana pastile de raceala de 3 ori /zi, ba nurofen, ba parasinus....sper sa fie bine, e o sarcina dorita, cu toate ca nu credeam ca se va intampla asa repede....prima sarcina am obtinut-o destul de greu.
da, cristina, ne schimba putin planurile, nu neaparat cu intoarcerea acasa, ca tot ne intoarcem, ci cu intoarcerea mea la servici, deja le spusesem ca de la 1 aug. ma intorc la munca....acum ce sa fac, sa ma duc 2 luni la munca si sa intru iar in CIC, oare ma primesc pt. 2 luni??? nici nu ma acomodez si intru bine in ritm, ca trebuie sa intru iar in concediu....
cum te descurci cu 2 copii? mi-e cam frica! rad
yasmine, da, chiar nu ma asteptam, am un ciclu care nu vine in marea majoritate decat cu pastile....si eu mai sufar de dureri de cap, chiar m-a durut sambata si am luat un paracetamol simplu ca stiu ca asta e permis in sarcina si isi face efectul in cazul meu.
plec la dr. de fam...sa vedem ce zice....pupici

sus

Denunta
cry_styna

Copii

18.03.2013 5:58     citat 

Lam, sunt obligati sa te primeasca... pentru cel putin 6 luni... fa si tu un calcul sa vezi cu perioada prenatalului cat ar trebui sa mai lucrezi...
eu am luat 10 zile concediu medical, am mai mers 5 zile la serviciu si am intrat in prenatal(84 de zile le poti lua inainte)

cu 2 copii... hmmm... e frumos dar si un pic greu pana inveti sa te organizezi sa-ti ajunga timpul pentru toate(cele necesare...ca restul o sa mai astepte!)...
mie mi-a fost greu sa vad ca trebuie sa o mai neglijez pe Miruna...obisnuita fiind sa-i dedic fiecare minutel din zi...ca si tine cu sebi! dar e minunat sa le vad dormind una langa alta! sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre cry_styna la 18.03.2013 6:03, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 5 ani, 1 luna
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
7 ani, 1 luna
am nascut deja!

18.03.2013 6:01     citat 

LAM felicitari mamica!!!Bravooo!!Pai pana la 9 sapt nu ai facut si tu test mai devreme?Nu ai vazut ca intarzie??Ce frumos cadou,bravo si o sarcina usoara pana la sfarsit!! foarte fericit foarte fericit sarut sarut

Va pup pe toate!!!

sus

Denunta
kati01982

19.03.2013 9:21     citat 

Buna dimineata fetelor!!

Larab...cum a fost ieri la hematolog? Ai primit rezultatul la analize?

sus

Denunta
cry_styna

Copii

19.03.2013 10:19     citat 

am vrut sa va schimb eu capitolul dar cand sa modific in listuta am vazut ca aveti burtici din 2011...ma gandesc ca au nascut deja! scot limba zambet

v-as propune sa actualizati listuta in felul urmator:

dupa cat timp ati ramas insarcinate sageata

burtici sageata

viitoare burtici sageata

ma gandesc ca e incurajator pentru orice femeie sa vada ca dupa un timp...mai lung sau mai scurt, am devenit mamici! pentru ca si eu am "debutat la acest topic!

ce ziceti?

sa scot vechea listuta si in viitorul capitol o trecem pe cea noua?

sus

Denunta
cry_styna

Copii

19.03.2013 10:50     citat 

pentru ca deja e pagina 15...am schimbat capitolul...am trecut fetele care sunt active in ultima vreme si am lasat lista deschisa sa pot face modificari in cursul zilei de azi! daca va place o pastram asa...daca nu...o trec pe cea veche in loc!

daca mai intra fete mai vechi sa scrie de cat timp au ramas ele insarcinate...ca sa putem completa! hai, fetelor! sa incurajam aspirantele! sarut sarut

capitolul urmator:
sageata sageata Dupa cat timp ati ramas insarcinate? capitolul93

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 14, 15, 16  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: