· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 21
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 21     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
ionelita

am nascut deja!

08.05.2010 7:28   Dupa cat timp ati ramas insarcinate? Capitolul 21  citat 

Pentru EA
1.Dozari hormonale ziua 2-3 a ciclului
-FSH, LH, Estradiol, Prolactina, TSH, T3, FreeT4, ATPO
2.Dozari hormonale ziua 21
-Progesteron
3.IGM si IGG pentru : toxoplasma, GMV, Rubeola, IGA si IGG pentru Chlamydia
4.Examen bacteriologic secretie vaginala, cultura col, AG Chlamydia, Ureaplasma si Mycoplasma (fara toaleta vaginala 48 de ore si fara contact sexual)
-Test Babes-Papanicolau , determinare HPV cu genotipare
5.Ecografie mamara
6.Ecografie transvaginala
7.Histerosalpinografie +
HIV
HBsAG (hepatita B)
Hepatita C
Grupa de sange
RH

Pentru EL
1.Dozari hormonale: FSH, LH, Testosteron, Prolactina, AFB, BHCG , PSA
2.Spermograma ( a se lua recipient si instructiuni de la laborator)
3.Secretie uretra, cultura uretrala, AG Chlamydia, Ureaplasma si Mycoplasma ( fara toaleta 24 de ore)
4.IGA si IGG pentru Chlamydia +
HIV
HBsAG (hepatita B)
Hepatita C
Grupa de sange
RH Si testele pentru El trebuie facute de la inceput.

Daca treceti de acestea si totul e bine - nu mai ramane dacat sa asteptati minunea!
Daca nu si trebuie recurs la FIV am si acolo o lista de analize dar acolo cred ca mai bine intrebati doctorul ce analize mai vrea.

sageata sageata Capitolul anterior : Dupa cat timp ai ramas insarcinate?Capitolul 20

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

08.05.2010 7:38     citat 

buna dimi sarut sarut

am intrat putin sa schimb cap.si sa va pun cateva poze de ieri de la botez rad

se vede doar putin varful capului lui bb..totul e foarte rapid..si doar atat a reusit sa prinda sotzul jenat

bb cu nanutzii sarut

noi, bb si nanutzii

eu cu minunea sarut

cele doua minuni ale mele rad

va pup si revin maine cu poze de la baitza si petrecerea de azi sarut sarut sarut

sus

Denunta
ramonsita

08.05.2010 7:53     citat 

Foarte matinala nu gluma pup !Ce frumos Ione sa iti traiasca bebe Cosmin sa va aduca numai bucurii, sa fie intr-un ceas bun! Distractie placuta azi!

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 11 ani, 3 luni

08.05.2010 9:16     citat 

Ione ii dorim multa snatate , fericire , iubire si implinirea tuturor dorintelor lui bb Cosminutz sa va traiasca sarut sarut sarut
Va salut pe toate dragele mele si scuzati-ma ca imi fac cam rar aparitia dar toata ziua plec pe undeva ca sa fac plimbare ca am mari probleme la ficioare am prea multa apa in organism toata sunt umflata si mi-au spus multa plimbare ca sa nu creasca tensiunea prea mare si ca sa nu imi pocneasca vasele de singe la picioare dar deja au pocnit trist trist trist
Astept vesti bune de la voi si va urez mult succes sarut sarut sarut

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 11 ani

08.05.2010 2:02     citat 

Ionelita - sa va traiasca bebe-ul!
Karina - ce putin mai ai! imi povestea o prietena ca dupa ce a nascut a disparut repede toata apa din ea. Cica in 24 de ore a inceput sa-si revada gleznele ochi peste cap .
Carpe diem - multumim!
Maia - sper si ma rog sa fie bine!
Va pup de toate!

sus

Denunta
amrabdare35

Copii
Maria Theodora: 10 ani, 2 luni

08.05.2010 5:14     citat 

Va pupic si eu fetelor...
Carpe diem multumim mult si bn ai venit printre noi...frumoase cuvinte ne-ai spus...sa-ti dea DD si tie tot ce iti doresti sarut
Ionelita sarut sarut , ce poze frumoase ne-ai pus...superbe...sa va traiasca bebe Cosminel, sa-l aiba DD in paza si sa-l fereasca de rele si sa fie sanatos si fericit...si sa ne mai pui pozici cu el, sa-l vedem si noi cum creste...
MariaS sarut sarut ..te pup dulce scumpa si ms mult de tot...si eu ma rog pt tine sa ai o sarcina frumoasa si usoara si o bebelina superba.pup sarut
Karinutza sarut sarut te pup dulce si pe tine si burtik si mai ai putin si scapi si tu...si iti vezi si fetita si scapi de probleme...iti tinem pumnii...sa fie totul perfect..pup dulce
Fetelor dragi si scumpe sa va distrati in week-end si sa va relaxati..va pup pe toate scumpelor Ramonsita sarut , Martinel sarut , CYC sarut , LAM sarut , Cricri sarut , Lordy sarut , Mihaela_ct sarut , Puisor cu pui sarut sarut , Danaaris sarut , Luv31 sarut ...

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 11 ani, 3 luni

08.05.2010 5:51     citat 

Astazi mi-am facut niste poze ca sa am amintire cit de cit asa ca am sa vi le arat si vou in speranta ca data viitoare nu o sa va mai arat burtica mea ci doar ce a fost in burtica mea foarte fericit
nu se vede bine pentru ca sunt cu telefonu scz.

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

08.05.2010 7:45     citat 

Esti superba Karinutza draga...si foarte tanara..si ai o casa fff frumoasa..o sa ai o bebelina superba..si apropo, ai o burtik superba si fff sexy...Multumim de poze..esti superba..pup dulce frumoasooo! sarut sarut

sus

Denunta
cricricri

Copii
Matei: 13 ani, 1 luna
Raluca: 13 ani, 1 luna

09.05.2010 8:59     citat 

Buna dimi fetelor,

am intrat sa va citesc si... avansati rapid, nu gluma!...

Pupici muuulte unui crestin, Cosmin!... Pupici de asemeni mamicii lui, frumoasei Ione sarut sarut sarut sarut sarut
Acusi trece timpu si ne pui poze de la motz! rad

Kari sau SEXI Karina esti o gravi buna de reviste! Iti tin pumnii sa fie totul ca la carte, cum iti doresti! sarut sarut sarut

Maria sarut sarut sarut sarut spunei bebelinei sa pape bine! trag cu ochiul

CYC ??? esti in bratele iubitului tau sau sot, nu? de-aia nu mai esti pe aici? recuperezi, da? super... Vedeti mai fetele tinere cum se pastreaza frumusetea si la 40 ??? sarut sarut sarut Vinul rosu si motaneala jenat jenat jenat jenat

amrabdare ai o experienta de la Sovata de... prostit prostit Stiam si eu de statiune dar niciodata nu am stiut in ce constau procedurile trist trist

Si... cum ne place noua sa facem lista:
pupici martinel, danaaris, puisor_rni, ramonsita, lam, mihaela_ct, luv31, lordy80 sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

09.05.2010 10:23     citat 

buna dimi fetelor sarut sarut

noi suntem super obositi dupa doua zile pline zambet zambet ..petrecerea s-a terminat la 6 si bb s-a trezit la 7..deci .. 1ORA DE SOMN prostit jenat ..asta e , vedem noi cum recuperam rad ..Ne apucam de curatenie ca e nebunia de pe lume la noi in casa prostit .Mi-am chemat ajutoare:parinti, socri trag cu ochiul
Mai taziu mergem la ziua cumnatului meu

va pup sarut

karina sarut sexy mama sarut ce bine arati, mi-ai facut dor de burtik scot limba

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

09.05.2010 3:50     citat 

Forte frumoase poze Ionelita sarut sarut (Cosmin mami+tati: sunteti o familie frumoasa) si Karina_swe esti o scumpa (hai ca mai ai putin, dar ce frumoasa esti gravida, nu pari umflata deloc, mai ai putin si GATA, o sa ai papusica in brate!) sarut sarut
Am intrat pe fuga, pentru ca ma pregatesc s aplec in oras... sau eventual la noi la Bucuresti, depinde cum ma simt caci asa am o raceala de nu mai pot. CM am avut foarte ciudat (nu ca m-as lauda eu de obicei cu vreo mare cantitate, dar a venit pe 6,.. pe 7 a plecat ochi peste cap )
Amrabdare soro draga hai ca ai unda verde maine la facut beta hCG, dar nu de urina. DOAMNE AJUTA SA AI VALOARE MAREEEEE de gemeni, ok? trag cu ochiul Te pup mult si te felicit ca ai avut rabdare! sarut sarut sarut sarut
cricricri-ule merci mult si te pup, sarut sarut sarut sarut dar eu ieri am fost cu al meu la prieteni la un gratar, a fost frumos, dar seara deja nu mai puteam sa stau afara, mi se infundasa nasul, am racit cred dupa.. piscina de la Predeal, asta e... s-a declansat raceala la cap cred joi. Azi a avut al meu de lucru pe laptop (deja l-am anuntat ca imi iau unul al meu ca ... unde e el:toate sunt ale lui, este un workaholic, e aditionat muncii, deci.. ochi peste cap cam greu sa-l dau la o parte si sa intru eu pe net.
In plus nu prea imi place mie vinul rosu (mai degraba beau o bere la chefuri) eu il recomandam pentru cresterea endometrului sa tina sarcina... insa secretele ca sa arat asa sunt ereditare si... un sot tanar rad rad pe care nu prea il prind nici pe asta, ca eu ba am ciclu... ba nu am...ba el e la Bucuresti, eu la Ploiesti, insa in week-end circulam, asa ca nu prea stau pe net. Asta e, trece ea si perioada asta. Cred ca aplic faza cu incuiatul in casa si aruncat cheia,.. aha... si pitit laptopul in week-end!
Hai va pup si astept vesti cu ochisori de la toate fetele. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

09.05.2010 4:36     citat 

CYC-ule drag, nu ma felicita, pt ca exact azi n-am avut rabdare..sunt in a 11-a zi de la ET...si binenteles sunt asa de bosumflata ca nu va pot descrie in cuvinte amareala si dezamagirea din suflet...nu te-am ascultat si acum plang de durere...si ma doare si burta si vad ca se anunta si CM-ul...in afara de durerea surda de burta, nu mai am niciun fel de simptom, asta este culmea culmilor...au idsparut toate, parca e burtik goala... trist
Daca trec de ziua de azi si de maine fara sangerari e de bn...oricum, data trecuta la vremea asta testul era pozitiv....dar stiu ca nicio sarcina nu seamana cu cealalta....
Puteti sa ma bateti, sa ma alergati cu maturoiul..va las pt ca merit...sunt un exemplu negativ, dar n-am rezistat...va pupic pe toate si sper ca maine sa am vesti mai bune ....daca nu, asta este..trebuie sa merg mai departe...sa vad cum, pt ca e groaznic de greu...
Pana miercuri cand am testul de sange o sa stau ca pe ace ......
Va pupik pe toate cu drag si sper sa ma fii inselat si sa fie bb plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ramonsita

09.05.2010 5:07     citat 

Amrabare stai linistita ca vei vedea curand poate este bebe noi iti dorim sa fie! Tinem pumnii si pupam fata sarut

sus

Denunta
amrabdare35

Copii

09.05.2010 5:11     citat 

Ms mult scumpa mea Ramonsita..te pup dulce sarut sarut ..si sa nu faceti ca mine..pup dulce fata scumpa si draga sarut sarut

sus

Denunta
MariaStan

Copii
Ana: 11 ani

09.05.2010 7:56     citat 

Maia- de la cat progesteron ei nu cred ca vine CM cred (sper) ca e bebe.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: