· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Vreau un copil > drilling ovarian
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor drilling ovarian     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
dandreea

28.02.2013 3:31   drilling ovarian  citat 

am si eu nevoie de un sfat. de ceva timp ma lupt cu ovare polichistice, pe care le tot chinui cu anticonceptionale si metformin. pentru o sarcina, dr mi a spus de posibilitatea unei operatii laparoscopice de drilling ovarian. fetele care au trecut prin asta, ma puteti ajuta va rog cu un nume al unui dr bun si daca dupa operatie a fost totul ok si ati obtinut bebelul dorit.
multumescu anticipat, va pup

sus

Denunta
martinel

Copii
Stefan: 9 ani, 4 luni
Rares - Ionut: 7 ani, 3 luni

08.03.2013 1:53     citat 

dandreea, am avut aceeasi problema ca si tine, am facut drillingul laparoscopic, dar din pacate nik nu s-a schimbat si pt a avea un bb am recurs la FIV. nu vreau sa te descurajez, poate tu vei reactiona altfel, poate alte fete au reusit sa ramana insarcinate in mod natural, asta e doar cazul meu. mult noroc iti doresc !!!

sus

Denunta
dandreea

08.03.2013 6:28     citat 

multumesc mult de raspuns. eu inca sper sa nu fie cazul si sa functioneze totul natural. dupa laparo, ai avut ovulatie? sau s a imbunatatit putin situatia. sau nici o schimbare? mersic mult

sus

Denunta
martinel

Copii

09.03.2013 2:52     citat 

nu prea am avut nici dupa operatie, ovulul se forma , dar nu se putea sparge sa se elimine ( deci nu aveam ovulatie ) si aveam si endometru subtire, deci nu putea sustine o sarcina. sper din suflet sa iti fie bine dupa si sa iti poti tine puiutul in brate!

sus

Denunta
dandreea

09.03.2013 11:37     citat 

iti multumesc mult pentru raspuns. la mine la ovarele polichistice se adauga si un uter micut. iti multumesc din suflet pentru urari, si sa dea Dumnezeu sa fie totul bine! te pup

sus

Denunta
martinel

Copii

10.03.2013 8:58     citat 

daca te mai pot ajuta cu ceva ( din ce imi mai amintesc ) , cu drag....

sus

Denunta
dandreea

10.03.2013 10:19     citat 

iti multumesc mult. dc mai e ceva, promit sa te intreb

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: