· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2008 > fluturasii verii (131)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (131)     
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 14 ani, 6 luni
Catalina-Bubulina: 10 ani, 3 luni

14.02.2013 2:42     citat 

Hello,mamici si pitici! Noi suntem in plină pregătire pt botez! Ca de obicei,încerc sa fie bine si frumos cu cheltuiala minima,asa ca am capul plin de idei. Din Păcate,nu prea găsesc ce îmi trebuie. Revin cu amănunte ca s-a ajutor si te putem ajuta nu ezita sa ne spui...poate poate reusim macar cu vreun sfat... sarut sarut sarut sarut

noi suntem pe antibiotic...de dimineata mi-a ca o mama paranoia ce sunt am fugit la medic,concluzia :punct de puroi pe amigdala stanga...ospen din 6 in 6 ore,fluimucil pt muci,bioparox si antitermice la nevoie...
ceea ce ma nedumireste este absenta febrei...oare la puroi nu trebuia sa faca febra? sau e in faza incipienta? nu am prea vrut sa-i dau antibioticul dar medicul a luni avea muci dar in afara de picaturi pt nas nu i-am dat nimic pt ca nu avea alte simptome... confuz confuz confuz confuz confuz confuz confuz

voi ce ati face?

sus

Denunta
stelyana

Copii
Andrei: 17 ani, 9 luni
Ilinca: 14 ani, 5 luni

15.02.2013 3:14     citat 

buna fetelor zambet
oana, eu i-as da tratamentul, mai ales ca a pe anamaria am ascultat-o cand insista ca o doare gatul(voi avea mai mare incredere in ea de acum... zambet zambet ..)
am sunat azi la gradi si erau doar 6 copii,deci a tot binele din lume!!!

mi-e dor de multe povesti aici...suntem tot mai putine...
plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
chiar daca a locul acesta... sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
stelyana

Copii

18.02.2013 9:57     citat 

bunaaa zambet
Ralu! sarut
[/b]

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 14 ani, 5 luni

18.02.2013 12:06     citat 

oana, subscriu...pe fb abia intru...deci, daca aici nu sunt povesti trist trist trist

Ralu, sa fi fericita si implinita. Iti uram tot binele din lume

-lux-.jpg" border="0" /> sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 14 ani, 5 luni

18.02.2013 12:10     citat 

eu sunt zilnic pe fb,imi permite programul de conta sa-l am deschis in bara si mai arunc cate un ochi.... scot limba

sus

Denunta
gaby2007

Copii

18.02.2013 2:27     citat 

eu la lucru nu pot, iar acasa nu-l deschid zilnic
Dar pusti e p„aici...pe unde umblati???

sus

Denunta
stelyana

Copii

18.02.2013 5:18     citat 

eu am luat copii de la scoala si gradi , am venit acasa si am inceput sa facem martisoare si felicitari pt Ilinca la gradi, am cumparat un set de quilling si ne-am apucat de treaba, va arat maine ce a felicitari made by Ilinca, Andrei si mami zambet si va servesc cu cafeluta poate poate mai povestim cate ceva trag cu ochiul
http://www.jurnaldefamilielisa.blogspot.ro/

sus

Denunta
gaby2007

Copii

19.02.2013 2:06     citat 

stelyana, felicitari...foarte frumoase martisoarele...ce hartie ati folosit pt floricele???
Eu ma tot gandesc cum sa pictam niste rame foto turnate din ipsos...am si doar rama, fara nimic in spate(doar chenarul) si am si forma turnata toata...ma tot gandesc de ceva vreme, iar martisorul e aproape scot limba

Cafeluta, yamiii

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 14 ani, 5 luni
Luca Daniel: 12 ani, 7 luni

19.02.2013 2:09     citat 

Buna cafeluta, multumim!

Frumoase felicitari, si eu ma tot gandesc sa fac ceva martisoare cu ei dar cu Luca nu am nici o sansa, nu ne lasa nici pe noi sa facem.

sus

Denunta
stelyana

Copii

19.02.2013 2:34     citat 

mersi fetele jenat
gaby, am folosit hartie pt quilling, colorata, dar sincer pare hartie normala colorata, taiata in fasii
la gradinita Ilincai este un program pt ajutorarea copiilor bolnavi , noi facem martisoare, felicitari, apoi acestea sunt vandute iar banii sunt donati zambet

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 14 ani, 5 luni
E: 12 ani, 9 luni

19.02.2013 3:08     citat 

Stelyana, abia acu m-am luminat cu felicitarile! Deci voi incerca sa fac fasii din hartie colorata si sa le rulez. Vaii ce happy sunt ca urmeaza sa le fac rad

Ai mei sunt amandoi cu otita. 2zile l-am avut pe cel mare cu febra 40, care scadea abia la 39 cel putin prostit . Cel mic a febra 39.5.
Deci de aseara sunt amandoi pe antibiotic caci nu se mai putea. LE-a durere si D a ca e bine ca s-a nici pe urechi nu ies. Sper sa fie bine dupa ce terminam cele 10 zile de antibiotic.
D aude cam rausi, desi dr zice ca e normal,eu tot sunt cam ingrijorata.
In fine...toate-s bune si frumoase in rest, decat ca stam in casa de sambata, uf!

sus

Denunta
stelyana

Copii

19.02.2013 3:19     citat 

mami-h, gasesti hartie colorata taiata gata la librarie si creionul pt rulat separat, asa am luat eu, fiecare costa 6 ron trag cu ochiul
sanatate puiutilor sarut sarut sarut
♥♥♥

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: