· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2008 > fluturasii verii (131)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor fluturasii verii (131)     
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 14 ani, 5 luni

20.02.2013 8:16     citat 

neatza buna,

stelyana, am cautat ieri pe net...ies niste minunatii din aceasta tehnica. Foarte frumos.
Mamy _h, sanatate puiutilor, pupam urechiusele sa treaca repede . Pe mine ma omoara sotul, pare ca nu-i mai trece viroza...dar nici nu se tine de tratament (diseara a rog de-o sapt sa ma lase s-i fac, mai rau ca si cu cel mic).
Sa aveti o zi frumoasa

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 14 ani, 5 luni

20.02.2013 8:48     citat 

buna dimineata...ee...asa imi place sa citesc mai mult...
mamy h...viata mea..amandoi??de fapt de la ce se face otita asta? este microb sau de la secretii?pupam urechiusele sa treaca mai repede
si noi suntem mai bine,azi vine medicul sa o vada si ne dea liber la gradi...dar eu as tine-o toata saptamana acasa...
am aspirat-o cu batista bebelusului chiar daca isi sufla nasul,dar nu reusea sa scoata secretiile din gat...si apa cu sare si eucalipt pe calorifer...si ea tot sforaie de la polipi,acum am primt colargol ca doar la noi la tara nu se gaseste in nici o farmacie..sper sa-i mai micsoram putin...ea nu are nici o treaba,respira pe nas dar dupa vreo doua ore incepe sa fonfaie pe nas si spre dimineata e ok.... ochi peste cap ochi peste cap
eu am admirat pe fb martisoarele facute de voi...nu stiu de unde ai rabdare dar felicitari!!!!!foarte frumoase!!!!

nico...cum merg pregatirile?
gaby? si david e bolnavior sau doar sotul?sanatate la amandoi.. sarut sarut
tato??
alina? alinuta>
pe unde sunteti fetelor?

sus

Denunta
gaby2007

Copii

20.02.2013 9:41     citat 

oana, momentan doar sotul...desi cu David ar trebui sa ajung la control..uneori mai tuseste
Nici voi nu mergem de vreo 2 sapt la gradi. Acum fetita care a il tine doar pe homeopate

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.02.2013 9:43     citat 

Multumesc tuturor pentru gandurile voastre frumoase (aici, pe fb sau in mp ) !
As vrea sa intorc macar o infima parte din sentimentul nemaipomenit pe care mi l-ati transmis voi mie, in modul in care va prieste cel mai bine ...
Sunteti minunate sarut !

Sanatate maxima tuturor fluturasilor, sa auzim numai de bine !

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 14 ani, 6 luni
Robert Gabriel: 10 ani, 5 luni

21.02.2013 10:35     citat 

neatza
am lipsit cateva zile dar cu motiv
din pacate si inevitabil, si robert a el a grea. cate bube a, a ce e foarte rau e ca are foarte multe pe fatza, sper din suflet sa nu ramana cu urme. au fost zile si mai ales nopti de cosmar....sunt atat de zombi ca ma mir ca mai stiu sa scriu. din fericire de luni nu au mai iesit bube si deci incep sa faca coji. pe fata unde e tot timpul ud de la mancare/lapte am inceput sa-i dau dupa fiecare masa cu pudra baneocin si vad ca se usuca bine bubitele. sper ca am facut bine.
emma e foarte bine, am fost la control , oricum ea a era foarte fericita zambet oricum cine vine pe la noi sau cu oricine vb la telefon tine neaparat sa le comunice ca ea a acum ia trecut dar acum are robert si ca e plin de bube foarte fericit prostit
am citit asa pe fuga, sanatate celor bolnaviori, ralu la multi ani sa fii sanatoasa, nu stiu unde sa vad martisoarele facute ....mai caut ochi peste cap cum ziceam sunt zombilica scot limba

sus

Denunta
gaby2007

Copii

21.02.2013 10:41     citat 

si eu care ziceam ca Robert va face o forma mai usoara trist trist eram aproape convinsa. Stiam de la 2 vecine, la acre bebeii au facut mai usor ca si fratiorii.
Pe noi se pare ca ne-a zilele astea acasa, dar e turbacine, nu mai vrea cu bunicul...azi, abia l-am convins

sa aveti o zi usoara

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 14 ani, 5 luni
E: 12 ani, 9 luni

22.02.2013 12:34     citat 

Oana, e virala otita lor. Un streptococ si-a cap

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 16 ani, 6 luni

22.02.2013 7:50     citat 

----------
mami_happy02 a-a cap
----------

Un streptococ e o bacterie, nu un virus. scot limba
Sanatate!

sus

Denunta
gaby2007

Copii

22.02.2013 3:33     citat 

neatza buna, rad rad rad

Abia acu respir de azi-dimineata...ufff, ce zi grea, bine ca se gata. Mare bucurie pe David, a gradi dupa 2 sapt.

Sa aveti un week minunat

sus

Denunta
gaby2007

Copii

23.02.2013 9:14     citat 

sa inteleg ca toata lumea a cateva zile nu mai vrea altfel, se agatza de orice si se ridica, se clatina, cade, se ridica din nou ..... si eu care speram ca robert sa fie mai cuminte, mai static rad

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 14 ani, 5 luni
E: 12 ani, 9 luni

25.02.2013 4:43     citat 

Wow, Alinutza, ce precoce e Robert! ce frumos tre sa fie sa-l vezi ca pe un omuletz mare.

Christa, asa e! Abia acu am vazut ca am uitat sa pun un NU. Adica, otita lor nu e virala, caci nu au fost cazuri la ei la gradi. Ei au un streptococ, de fapt a cel mare, chiar daca la el nu a celalalt...chiar ma oftic!
Pana acu au avut 3 episoade de otite impreuna, de la nastere si pana acu.

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 14 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani, 7 luni

25.02.2013 5:02     citat 

heloo si de la noi de mult n-am mai scris dar am mai citit am avut 3 saptamani super agitate cu amandoua fetele bolnave. am stat o zi cu ema in perfuzii la urgenta...o viroza intestinala mi-a apa, apoi a tgo marite astea-s analize la ficat deci a hepatita. a a mancare a revina cat de cat. nu putea nici sa stea in picioare o caram in brate.
cat am stat la urgente mi-a nici acum nu i-a la obosela cred dupa vreo 3 zile de nedormit, nemancat mi s-a tuseste seara cand o culc si dimineata in rest foarte putin

cam atat.......

daca va era dor de noi -invat-sa-merg.html" target="_blank">http://jurnalulunuipitic.blogspot.ro/20...-merg.html

steliana foarte frumoase felicitarile. si noi o sa facem niste martisoare impreuna iar pentru nare, bunici, matuse o sa creez o felicitare cu pozele fetelor...

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 14 ani, 6 luni
Ana Lorena-bebelina: 10 ani, 7 luni

25.02.2013 5:03     citat 

si lorena cam tot pe la 6 luni jumate a acu asta fac toata ziua. in premergator nu sta decat cat mananca

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: