· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (70)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (70)     
ocrisu

Copii
Paul: 14 ani, 1 luna
Antonia: 10 ani, 7 luni

14.03.2013 5:08     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
ocrisu a scris:
Io sunt de-aia disperata...cand e cate un meci mare nu pot sa mananc, nu pot sa dorm...:
----------

mie imi place decat declaratiile lui becali pre si post meci rad
----------

rad La declaratiile sceleratului ala dupa meci plec eu de obicei la culcare... caaaaci cuuuuu noooooi eeeeste Dumnezeuuuuuu surprins

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 14 ani, 10 luni
Pufarina: 10 ani, 8 luni

14.03.2013 8:00     citat 

pfoai ce seamana Paul cu Antonia in poza asta...

paradoxal da pe mine nu ma eerveaza Becali, ma umfla rasul de cate ori il vad/aud.... culmea, caci altii din aceasi categorie , de genul Vadim sau mai stiu eu care imi produc instant spume la gura rad

sus

Denunta
ocrisu

Copii

15.03.2013 9:15     citat 

trist plang sau sunt foarte trist n-a fost sa fie...
----------
furnicutza26 a scris:
pfoai ce seamana Paul cu Antonia in poza asta
----------

Da, si eu ma miram ieri a mia oara, uitandu-ma prin poze, cat de mult seamana intre ei maimutoii mei...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2013 9:21     citat 

----------
ocrisu a scris:
...
----------

ce a zis becali? foarte fericit

----------
ocrisu a scris:
[Da, si eu ma miram ieri a mia oara, uitandu-ma prin poze, cat de mult seamana intre ei maimutoii mei...
----------

mde, oare de ce?

bre, povestea ieri un coleg de un var de al lu ta-su care a ramas cocoana gravida, a avut gemeni, si dupa imediat a ramas gravida si a avut tripleti...5 copii intr-un an rad
puteti sa va imaginati viata lor?
cand ma freaca cei doi figuranti, ma gandesc cum ar fi cu 5 de aceasi varsta scot limba

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 14 ani, 9 luni
MICA: 10 ani, 5 luni

15.03.2013 11:32     citat 

Am si eu o prietena care tocmai l-a nascut pe al 4-lea copil. Eu spun cu mana pe inima ca nu m-as descurca cu atatia. Mi-e greu cu programul pt 2 copii, dar mai multi. Bine macar ca ai lor sunt de aceeasi varsta si trebuie toti luati si duci din/ in acelasi loc, ca altfel... Prietena mea ii are pe parintii ei care se ocupa de copii, cea mare are 9 ani si deja se duce si vine singura de la scoala sau unde/de unde are treaba...

Eu nu sunt microbista, dar il sustin pe tata. zambet Nu e stelist. Pe stelistii din jurul meu ii consider fanatici... In fine... Am o prietena care e atat de infocata, am fost de vreo cateva ori aproape sa ne certamdin pricina nebuniei ei. Nu poate pricepe, dom'ne, de ce nu imi place mie steaua. Uite d-aia!

Altufel, noi suntem mai binisor. Cred ca nu am apucat sa povestesc prin ce trecem de 2 saptamani... Timeea a fost cu febra 39,5-40 timp de 9 zile. Apoi a luat pauza o zi si iar o zi de febra extrema. Medici, spitale/clinici, liste de analize, sacose de medicamente. Deja e intoxicata de atatea porcarii, a slabit 2 (DOUA!!!! ) kg, e topita toata. Nu mai mananca, nu mai bea apa decat obligata, de medicamente nu mai zic... Un cosmar! Concluzia... un virus de gripa f puternic, care nu cedeaza la antibiotic. Am puricat internetul de infomatii, ca deja eram disperata si am mai intalnit asemenea cazuri.
Cam asta-i!
Sanatate tuturor.

sus

Denunta
sunshineme

Copii
A mare: 12 ani, 2 luni
Al mic: 8 ani, 7 luni

15.03.2013 12:14     citat 

Domnu' Becali e plecat pe muntele Athos. scot limba

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2013 12:23     citat 

----------
KiKilinis a scris:
... Timeea a fost cu febra 39,5-40 timp de 9 zile. Apoi a luat pauza o zi si iar o zi de febra extrema. Medici, spitale/clinici, liste de analize, sacose de medicamente. Deja e intoxicata de atatea porcarii, a slabit 2 (DOUA!!!! ) kg, e topita toata. Nu mai mananca, nu mai bea apa decat obligata, de medicamente nu mai zic... Un cosmar! Concluzia... un virus de gripa f puternic, care nu cedeaza la antibiotic. Am puricat internetul de infomatii, ca deja eram disperata si am mai intalnit asemenea cazuri.
Cam asta-i!
Sanatate tuturor.
----------

seamana f bine cu gripa/viroza pe care a avut-o pufa de craciun..10 zile cu febra mare. antibiotic noi nu am primit, iar febra nu ii scadea decat cu novocalmin de care am tremurat f tare cand i-am dat de cateva ori. f nasol a fost.
multa sanatate.
sper sa nu luati si voi, noi nu stiu prin ce noroc nu am luat nici unul...ori poate eram imuni, ca lucas a avut acu vreo 3 ani o chestie similara, si noi pe langa el.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

15.03.2013 12:24     citat 

----------
sunshineme a scris:

----------

s-o fi ascuns in boscheti rad

sus

Denunta
allamarine1979

Copii
Alla: 13 ani, 10 luni

15.03.2013 12:48     citat 

----------
KiKilinis a scris:
Concluzia... un virus de gripa f puternic, care nu cedeaza la antibiotic. r.
----------

Din pacate niciun virus de pe lumea asta nu cedeaza la antibiotic....

sus

Denunta
sunshineme

Copii

15.03.2013 2:20     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
sunshineme a scris:
ce a zis becali? rad

----------

s-o fi ascuns in boscheti rad
----------

avea niste "datorii" pe la calugarii de acolo. cool

sus

Denunta
sunshineme

Copii

15.03.2013 2:27     citat 

----------
KiKilinis a scris:

... a slabit 2 (DOUA!!!! ) kg, e topita toata. Nu mai mananca, nu mai bea apa decat obligata, de medicamente nu mai zic... Un cosmar!.
----------

si fata mea a avut o viroza in miezul verii, la 40 de grade afara, a facut febra 40, 3 zile. a slabit 1 kg ca nu manca, nu bea nimic. a ajuns pe perfuzii la spital 2 zile (timp in care n-am mai fost om) din cauza deshidratarii. trist sa aveti grija din punctul asta de vedere.
sanatate multa!

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 14 ani
Gabi: 10 ani, 7 luni

15.03.2013 2:28     citat 

Hola gagici sarut

Mda , kiki te inteleg perfect! trist De sambata a inceput Ema : febra , urlete , dureri de gat , de cap , tuse ... de duminica tata-so , idem!.. Gabitza biata a scapat ca prin minune , insa , din nefericire , cum orice minune tzine doar 3 zile .. de ieri noapte arde si ea trist .. si , bineintzeles , tot tacamul!
Azi noapte am stat de garda pentru totzi 3 , au avut totzi 3 febra si nevoile de rigoare : apa , bluza , tableta , etc etc ..
Sa nu mai spun ca de dimineatza ma mananca si pe mine in gat si ma incearca o tuse usoara deocamdata , nici macar nu indraznesc sa ma gandesc c-as urma , ca astia mor totzi rad .. mai glumim , ce sa facem ..

Milioane deja pe medicamente , si inca urmeaza .. am un noroc teribil cu Gabitza , saracutza ... te-ai astepta ca , cea mai micutza fiind , sa suporte cel mai greu boala..nici vorba insa! Ea doar sta , nu zace , dar nici nu are energia aia obisnuita chiar cand face febra .. mai zice c-o doare gatutzu' , sau burtica , dar calma , nu face scandal ... Ema si tata-so in schimb mi-au scos peri albi! Astia se vaita si se plang mai ceva ca babele foarte fericit , Doamne feri sa nu le dai atentzia ceruta ca e gata drama! Deci .. ne distram de minune si noi! rad

Sanatate tuturor si zile senine si calduroase! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

15.03.2013 5:15     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
ce a zis becali?
----------

A zis ca e un pacatos si de-aia n-a mai jucat sf. gheorghe la noi in echipa...drept pentru care a mai impins un milion de euro la athos, ca sa se curete de pacate rad

----------
KiKilinis a scris:
Eu nu sunt microbista, dar il sustin pe tata. zambet Nu e stelist. Pe stelistii din jurul meu ii consider fanatici... In fine... Am o prietena care e atat de infocata, am fost de vreo cateva ori aproape sa ne certamdin pricina nebuniei ei. Nu poate pricepe, dom'ne, de ce nu imi place mie steaua. Uite d-aia!
----------

Cred ca o stii pe Cristina (aka Stelutzza), membra cu vechime pe forum...noi doua, dupa ce ne-am imprietenit virtual (ulterior ne-am imprietenit si in viata reala) am descoperit ca detinem puternic microbul - ca in tinerete am mers pe stadioane si alte cele, dar fiecare in alta directie...adica eu cu Steaua si ea cu Dinamo...dar asta e doar un motiv de tachinare intre noi, nu ne-am rupt gatul cand ne-am vazut... foarte fericit
Nasol rau de tot cu gripa asta, mi-e mila de biata Timi, Doamne ajuta sa scape repede, sanatate va dorim... sarut
Hapilica, la fel si voua, sanatate tuturor... sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 11 luni
cea mica: 10 ani, 3 luni

15.03.2013 9:43     citat 

sanatate tuturor!!!!
eu nu am nimic de raportat...decat ca aici a nins, ninge, e cu viscol cu frig, cu vant de numa numa, azi a fost o zi desprinsa din zona crepusculara!!
m-am mobilizat sa gatesc, o ciorba de vacuta si paste cu somon afumat.e un succes ca nu am ami gatit o ciorba de cateva saptamani.maine iar la piata pana la pranz, apoi voi face tot posibilul sa fac curatenie in baie si bucatarie ca inca nu am reusit.si duminica la tzara, smotru si acolo la pasari, tre sa pregatesc maternitatea ca in data de 21 ies puisorii, sa le pregatim mancare si sa facem un pic de curatenie de primavara si pe acolo.macar nu imi pare rau ca imi ocup weekendul cu munca oricum nu puteam merge nicaieri cu vremea asta sa ne mai relaxam.si mi-e groaza sa imi petrec weekendul in fata la tv.prefer sa am ocupatrie si seara cand ma pun in pat sa pic direct in vise.
sanatate si weekend placut va doresc

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

16.03.2013 3:33     citat 

----------
ocrisu a scris:
----------
furnicutza26 a scris:
ce a zis becali?
----------

A zis ca e un pacatos si de-aia n-a mai jucat sf. gheorghe la noi in echipa...drept pentru care a mai impins un milion de euro la athos, ca sa se curete de pacate rad

[... sarut
----------

mai nasol ca sf gheorghe vine cu calu, si poate face vreo balega pe teren... rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: