· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

22.04.2013 1:12     citat 

rad rad dau mesaj pe telefon, cuscra! Promise! sarut

La noi a fost o relaxare totala we asta....am mers la gradina si am curatat, sapat, dat foc si stat la soare pe acolo....a fost de vis pt. mine...mi-a amintit de copilarie cand mergeam cu mama la gradina....cica o "ajutam" sa puna arpagicul... rad
Alex era numai in fum...cica: "mami, imi pace focu'!" ...ptiuuuu, Nero, fugi, mama de acolo! Asta ne mai lipsea.... rad rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

23.04.2013 10:29     citat 

Hola! Sa traiasca Georgeii si Georgicele, Gheorghe si Gheorghita si Geta si ce mai aveti prin batatura foarte fericit
cu ce va mai laudati?
eu cu nimica deosebit, copii, servici, chestii trestii.
bre, eu am o problema la creeri, copiii vostri cat poarta la incaltaminte? ca lu pufa i-au ramas mici incaltarile nr 23, poarta cu succes 24, iar lucas poarta cam 33!!! are niste adidasi 34, ii sint mari, dar intr-un 31 din toamna trecuta nici nu mai intra...
nu au numere foarte mari pentru varsta lor??
traim pe picior mare, de altfel si eu port 40 la incaltaminte de iarna si 39 de vara iar al meu sotx 43....

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

23.04.2013 11:36     citat 

furnicutza26
iti raspund si eu caci fimio i cam de o seama cu al tau, dar al meu are abia 30-31 la picior

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

23.04.2013 11:44     citat 

----------
pui1 a scris:
furnicutza26
iti raspund si eu caci fimio i cam de o seama cu al tau, dar al meu are abia 30-31 la picior
----------

da, e clar foarte fericit
tin minte ca am mai discutat chestia asta si cu kiki al carei baiat e fix de o seama cu al meu, si purta mult mai putin....bine ca vine si sor-sa tare din urma, sa nu ramana mai prejos...

sus

Denunta
Crispy

Copii

23.04.2013 12:24     citat 

Aoleeeeuuuu! socat surprins surprins surprins Pai, ce sa spun ca lui Alex i-am luat niste adidasi 26 si ii sunt numa' buni. Acu' n-ar trebui sa ma mir...taica-su' are 45. foarte fericit

Multumim pt. urari! sarut La multi ani si din partea noastra celor care se sarbatoresc astazi! Sa fiti sanatosi si voiosi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

23.04.2013 8:07     citat 

Dragelor, am venit de la dr. si....ati avut dreptate! Va veni un...surior la Alex! rad sarut
Este o zvapaiata si o agitata...a alergat-o dr. ca sa-i poata masura toate cele...asa ca, furni, burta ta de baiat....s-a transformat! rad

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 6 ani, 10 luni

23.04.2013 8:31     citat 

eu ti-am zis ca burta avea deja modelul stabilit de la Alex... da' nu m-ati crezut! scot limba sarut sa fiti sanatoase dragelor! sarut

mihaela, multumesc mult! sarut

Furni, Miruna poarta 22...da' si noi avem nr. mai mic la picior

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 5 luni

23.04.2013 9:41     citat 

----------
pui1 a scris:
furnicutza26
----------

las' ca fiica-mea traieste si ea pe picior mare, are 32.
Eu am 38 si sotu' 44-45, dar la fiica-mea de bebelus remarcasem ce picioare lungi are, si ma refer la laba piciorului, nu la rest, cum imi prezisese gine in urma masuratorilor ecografice cica ochi peste cap, ca ea la majoritatea pantalonilor incape in 116, altii sunt prea lungi, desi hainele "de sus" le are in 122 si partial 128. prostit

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 10 luni

23.04.2013 11:02     citat 

La multi ani, tuturor sarbatoritilor de azi!
Crispy, felicitari! Iti doresc sa fie o fetita cuminte, macar cat Alex!
Fi-mea poarta 23 la picior, da' nu m-am gandit daca e mult sau putin. E destul de inaltuta, nu iese in evidenta prea lunga laba piciorului. Eu port 38 si am 1,68 m, barbat poarta 44 si are 1,87 m. Deci faceti voi socotelile, eu nu stiu ce sa cred. zambet
S-a lovit si Clara pentru prima data, a cazut de pe o masinuta si s-a julit putin in palma. Nu va pot explica ce afectata a fost, a umblat de aseara (cand i s-a intamplat tragedia) numai cu palma deschisa si tinuta in sus, parca era Sfanta Filofteia, si ne zicea sa nu o atingem ca ea are buba. Cred ca o mosteneste pe soacra-mea, sa-nnebunesc!!...

sus

Denunta
Crispy

Copii

24.04.2013 9:43     citat 

Neatza! sarut

Miha', sar'mana mult! Asa sper si eu sa fie! foarte fericit

Si Alex s-a ales cu nasu' julit dupa ce a vrut sa stea el pe burta pe un leagan si sa se legene asa usor, a alunecat si a dat cu el de nisip....asta este! Din pacate nu reusim sa-i protejam 100%...eu zic ca mai sunt si inevitabile...important este sa nu fie ceva grav. Ma uitam la el ca nu mai vrea sa-l sprijin, nici macar sa-l ating cand se catzara pe ceva in parc....se urca singur in tobogan ( e plin de vanatai pe picioare)....independentu' lu' mama! trist sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

24.04.2013 11:37     citat 

Noi n-avem labe asa mari socat
Antonia poarta acum 23 iar Paul 30...seamana cu parintii...io vara incap si in marimile 35-36, iarna 37...iar sotul intre 41-42...
Fi-mea s-a invatat ca tre' sa o pupi in locul in care s-a lovit ca sa-i treaca...iar cand i-a zis soacra-mea "stai sa te pup pe frunte", ea n-a vrut, ca "nu buba" scot limba
Mai nou, cand da cu piciorul in prag sau in tocul usii, se aseaza pe spate si se pupa singura pe degete. rad
Fi-mea clar seamana cu soacra-mea, de pe acum pot sa-mi dau seama, are un fel de a vorbi afectat, moduleaza cuvintele, le prelungeste, la fel ca ea...si tot la fel ca ea, e plina de ifose in ceea ce priveste pieptanatul, rochitele, pantofii, sa se vada in "oghinda", zice ca e "gadutza" surprins

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

24.04.2013 12:43     citat 

neata
nici noi nu avem picioare mari (eu am incaltaminte in jur de 36, sotul 42-43)...nici fetele nu au marime mare Anya e undeva la 22 si Catalina la 28.
si fii-mea asta mica se catara singura peste tot....se baga peste tot...de ziua ei i-am cumparat un topogan dinala mic si l-am pous la ele in camera, apai toata ziua s-ar da pe el.pe mine ma bucura ca se urca singura si s eda singura, nu cade, atata doar ca isi da uneori mai tare cu fundul de pamant..dar oricum are pampers si am pus la aterizare o blanita peste covor sa mai amortizeze.
si cateva poze....

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

24.04.2013 12:49     citat 

in rest sunt tare necajita ca cea mare are probleme cu stomacul...mananca in general f f rau, f putin, nimic nu ii place...mai ales in ultima vreme..desi i-am cumparat ce a poftit (de ex iaurturi, etc...desi de obicei luam simplu, in ultima vreme o lasam sa aleaga de care vrea ea...acasa, lua o lingurita si gata nu imi place, nu mai pot, nu imi trebuie surprins de luni s-a tot plans ca o doare stomacul, azi am dus-o la dr, dr zice ca ar avea gastrita. plang sau sunt foarte trist i-a dat tratament, nu stiu ce sa fac cu ea ca nu mananca!!acuma o sa o tin acasa saptamana asta, sapt viitoare are oricum zile libere, sa vedem...sa faca tratamentul si poate reusim cumva sa o convingem sa manance mai bine.eu cred ca lipsa poftei de mancare la ea are si ceva psihic, cere atentie, vrea sa fie mai mult bagata in seama, si in ultima vreme chiar am facut eforturi in sensul asta sa fim mai atenti cum ne purtam cu ea, sa nu se simta data la o parte, am rasfatat-o mai mult, i-am facut mai mult poftele, am incercat sa o inveselim sa ne jucam mai mult cu ea, etc.dar parca degeaba, a devenit tare inchisa in ea.of of.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.04.2013 6:18     citat 

hello doamnelor.
in primul rand crispy felicitari pentru fetita! eu sint sigura ca nu o sa iti para rau, orice ar fi foarte fericit ..eu nu ma vedeam deloc mama de baiat, si imi doream foarte tare fata, dar ..mai e nevoie sa spun daca l/as schimba pe lucas cu 100 fete? chiar daca ma scoate din minti zilnic foarte fericit

lucy, ce scumpa e anya cu pisica sarut -...si amandoua ce dragute sint.
ceea ce povestesti tu, ca s-a inchis in ea catalina, e posibil sa fie si ca are nevoie de mai multa atentie dar eu cred ca pe la varsta asta copiii se schimba si din copilasii mici si veseli devin mai sceptici, mai inchisi, nu se mai deschid asa usor... eu observ diferenta, cand intru in gradinita toti copiii sint veseli, iti zambesc, iti mai fac pa ori se baga in vorba cu tine..deja la scoala cand il iau pe fimiu e alta atmosfera, esti masurat din priviri, copiii sint mai retinuti...fimiu inca alearga la mine si ma imbratiseaza dar vad alti copii de 6-7-8 ani care deja isi intampina parintii mai 'adult'...
cred ca este o etapa de dezvoltare normala..
stai sa vezi cand vine pubertatea si nu ne mai primesc la ei in camera.
deja fimiu face crize cand se schimba in pijamale ca sa nu ne uitam la el, da se schimba in fata noastra..si mereu ii zicem, daca nu vrei sa ne uitam de ce nu te duci in baie ori in camera ta...no, el se dezbraca la pielea goala si urla ca de ce te uiti la mine rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

24.04.2013 6:22     citat 

----------
ocrisu a scris:

Fi-mea s-a invatat ca tre' sa o pupi in locul in care s-a lovit ca sa-i treaca...iar cand i-a zis soacra-mea "stai sa te pup pe frunte", ea n-a vrut, ca "nu buba" scot limba
Mai nou, cand da cu piciorul in prag sau in tocul usii, se aseaza pe spate si se pupa singura pe degete. rad

----------

fimea e cu suflatu, daca o doare undeva tre sa sufli....si eu vin si suflu tare tae de tot si asa cu zgomot, cu partzaiala din gura..evident ca o apuca rasu si uita de lovitura.
a fost tare draguta acum ca pe mine m-a durut stomacul rau ieri si azi (mi-a fost rau de am crezut ca mor...again..de la o vreme ma tot imbolnavesc, nu prea imi place) si ma inchirceam asa de durere de stomac..si ea venea sa imi sufle pe burta sa imi treaca sarut

apropos de semanat, fimiu seamana cu taicamiu, care e de o incapatanare , nu pot sa va explic..bine, ii seamana si fizic, la expresia fetei, la zambet la tot...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: