· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

23.03.2013 9:11     citat 

neata.. la noi e cer senin, soare dar -15 grade.... oricum cred ca e mai placut decat ploaia torentiala..la oi aia vine prin mai-iunie.
cu oboseala si eu ma laud, joi seara simteam ca ma dor toate, imi venea sa vomit de oboseala, sa pun in c*r sa plang....m-am pus i pat pe la 9, am adormit tot dupa 11, la 5 dimineata pufa a dat desteptarea..am fost vineri la servici zombie, aseara acasa iar nu mai puteam...
sa vedem cum va decurge weekendul, sper sa fie linistit.
saptamana viitoare lucram doar 3 zile, joi si vineri e liber de paste...iuhuu.

si inca una din intelepciunea lui fimiu. un ou putin crapat la fiert, cu galbenusul iesit pe crapatura. el se uita scarbit: ce e aia pe ou? eu: pai ce este in ou si e galben? el (brusc luminat): COCOSU' rad rad

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 6 ani, 10 luni

23.03.2013 10:51     citat 

rad rad rad

si cu asta a raspuns si la o intrebare existentiala: Cine a fost mai intai, oul sau gaina? Cocosu'!
zambet rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

23.03.2013 7:10     citat 

----------
cry_styna a scris:
rad rad rad

si cu asta a raspuns si la o intrebare existentiala: Cine a fost mai intai, oul sau gaina? Cocosu'!
zambet rad
----------

ceea ce este foarte logic daca te gandesti ca la inceput a fost Adam, pe urma au venit Eva si copiii rad

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 9 ani, 1 luna
Karina-Ioana: 6 ani, 10 luni

23.03.2013 7:26     citat 

da mei! cata dreptate ai! rad rad

sus

Denunta
mirene

Copii
Hannelore: 10 ani, 9 luni
Adelheid: 8 ani, 5 luni

25.03.2013 9:28     citat 

salutare dragelor
e luni , e dimineata, unele au mers la lucru altele ca mine e o noua zi acasa cu cei mici
asa ca sa nu intru pe lista de mamici disparute.

Heidi a mea e o dulceat dar si o smechera, si ne cucereste cu rasetul ei
si veselia care o poate degaja
sorasa a inceput sa invete ca irice se poate rezolva cu pusi.

am gasit ieri ceva referitor la vopsit oua natural
cine vrea-------- http://adevarul.ro/sanatate/dieta-fitne...index.html

abia astept sa incerc sa vad ce o sa iasa
daca stiti si alte combinati ca galben in varianta lor nu am ingrendientul

aveti grija de voi

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

25.03.2013 11:53     citat 

mirene, eu am mai incercat variantele astea de vopsire, dar nu mi-a iesit nimic...cred ca nu am facut eu ceva cum trebuie... confuz O sa le mai incerc, dar anul asta vom fi plecati, asa ca imi salvez informatiile si lasam poate pt. inaltare. Sar'mana mult pt. ele! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

25.03.2013 5:27     citat 

Helau si de la noi...sunt rupta dupa niste zile super-super ocupate...mi-am vazut copiii doar cateva ore in ultimele 3 zile trist
Acus ca au anuntat la meteo cod portocaliu de viscol surprins o sa-l opresc pe Paul acasa cateva zile, pana se mai imbuneaza vremea...breee, dar e frig rau...am scos iar hainele groase, ca le bagasem deja la cutii...
Poate treace repede, ca lunea si martea viitoare ma duc cu copiii in excursie la Sighisoara, sper sa nu-mi inghete sufletul pe acolo.
Antonia e bine, s-a cam plictisit in casa, mereu ne intreaba cand ne imbracam sa iesim afara, imi aduce jacheta si ghetele sa o imbrac...

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

25.03.2013 7:36     citat 

----------
ocrisu a scris:

Acus ca au anuntat la meteo cod portocaliu de viscol surprins o sa-l opresc pe Paul acasa cateva zile, pana se mai imbuneaza vremea...breee, dar e frig rau...am scos iar hainele groase, ca le bagasem deja la cutii...
..
----------

cat e bre de frig de va zgribuliti asa? brrrr

sus

Denunta
ocrisu

Copii

26.03.2013 9:37     citat 

Cica e cu 10 grade mai frig decat normalul perioadei...acum ninge, s-a asezat deja pe jos zapada si viscoleste...temperatura nu stiu cat e, sigur sub 0. socat Noroc ca nu scot nasul afara azi. foarte fericit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

26.03.2013 9:52     citat 

si la noi e mult sub normalul perioadei, adica in fiecare dimineata sint de la -10 grade incolo.... ce e misto e ca e senin si soare, cand te uiti pe geam zici ca e vara foarte fericit
da treaba aia cu nu trimit copilu la scoala ca e frig aici nu s-a inventat...ar trebui sa se pensioneze toata lumea si sa faca home schooling rad
las ca vine canicula acu peste o luna si va incalziti foarte fericit

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

26.03.2013 10:31     citat 

Neatza si de la noi! sarut

Aveam si noi -3...ninge si bate vantuuuu'....e un vis! nervos Dar, cand imi zic ca e urat la noi, ma gandesc la altii mai oropsiti trag cu ochiul sarut si imi trece...

Abia astept canicula aia mult anuntata, ca un pic de umbra gasesc eu ca sa nu ma topesc... rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

26.03.2013 3:14     citat 

hello.
sunt rapusa de o pneumonie minunata. tusesc de sare camasa pe mine. sunt cu frisoane si rau de vineri. a fost cu atat mai frumos ca am fost singura cu amandoi acasa si nu am putut iesi de vant sau ploaie decat sambata dimineata, cand au fost 16!!!!!! grade. credeam ca l-am prins pe DD de picior si vine primavara. ei, asi! ma gandeam eu ieri cand am primit mail de la scoala ca e atentionare de cod galben de ninsoare si portocaliu de vant ca exagereaza astia sa isi mai scoata si ei o zi libera. ei, bine, nu!! n-am vazut asa ceva pana acum. am deschis usa la casa dimineata si n-am avut putere sa o inchid, in asa hal batea vantul. aproape m-a lipit de perete de cu cata forta batea. si nu ar fi frig, tot oscileaza intre -1 si -2 grade, dar vantul ala te face sa te simti in Siberia. ca sa nu mai zic cum se aude in casa. parca locuim langa haita de lupi in padure. toate plasele fixe de tantari sunt botite si arata horor de cat a suflat vantul in ele.
Pe Timeea o apuca tusea de dimineata, tot tuseste si acum in somn. trist Saptamana asta sunt eu acasa cu ea, de luni trebuie sa mergem la gradi si ce e mai horror, ca ai mei pleaca la sora-mea azi si se intorc sambata cealalta, deci, daca se intampla ceva, nu stiu cum ne-om descurca, ca sotul meu nu are o problema sa plece la ski in timpul serviciului, dar sa stea o ora cu copiii e tragedie mare!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

26.03.2013 9:16     citat 

hello tuturor
nasol cu vremea asta, la noi s-a mai domolit...am avut si noi zapada (abia azi s-a topit), la padure era ca la munte...dar aici in zona asta totusi suntem feriti de vanturi f puternice , asta macar e bine.
de duminica dimineata mi-e greata si rau si vomit tot ce mananc, am fost azi la dr de fam zice ca am fierea lenesa. trist asta imi lipsea dupa ulcer si gasrtita sa mai am si fierea lenesa, asa ca sa am destule motive sa ma simt rau .inca nu sunt bine, nu stiu ce sa fac, mi-a recomandat regim si ceai, cu medicamentele oricum nu sunt prietena (nu le suporta stomacul prea bine)...de altfel azi am luat o pastila de greata ca nu mai puteam si dupa 10 min am vomat.
maine mi-am luat liber sa zac putin in pat si poate imi mai revin.macar (inca) nu am vomat ce am mancat dupa masa si seara (f putin oricum).
in rest am emotii ca maine scot analizele anyei si o duc la dr sper sa fioe totul bine sa poata incepe cresa luni!!
dupa aia vine setul 2 de emotii cu inceputul cresei, dar trec si astea....parca la ea am emotii mai mari decta la catalina desi ea cred ca s-ar adapta mai repede intre copii, e alta fire.
sanatate multa tuturor va doresc!!!1 sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii

27.03.2013 9:10     citat 

Nasol cu bolile astea, cel mai greu te descurci cand esti bolnav, in rest le duci pe toate. Sanatate, mamicilor!
Si eu am programat-o pe Antonia la ORL-ist...am reluat etapa cu sforaitul groaznic si apneea in somn surprins am stat eu ce-am stat ca poate e racita, ca poate e infundata pe nas, dar nu se mai poate, o tine asa de la Craciun...nu se odihneste bine deloc...mi-e o mare teama sa nu aud ca nu are scapare de operatia la amigdale...
In rest, ne agitam cu dosarul de inscriere a lui Paul la scoala, ne cer astia o gramada de hartoage surprins mie tot imi vine sa rog pe cineva sa-mi dea una dupa ceafa sa ma trezesc...cum sa fie piciul meu, bebelusul meu de dus la scoala? ochi peste cap
Si un aforism scos tot din putul gandirii de copil "Mami, mie dupa ce o sa-mi pice un dinte de lapte, o sa-mi creasca unul de cereale?" rad asta pentru ca mancarea lui preferata e cereale cu lapte exclamatie

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

27.03.2013 9:17     citat 

uai te-ai apucat deja de dosar???
la noi la gardi inca suntem la faza de nu stim nimic surprins
stiu doar la ce scoala ar trebui sa mearga in functie de strada pe care locuim (oricum scoala respectiva era alegerea noastra)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: