· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)     
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 5 luni
Antonia: 8 ani, 11 luni

27.03.2013 9:24     citat 

Pai trebuie sa fie gata pana vineri...ni s-a transmis sa il inscriem cat mai devreme, adica din prima zi - 2 aprilie, ca sa fie intre primii cu optiunea pe dosar la invatatoarea respectiva ochi peste cap
Nu mai zic ca pe langa actele de identitate, ale noastre si al lui, ne-au cerut adeverinte de salariat (stii tu, sa vada ce e ma-sa, ce e tac-su) si aviz de la circa medicala ca nu e in evidenta cu boli cronice si ca e la zi cu vaccinurile. In plus, noi nu suntem arondati la scoala respectiva, dar ai mei da...asa ca trebuie si un buletin de la ei, actele mele de fata, de casatorie si declaratia mea ca va sta copilul la ei din toamna. surprins

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 2 luni
Pufarina: 9 ani

27.03.2013 9:44     citat 

hello.
kiki,, sanatate maica... iar te lua boala, nu iti prieste in colectivitate rad
adevaru e ca e nasol rau sa ai responsabilitatea copiilor si tu sa fii bolnav copt si fara ajutor. sper sa se destepteze sotzu.

ocrisu, asa ma uit eu la bebelusu meu lung cat un par si ma gandesc...cum, trece in clasa a II deja?? si pufarina mea care ieri imi dadea suturi in burta pe dinauntru din august meu si din august merge la grupa de copii mari la gradinita (de la 3 la 6 ani).... ma rog, ca ea e mai scmechera si are doar 2 ani jumate, aia e alta poveste... rad

la noi e liber de Pastele protestant joi vineri si luni...iuhuu...da de pastele ortodox ciuciu... prostit

sus

Denunta
ocrisu

Copii

27.03.2013 9:50     citat 

De Pastele asta cu ce va delectati? Au traditii culinare, ceva?

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2013 9:58     citat 

----------
ocrisu a scris:
De Pastele asta cu ce va delectati? Au traditii culinare, ceva?
----------

norvegienii se duc la ski si la cabana de paste, asta e traditia lor rad
cred ca acu vreo 200 ani vopseau si ei oua si mancau miel..dar nu in zilele noastre...
mai picteaza copiii oua, dar sint doar de decoratie, adica gauresti oul, scoti continutul, pictezi oul si apoi il agati cu o sfoara undeva...
si la copiii mici se mai face treaba aia cu ascuns oua (de carton, cu bomboane si dulciuri inauntru) prin gradina si copiii le cauta...aia se facqe la gradinita...avand in vedere ca la mine azi dim erau -13 grade si zapada prin gradini e inghetata ca naiba....ascunzi ouale la suprafata rad

noi ne ducem sambta o excursie de o zi in suedia cu vaporu pe fiord...in rest pe acasa, poate o vizita la niste prieteni..nimica spectaculos.

e o plictiseala in vacanta de pasti aciea, te doare creierul. e inchis TOT de joi pana luni inclusiv..dar tot! numa benzinariile sint deschise.... se deschid magazinele cateva ore sambata pana pe la12, dar gasesti ramasite din marfurile de miercuri, deci nu lapte, paine proaspata etc...aglomeratie ca naiba ....in rest, orasele si satele pustii, lumea e la ski si tot inchis...
mai e cate o piscina deschisa, loc de joaca (dar nu duminica si luni).... va fi de exceptie din nou... prostit

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 10 luni

27.03.2013 10:06     citat 

Salutare!
Kiki si Lucy, sanatate! Lucy, mama, da un test de sarcina ai luat in calcul? In caz ca iei anticonceptionale vezi ca astea au efect nasol asupra bilei, mie imi dadeau niste stari de greata dimineata de puteam sa concurez cu orice gravida. Un dr. biolog mi-a vazut niste analize in care aparea bilirubina in urina si mi-a zis ca aveam bilirubina ff mare in sange, dc a ajuns in urina, asta datorandu-se, cel mai probabil, anticonceptionalelor. Nu stiu daca iti sunt de folos informatiile astea, dar m-am gandit sa-ti zic.
Ocrisu, nu cred ca o sa te trezesti vreodata sa iti dai seama cat au crescut puiutii tai. Eu cred ca ei cresc mai repede decat pot creierii nostri sa conceapa.
Clara tuseste si ea, de vineri pana luni, inclusiv, a tusit mult noaptea, azi-noapte in sfarsit a dormit ca un ingeras. Ii dau expectorante si ii fac aerosoli, sper sa trecem repede de episodul asta.
Mi-am gasit birou, nu stiu daca v-am zis, sper ca de saptamana viitoare sa incep sa il folosesc, pana atunci trebuie sa il amenajez un pic.
Ieri am facut pana ca am agatat o bordura si evident am bulit anvelopa. L-am chemat pe SM care a fost un dragut si s-a ocupat de problema, eu ca o doamna i-am luat masina lui si m-am tirat. Si ala a fost momentul in care m-am gandit ca e bine uneori sa fii femeie (asta ca imi zice SM ce bine e sa fii barbat de fiecare data cand vede cata munca e pe o femeie sa isi faca unghiile, parul, sa se epileze, machieze etc).

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2013 10:13     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Salutare!
. Si ala a fost momentul in care m-am gandit ca e bine uneori sa fii femeie (asta ca imi zice SM ce bine e sa fii barbat de fiecare data cand vede cata munca e pe o femeie sa isi faca unghiile, parul, sa se epileze, machieze etc).
----------

CE M-AM SCOS! eu sint mai tare ca toti, ca nici nu ma machiez si coafez, si nici masina nu mi-o repar singura rad

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 10 luni

27.03.2013 10:32     citat 

----------
furnicutza26 a scris:
----------
mihaela_ct a scris:
Salutare!
. Si ala a fost momentul in care m-am gandit ca e bine uneori sa fii femeie (asta ca imi zice SM ce bine e sa fii barbat de fiecare data cand vede cata munca e pe o femeie sa isi faca unghiile, parul, sa se epileze, machieze etc).
----------

CE M-AM SCOS! eu sint mai tare ca toti, ca nici nu ma machiez si coafez, si nici masina nu mi-o repar singura rad
----------

E bine ca totusi te epilezi si iti faci unghiile. rad)))))))))))))))))))))))))))))))

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2013 11:47     citat 

cu riscul de a oripila stimatele doamne de pe forum, nu ma epilez ci ma rad cu lama, daca chiar vrea cineva sa stie, si anume peste tot rad
si nu imi fac unghiile...le tai cu unghiera...

acu chiar ca m-am scapat de o grije, nu mai vrea nimeni de pe forum sa se intalneasca cu mine rad

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 11 luni
Naty: 6 ani, 3 luni

27.03.2013 12:30     citat 

Ziua buna si de la noi! sarut

Kiki, uufff! trist Nasoala treaba cu pneumonia asta si fara nici un fel de ajutor la pitici... plang sau sunt foarte trist Ai grija de tine...sanatate multa! sarut

Faina treaba cu ouale....e drept ca daca ai avea si pe unde sa le ascunzi, ar fi si mai dragutz! zambet

Eu zic ca ar fi fost mai "oripilant" daca nu foloseai nici lama. rad Si nu vad de ce ar fi asa o mare grozavie, pt. ca stiu multe persoane ce folosesc metoda asta... trag cu ochiul

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.03.2013 1:10     citat 

bre voi stiti cum e ultima zi inainte de o vacanta, chiar daca sint numa 3-4 zile? luuuungaaaa....aoleo cine a inventat vorba aia cu lunga cat o zi de post trebuia sa zica lunga cat ziua dinaintea vacantei..si e abea ora 12 prostit

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 1 luna
MICA: 8 ani, 9 luni

27.03.2013 1:49     citat 

oana, dar multe acte iti mai trebuie pt inscriere. eu am avut numai fisa completata, buletinul meu cu viza de flotant si fisa aia psiho-somatica sau cum se numeste, pt ca Tedi nu implinea 6 ani pana la 1sept.

miha, mult succes in noul sediu.

eu sunt inca f rau, n-am forta deloc, abia ma misc, sunt f slabita, tusesc de ma dor toate, dar m-am adunat nitel si am scos copiii o ora jumatate afara. f frumos, zapada afanata (a mai nins un strat de 10 cm azi-noapte) si 3!!!! grade. le-a placut mult. s-au jucat f frumos. pacat ca nu am apucat sa facem om de zapada.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

27.03.2013 7:10     citat 

uau mai esti in stare sa mai iesi si afara cu copiii.... scot limba sanatate maxima iti doresc....
eu azi cum m-au apucat greturile cum m-am dat la fund...dar m-a salvat intr-un final un colebil.
mihaela, pastile nu mai iau din vara, nu iau niciun fel de medicamente de altfel...in cazuri extreme de raceala bag un paracetamol...si cam atat...nu sunt prietena cu medicamentele....si gravidoasa nu sunt 100% ca abia am terminat cu domnii rusi si oricum ne protejam ...toate ca toate, pe langa orice motive pt a ne opri la cei doi copii pe care ii avem, nu cred ca as mai rezista inca 40 de saptamani de gretrui si voma (ca la problemele mele cu stomacul, multe din greturile din sarcina de aici au venit).

----------
citat:
cu riscul de a oripila stimatele doamne de pe forum, nu ma epilez ci ma rad cu lama, daca chiar vrea cineva sa stie, si anume peste tot rad
si nu imi fac unghiile...le tai cu unghiera...
----------

pe cine sa oripilezi ca si eu fac la fel.mi-ar placea sa ma epilez cu ceara dar nu suport durerea, efectiv...am reusit o data sa ma epilez cu ceara pe o jumatate de picior, si alta data sa ma epilez cu aparatul pe alta jumatate de picior...si asta a fost tot...de alte zone nici nu m-as apropia cu asa obiecte de tortura scot limba nici unghiile nu mi le fac, le tai f scurt cu unghiera..nu detin trusa de unghii nici macar o forfecuta de unghii jenat mi-e bine asa...nici cu fardatul nu ma prea omor...am dermatograf si rimel dar nu detin fond de ten sau alte chestii... scot limba nu prea mi se potriveste sa fiu asa...pusa la 4 ace... ... scot limba prefer mai lejer si sa ma simt eu bine
da deci inca nu se stie nimic clar la gradinita cu scoala pana in data de 31 martie.in 3 martie e ziua portilor deschise la scoala unde ar trebui s amearga Catalina, asa ca ma duc cu ea sa vedem ce e pe acolo.din poze arata ok, cred?vom vedea.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.03.2013 2:16     citat 

Cum, bre, sa fie Ziua portilor deschise la scoala pe 3, daca inscrierile incep de pe 2? foarte fericit La noi e ziua asta sambata, pe 30 martie...nu ma duc ca am fost deja cu fi-miu si am vazut ce si cum pe acolo.
Furni e in vacanta iar eu la scoala pana la 19.30 plang sau sunt foarte trist si maine tot pana la 19.30 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

28.03.2013 2:24     citat 

----------
ocrisu a scris:

Furni e in vacanta iar eu la scoala pana la 19.30 plang sau sunt foarte trist si maine tot pana la 19.30 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
----------

viata pe mine fata, numa in vacante si libere o tin, numa pe la spa-uri si shoppinguri ma gaseste omu rad
sa moara dujmanii mei care este mai m ulti decat prietenii mei daca nu e asa... scot limba

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.03.2013 3:47     citat 

rad rad

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: