· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)     
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

19.03.2013 9:02   Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (71)  citat 

Vlad . . . . . . . . . ...........31.10.2010 . . . . . pui de Cayia
Mara . . . . . . . . . . . .......... .12.11.2010 . . . . pui de Rizibizi
Andrea . . . . . . . . . .......... .02.12.2010 . . . . pui de Furnicutza26
Gabriela Ioana . . . . . . . .06.12.2010 . . . . pui de Happy_mami2007
George Alexandru . . . .20.12.2010 . . . . . pui de Crispy
Patrick Christian . . . ....29.12.2010 . . . . . pui de Dodosasha
David Petru . . . . . ....... .29.12.2010 . . . . . pui de Tamy

Antonia Maria . . . ... ... .02.01.2011 . . . . . pui de Ocrisu
Costina Andreea . . . . ... 08.01.2011 . . . . . pui de Bibelou
Maria-Clara . . . . . . ........28.01.2011 . . . . . pui de Mihaela_ct
Ioana Anastasia . . . . . . ...6.02.2011 . . . . . pui de Karinamaria_18
Luca Mihai . . . . . ..... 12.02.2011 . . . . . pui de albi
Timeea Ioana . . . . . . ......14.02.2011 . . . . . pui de Kikilinis
Andres Mihai . . . . .. .....6.04.2011 . . . . . pui de Cafelutza
Andrada Bianca . . . . ......11.04.2011 . . . . . pui de Ambraa
Anya Mihaela . . . . . . .......17.04.2011 . . . . . pui de Kurai_Lucy
Alexutu . . . . . .... . .. ....24.04.2011 . . . . . pui de Elsycutza
Emmalin-Arimiche . ...24.04.2011 . . . . . pui de ana4emmalin
Adelheid . . . . . . . . . .........24.06.2011 . . . . . pui de Mirene
Sebastian . . ..........4.08.2011 . . . . . pui de LAM
Tudor Alexandru . . ..........23.08.2011 . . . . . pui de Iva
Jessica Maria . . . .........21.10.2011 . . . . . pui de Georgette

Capitolele anterioare 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28, 29, 30, 31, 32 , 33 , 34 , 35 , 36, 37 , 38, 39 , 40, 41 , 42 , 43, 44, 45 , 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52,53, 54, 55 , 56 , 57, 58, 59, 60 , 61, 62, 63, 64 , 65 , 66 , 67, 68, 69, 70

exclamatie exclamatie exclamatie Site-uri pe care le puteti folosi pentru a incarca fotografiile
www.photobucket.com (detalii aici )
www.imageshack.us (detalii aici )
http://img.pc-tips.net
http://tinypic.com/
http://www.imagebam.com/
http://www.casimages.com/
http://www.webshots.com/

sus

Denunta
Crispy

Copii

19.03.2013 9:25     citat 

Ooooffff, draga de tine, mai, cuscra...trist ...imi inchipui cat de nasol trebuie sa fi fost...ai reusit sa te mai linistesti? sarut
Sa-mi tii un loc langa tine in galerie ca si eu am fost inoculata pe aceeasi gama de culori! foarte fericit sarut

----------
furnicutza26 a scris:
.....

mai nasol ca sf gheorghe vine cu calu, si poate face vreo balega pe teren... rad
----------

Nu mai vine nici cu ala ca l-au bagat astia in mititei! rad Cred ca vine pe jos...

Nasol cu virusii astia...si Alex a fost zilele trecute, dar nu atat de rau...si-a revenit repede, dar am luat eu de la el si eu sunt praf...ma doare in gat, tusesc, imi curge nasul...ma pregatesc iar de o alta sedinta "spa" ( inhalatii, ceai, gargara cu sare si iod, niste vata cu spirt in urechi, etc.)

Sanatate multa va doresc tuturor mici si mari! sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

19.03.2013 9:52     citat 

tocmai incepusem sa cred ca am ramas singura pe aici si e cazul sa sting luminile...
crispilica, sanatate maxima! ai grija de tine si de aia micii sarut

oana, ce mai faci maica? cum te mai simti?

noi am fost la gradinita azi la mic dejun cu parintii, cu ocazia pastelui (peste vreo 10 zile, catolicii stiu).. traditional inainte de paste gradinita invita parintii la micul dejun impreuna cu copiii (bine, ca parintii aduc fiecare ceva de mancare, dar nu asta e important)... e f placut si astia micii sint iebniti, va dati seama.... noi am fost tot familionu, ca lucas a tinut musai sa mearga si el. ne-am jucat pe acolo cu copiii a fost frumos.
la un moment dat o tanti educatoare ii zice lui lucas vaaai ce mare te-ai facut era sa nu te recunosc...si lucas sec la ea 'am crescut dar arat tot ca mine'.... foarte fericit ....ma termin de ras de fazele lui fimiu, este un Tandala perfect, ia totul asa de ad-litteram de ar fi perfect normal pentru el sa ia usa in spinare si sa plece.... rad

sus

Denunta
Crispy

Copii

19.03.2013 10:20     citat 

hhiiiimmm, unde vrei sa pleci asa devreme? foarte fericit
Sar'mana de gandurile bune! sarut
Ce tare e treaba asta cu parintii la masa la gradi...super! Parca si anul trecut ne povesteai ca ati fost... zambet Iar de Lucas, ce sa mai spun? Un haios si jumatate! sarut
Ce diferenta mare este anul asta intre sarbatorile de Paste... surprins

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

19.03.2013 10:44     citat 

Salutare!
Furni, si eu imi aminteam ca ai mai fost candva la micul dejun de la gradinita, realizez ca asa de repede a trecut un an de atunci!... Este foarte dragut Lucas cu replicile lui. Asta a fost una tare. rad
Sanatate Crispilica! Sarcina cum merge? Pana la urma ati aflat sexul?
Lucy, care mai e treaba pe la voi, tot asa cu multe pe cap mai esti?
Eu nu am mari noutati. Sunt satula de munca si am senzatia ca ma c*iesc maxim si nu ajung sa imi termin lucrarile la o ora rezonabila, tot muncesc in prelungiri. Imi caut un birou sa ma mut, asta imi ia ceva timp, agentii imobiliari sunt niste aiuriti care ma duc in fel si fel de locatii nepotrivite despre care nu stiu toate conditiile (indeosebi pe alea mai importante) s.a.m.d. Acuma n-or fi toti asa, dar eu numai peste de-astia am dat. Iar azi am avut placerea sa dau peste una care era atat de acra ca nici nu puteam sa ma uit la ea. A, si ca sa nu intuiesc locatia, ma cheama sa ne vedem la vreo 2 km de unde trebuie sa ajungem si apoi am bucuria sa ma trambalez cu ei ca sa constat ca imi arata ceva cu totul nepotrivit fata de ceea ce le-am descris ca vreau. Am nervii intinsi maxim, poate ma vedeti la stirile de la ora 5. rad

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

19.03.2013 11:00     citat 

da, am fost si anul trecut, si am fost si la lucas de vreo 2 ori cred...am lipsit de la multe la lucas ca eu eram constiincioasa sa nu lipsesc de la servici, dar acum ca e la scoala si nu prea se mai fac chestii de astea parca mi se pare trist. asa ca am hotarat sa nu ratez nimic din activitatile pufei.
e foarte dragut cu copiii, ei se bucura la maxim, nasol e cand pleaca parintii ca toti copiii plang ..chiar copii care altfel nu plang cand sint lasati la gradinita si le place acolo si etc..

apropos de fazele lui fimiu, mai deunazi il intreba pe ta-su 'cum a stat andrea singura de tot in burta la mama??'.... adica fara el, nu s-a plictisit? rad

mihaela, succes cu agentii imobiliari, imi suna cam in dorul lelii ce povestesti tu acolo, parca nu si-ar lua procent din vanzarea / inchirierea facuta, asa nu isi dau interes...
de fapt nu ma mai mira nimic, tocmai de curand am primit o oferta de pret de inchiriere masina incredibila..noi mai inchiriem masina cand venim in romania si pana acum am folosit aceeasi firma de inchirieri.... si vine frate-meu si mi zice ca are el un amic cu o masina mare, un vw ceva, pe care il da la pret de logan..si zic bine, intreaba cat costa..bre si imi trimite ala un pret, mai mare ca la firmele de inchirieri, plus cu niste conditii aberante, sa ii dau nu stiu cat pe fiecare 500 km condusi (cand la orice firma ai km nelimitati), garantie, ma rog conditii mai proaste ca la firme si mai scump... asta in conditiile in care e masina lui, mi-o da 'la negru' si daca fac accident sau ceva intru in belea de numa....si ma intrebam, adica de ce as lua masina lui ? numa asa pentru ca e el smecher si ii bag eu o palarie de bani in buzunar? ma intrebam pur si simplu cum gandeste tipul, ce e in mintea lui? mi s-ar fi parut normal sa imi ofere un pret mai mic, nu??? si fratemeu, alt idiot, imi zice 'hai ca il intreb ca mai are un logan, poate ni-l da pe ala mai ieftin'... fratemeu nici macar nu e f bun prieten cu tipul, mai degraba cunoscuti....deci in concluzie, de ce gandesc unii oameni asa? mistery!

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 3 luni
cea mica: 8 ani, 7 luni

20.03.2013 8:55     citat 

buna seara evribadi...mai apuc si eu sa intru...desi azi chiar nu sunt intr-o pasa prea roz, locul unde am inchiriat chioscul e o hala d ebranzeturi, nu e f mare e f frig acolo , mai frig decat afara.mi-au inghetat picioarele, mi-au venit si rusii si ma doare burta si toate alea, si cand am ajuns intr-un final acasa a trebuit s afac si ceva smotru...acuma totusi mi-am facut putin timp sa intru pe aici, imediat pun fetele la culcare si atunci pana adorm ele eu mai ma uit pe aici pe net ca in rest nu vad calculator toata ziua.azi cea mica mi-a faciut nist figuri de numa numa....am zis ca am incepout bine cand am luat-o de la mama, am mers la gradinita dupa catalina, si am lasat-o acolo in clasa sa ma duc sd aplatesc...ea nu a avut nicio treaba, cand m-am intors nici nu m-a bagat in seama , era fericita cu copiii.abia am plecat de acolo cu ea.ca ea ar fi ramas.dar duipa aia pe drum spre casa a facut niste circuri cu aruncat efectiv pe jos...din te miri ce...ca nu vroia sa mearga de mana, de ex...dupa aia acasa au apucat-o iara nazdravaniile....la masa a luat solnita si a turnat toata sarea pe masa...dupa aia si-a bagat mainilie in ea...am luat-o d ela masa , pana s aadun sarea a prins o cana cu apa de pe mobila, a baut un pic din ea, dupa aia si-a turnat un pic pe ea (destul cat sa se ude pana la piele), si apoi a turnat toata apa pe jos...si apoi sa-i si sari cu picioarele cu strampeni in apa.toate astea cu sarea si cu apa in mai putin de un minut.nu mai stiam pe unde sa ma invart sa o curat de sare pe maini sa nu isi puna mana la ochi, sa o dezbrac de hainele ude, sa o tin sa nu alunece pe gresia uda.
cam asta-i, ne tine in priza tot timpul.pot s ama laud ca inca doarme la ea pat, am reusit efortul fantastic ca atunci cand se mai trezea noaptea si eu eram f f adormita sa nu o iau langa mine in pat ci sa rezist langa ea 10=20 de minute pana adormea la loc...dar mi-am dat seama ca daca acum dupa atatea zile (cred ca sunt vreo 2 sapt?) cedez, arunc la gunoi tot efortul d epana acum si apoi trebuie sa o las balta si sa o iau de la capat cu alta ocazie...si nu mai sunt in stare de asa ceva rad ca am avut eu mai multe tentative de a o culca la ea in pat si intotdeauna renuntam dupa cateva zile, acuma pot sa zic ca a devenit un obicei pt ea, nici nu mai zice ca vrea sa doarma cu mine.bine ca folosesc si metoda care am folosit-o la cea mare, ca vine zana si ii lasa o bombonica sub perna,...dar numai daca doarme la ea in pat toata noaptea.azi noapte nu s-a trezit deloc!!!pt mine asta e o mare realizare ca pot sa numar pe degetele d ela o mana de cate ori a dormit toata noaptea.
----------
citat:
Lucy, care mai e treaba pe la voi, tot asa cu multe pe cap mai esti?
----------

daaa.....nu mai stiu cum sa ma invart....efectiv nu am zi libera pt ca la piata ma duc de luni pana sambata, si duminica mergem la tzara sa muncim pe acolo ce e nevoie...acum trebuie sa iasa puisori, m-am apucat de curatenie de primavara cu dezinfectat si curatat tot ce-i pe acolo...dar treaba merge bine, ieri la 12 la amiaza a trebuit sa inchid chioscul sa plec acasa ca nu mai aveam ce vinde (am vandut in cateva ore marfa ce o aveam pt 2 zile).cumva am reusit sa gasim pe coneva sa ne mai aduca oua de la tzara, azi dimineata.
mai mult am inceput sa primesc comenzi pt pasari, ceea ce e si mai minunat ca acolo castigam mai multi banuti decat din oua, am mai comandat un incubator sa facem fata.si in curand tb sa primim si niste oua pt a le incuba s avem si o specie de prepelite care sunt pt carne, si asta e si mai minunat.
cam asta ar fi...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

21.03.2013 10:15     citat 

----------
Crispy a scris:
Ooooffff, draga de tine, mai, cuscra...trist ...imi inchipui cat de nasol trebuie sa fi fost...ai reusit sa te mai linistesti? sarut
Sa-mi tii un loc langa tine in galerie ca si eu am fost inoculata pe aceeasi gama de culori! foarte fericit sarut
----------

Da, odata cu trecerea timpului si pentru ca am avut si am niste zile super incarcate la serviciu, am reusit sa depasesc momentul...bre, femeie batrana si degeaba, m-a dat gata un vis urat...dar ce vis...mama cosmarului... nervos
Stiam eu ca esti de-a noastra... foarte fericit
Furni, super tare Lucas, ce replici meseriase are...cu vremea cum mai stati? Se pare ca revine si la noi iarna in we asta...
Lucy, super tare, ma bucur mult ca iti merge asa bine cu vanzarea de oua...succes si cu zburatoarele...
Noi suntem bine cat de cat, copiii sunt sanatosi, ceea ce e cel mai important...noi, astia mari, alergam de disperati cu serviciile si ne caciulim la unul si la altul sa stea cu copiii cand apare ceva neprevazut in program...m-am cam saturat dar n-am ce face...stiu ca asa e cel mai bine pentru ei, asa ca tac si inghit...

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 4 luni
Antonia: 8 ani, 10 luni

21.03.2013 10:16     citat 

Bre, dar ce s-a facut linistea asta pe aici? Pe unde chiulesc mamicile noastre? ochi peste cap

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

21.03.2013 10:50     citat 

Salut!
Chiar ca e liniste pe aici.
La noi nimica de raportat deosebit.
Asteptam sa vina primavara si ne-am facut rezervare sa plecam de Paste la Targu Ocna, vreo 4 nopti. Avem si niste lume de vizitat prin zona, sper sa fie ok si cu Clara care nu mananca mai deloc atunci cand suntem in deplasare. O sa mergem cu una dintre surorile mele care are un baietel de 4 ani pe care Clara il simpatizeaza ceva de groaza, ne zice cate ceva despre el aproape in fiecare zi. Intr-o zi mi-a zis afectata, asa: "mi-i dol de Dabidutu meu". Adica stie ea ce e ala dor de la varsta asta???

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

22.03.2013 9:33     citat 

----------
ocrisu a scris:
Bre, dar ce s-a facut linistea asta pe aici? Pe unde chiulesc mamicile noastre? ochi peste cap
----------

cine vorbea foarte fericit
eu daca am vazut ca am ramas singura pe aici am lasat-o si eu mai moale.... prostit

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

22.03.2013 9:36     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Salut!
". Adica stie ea ce e ala dor de la varsta asta???
----------

iubirea este un lucru foarte mare rad

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 4 luni
Gabi: 8 ani, 11 luni

22.03.2013 9:44     citat 

Draga de Clara sarut .. ii e dol ei , auzi ... scumpetea! sarut

Oana scumpa , am patit si eu de curand ceva de genu' , vai!...groaznic trist .. asa m-am lipit de pitica de-atunci ceva de groaza , si cand vrea SM sa mearga cu ea la socri , pana e Ema la gradi , nu imi vine s-o las fara mine foarte fericit .. treaca cu noaptea,vorba aia!

Am vazut-o si pe pufoasa sarut , Lucasosaurus nu mai spun , minunat cu replicile lui! sarut

Crispy , sanatate multa sarut , pupam puiul dulce sarut sarut

Lucy , ma bucur ca merge ok treaba , sper ca totul sa mearga din ce in ce mai bine! Pupam si printesele sarut sarut

Kiki , voi cum mai sunteti ? sarut Fetele , unde ati disparut toate ? trist

Noi in sfarsit ne revenim , saptamana trecuta am fost toti 4 bolnavi trist .. a inceput Ema duminica trecuta , apoi SM , apoi Gabitza , si pe duminica asta am inceput eu .. am avut o noapte in care au ars toti 3 de febra , si-apoi umbla dupa fiecare ... bineintzeles , dupa SM cel mai mult foarte fericit rad . Gabitza scumpa rezista eroic la orice , febra , durere , etc .. ea e ca mine . Ema in schimb , ca tata-so , o saptamana au zacut amandoi , m-au innebunit! rad

Va pupacim pe toate si pe toti , sanatate multa si zile senine va dorim! sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

22.03.2013 10:37     citat 

Neatza buna si de la noi! sarut

Am inviat si eu...Doamne, ce bine e sa-ti fie bine! zambet
Miha, inca nu stim ce este bb....urmeaza sa mergem luna viitoare si poate vedem atunci! zambet
Cat de dulce poate fi si Clara cu "dolul" ei! Te omoara copii astia cu ce pot spune si face! Itzi vine sa-i mananci! sarut

Hapilica, sanatate multa si voua! sarut

Fug la trebutza ca azi n-am sotz la munci si cineva mai tre' sa faca si treaba lui! ochi peste cap foarte fericit

O zi minunata dragelor! sarut La noi, incepuse sa ninga dimineatza, dupa ce a plouat toata noaptea si batea un vant...mama lui de cod galben! nervos

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 9 luni

22.03.2013 11:29     citat 

ploua torential la noi... ce mai primavara!
copiii sunt ok, eu o obosita, sotul la ski.
minunata viata!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: