· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2010 > Minunile mamicilor din 2010! capitolul 246
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Minunile mamicilor din 2010! capitolul 246     
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

24.04.2013 7:22     citat 

La multi ani, Edi!!!!
Sa fii sanatos si fericit si sa ai parte de tot ce iti doresti...stie mami ce iti doresti tu!

Alina, multa sanatate puiutilor tai!

Am si eu niste zile acum tare agitate, am impresia ca nu-mi ajunge timpul deloc, din cauza asta sunt obosita si irascibila, ma cam cert cu sotul ca el e mai calm si tot zice ca facem mai tarziu, dar eu vreau un pic de curatenie in casa pana de Pasti si nu reusesc sa fac totul singura...mai ales ca vremea e ff frumoasa si stam si mult pe afara

sus

Denunta
mami_happy02

Copii
D: 12 ani, 5 luni
E: 10 ani, 8 luni

25.04.2013 12:35     citat 

Multumesc, Cristina! sarut sarut

Si eu mi-s la fel de relaxata, desi vine Pastele. Cred ca o sa apuc sa fac curatenia aia, abia dupa sarbatori scot limba. Bine ca sotul tau e calm si nu se agita ca te vede irascibila.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 4 luni
Ana Leia: 10 ani, 7 luni

25.04.2013 2:27     citat 

Eu am atatea de facut ca nu mi-ar ajunge nici timp nici daca ar avea ziua 36 de ore. Imi vine sa-mi iau lumea in cap. Si asa o sa fie pana se termina luna mai. Oare trec cu bine de mai sau o iau razna?

sus

Denunta
luara

Copii

25.04.2013 2:27     citat 

surprins

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

25.04.2013 4:45     citat 

n-ai timp nici s-o iei razna foarte fericit scot limba

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani
Victor Adrian: 10 ani, 7 luni

25.04.2013 8:24     citat 

O sa treci cu bine iti zic eu foarte fericit
Renunti la ceva. Eu am renuntat la curatenie si la spalat geamurile. Imi iau copii si plec la tara scot limba

sus

Denunta
luara

Copii

26.04.2013 10:38     citat 

La astea am renuntat demult. ce a ramas e cu dead-line si n-am cum sa renunt. Imi vine sa urlu.

sus

Denunta
mami_happy02

Copii

04.05.2013 11:45     citat 

Hristos a Inviat, dragilor!

sus

Denunta
cristina79

Copii
Claudia: 15 ani, 11 luni
Sebastian : 10 ani, 8 luni
Sabrina Petronela: 8 ani, 6 luni

04.05.2013 11:50     citat 

Adevarat a Inviat!

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 5 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 3 luni

14.05.2013 12:11     citat 

Adevarat a inviat!

Parca s-a micsorat activitatea pe aici, oare din cauza caldurii?

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

14.05.2013 3:30     citat 

Heiiii
Gata vacanta. Cine raspunde la apel???
Unde plecati , daca plecati la mare vara asta?
Hai sa ne laudam putintel p-aci

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

14.05.2013 9:29     citat 

eu intru zilnic...dar daca am tot incercat sa va "ademenesc" si n-am reusit...n-am mai incercat! trist

noi suntem bine, mai mereu prin casa caci rar au fost zile fara vant puternic... si Miruna a tot tusit de vreo doua luni ...in rastimpuri...acum e mai bine dar tot mai tuseste de vreo doua-trei ori pe zi...

Karina creste pe zi ce trece... are peste 7,5 kg zambet ...o alaptez cu drag...si toata ziua cu ele mi-o petrec, ca-s micute amandoua inca!

ele povestesc amandoua acum...mi-s asa dragi! sarut

mai revin maine cu povesti despre noi, poate va fac pofta! trag cu ochiul zambet

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

15.05.2013 4:10     citat 

Mie una mi-ai facut pofta. Acum sunt in niste crize cu o intepatura de capusa (la Victor bineinteles) dar dupa ce imi trece si aflu eu mai multe detalii despre asta vin si va povestesc.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

17.05.2013 3:51     citat 

----------
dincamsimona a scris:
Mie una mi-ai facut pofta. Acum sunt in niste crize cu o intepatura de capusa (la Victor bineinteles) dar dupa ce imi trece si aflu eu mai multe detalii despre asta vin si va povestesc.
----------

Doamne, Simona...dar de unde a "pescuit-o"? e totul ok?

n-am mai apucat sa intru desi mare lucru n-am facut ochi peste cap ... trec zilele ca gandul!

mi-e dor sa va citesc...ce mai fac comorile voastre? zambet

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 9 luni

21.05.2013 2:46     citat 

Buna...

Ce stiti despre negi? aveti experiente de genul asta cu copii? Lui Matei i-a aparut unul care a tot crescut si pe care l-a si rupt...Pana maine seara cand sper sa primesc email de la medic...sau pana gasesc eu ceva concret online ...poate imi ziceti si voi ceva va rog..

Dar chiar nu aveti nimic nou sa spuneti despre copilasi...Eu pot spune ca in sfarsit il conving pe Matei....... eu in complot cu prietenii lui scot limba ... sa mearga la olita....cu pasi mici asa dar siguri...Face la olita ca sa ma faca pe mine fericita...si ca sa mearga la gradinita cu prietenii lui.... scot limba
In rest toate bune...ne bucuram de vara...mult pe afara...in parc...in curte...mai nou la teatru de papusi...chiar si la piscina,terase,mall...usor usor incercam sa il luam cat mai mult cu noi pe unde mergem...nu este usor pt. ca el sta prost la capitolul rabdare...dar ne descurcam....
Am avut si o discutie in contradictoriu cu o persoana care sugereaza bona...pe cand eu l-as lua cu mine si la restaurant.....la prieteni unde de ce nu sa si doarma cat noi mai stam la un pahar de vb foarte fericit
Invata cantecele...poeziiii...f repede...ce e drept nu prea stau eu de el pe cat ar tb...incerc sa il invat alfabetul si cifrele..dar nu prea are chef.. insa am gasit niste biscuiti cu cifre,litere ,animalute si il pun sa imi arate si ii zic eu ..de multe ori ma completeaza gen M .." de la mama"....
E.f dragastos...si vrea mult cu mine ca recunosc daca mai bine de 2 ani a stat mai mult." lipit" de mine..cand am inceput sa mai scap am cam profitat si usor incepe sa se simta...
Nu stiu ce sa fac cu rasfatul asta....incerc sa invat cum sa il " educ" iubindul-l....in ideea ca imi place sa ii fac pe plac si sa il pupacesc mult.... ..A invatat un cuvant urat si la nervi il spune...ca sa nu mai zic ca ma si " altoieste" dar ma cam supar pe el si il simt cum se abtine cat poate rad
Cu alimentatia nu am revenit la normal...mai nou am inceput sa ii dau tot mai putine legume pe motiv ca el are voie mai mult radacinoase si am constatat ca nu prea ii priesc....am crezut ca de la fibre..insa am aflat ca radacinoasele absorb din pamant multi nitriti si nitrati si e posibil asta sa fie cauza reactiilor..
A si despre consumul de carne am mai citit ca am mai vb noi...cica e imp. carnea zilnica la copii...si se mai sare la adult si mai ales la varsnici ...acum nu stiu...am incept si eu sa mai scot la masa de seara...sau se mai intampla cate o zi cu ou si fara carne..dar nu des recunosc...
A..iar noi sapt. viitoare plecam cateva zile la mare.. zambet
Ziceti si voi ceva...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: