· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)     
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 9 luni
Pufarina: 9 ani, 7 luni

24.06.2013 8:20     citat 

mihaela felicitari maica, si Doamne ajuta sa fie bebe si sa stea acolo cum si cat trebuie! asta da veste la ceas de seara.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

24.06.2013 9:34     citat 

Chiar ca asta DA veste! Felicitari, Miha! O sarcina usoara sa ai si un bb sanatos! Ma intrebam cine va utma...Miha sau Rizi....si iata ca avem o castigatoare a "stafetei" foarte fericit ! Riziiii, you're next! Asta ca sa nu mai facem nota discordanta pe aici....cu un singur bb...ca ne-arata lumea cu degetu' si nu-i frumos! scot limba

Acu' fug la somn ca sunt in urma rau dupa zilele astea la nasi....a fost tare fain, da' sunt rupta! trag cu ochiul

O seara linistita sa aveti! sarut

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 13 ani
Antonia: 9 ani, 6 luni

25.06.2013 10:46     citat 

Hello si de la noi, nu ne dati disparuti, am fost in minivacanta de Rusalii la Brasov... fain, ce sa zic, racoare, aer curat.
Copiii s-au distrat maxim si noi pe langa ei, am fost la Aventura Park, Paul a parcurs traseele alea prin copaci pentru varsta lui imediat si apoi plangea ca nu l-au lasat sa mearga si pe cele pentru copiii mai mari.
Apoi a doua zi am mers la piscina la Aqua Park...pas de-i mai scoate pe balaciti din apa daca poti...ce mai jalete la plecare.
Apoi in ultima zi am urcat cu telecabina pe Tampa...frumos tare, ne-a placut mult zona.
Dar bineinteles ca nu putea sa fie totul roz...a doua zi de dimineata cand ne-am trezit, sotul meu a observat ca avea o capusa infipta in pulpa piciorului... de unde o fi cules-o, nu stim...
Da-i si alearga prin Brasov dupa spital, lasa copiii incuiati in masina ca sa ne ducem la urgente la chirurgie, stai si asteapta sa ii scoata aia capusa omului din picior. ochi peste cap

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 5 luni

26.06.2013 1:00     citat 

Salutare!
S-ar putea sa ma fi bucurat cam repede in privinta sarcinii.
Ieri am facut Bhcg din sange si valoarea a iesit 25.6, adica de gravida dar nu valoare mare. Azi dimineata am sesizat o usoara sangerare maronie, am fost la dc pentru ecografie, evident ca nu s-a vazut nimic. Am repetat Bhcg, astept rezultatul. Sunt cam trista, dar asta e...

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

26.06.2013 1:21     citat 

La multi ani, furnicutza draga! Sa ne traiesti si sa fii sanatoasa si fericita! Sa te bucuri muuuulti ani de acum inainte de cei dragi! sarut
sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.06.2013 11:51     citat 

mersi crispilica sarut

mihaela cum a iesit analiza a doua?

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 5 luni

27.06.2013 12:00     citat 

Buna,
Analiza de ieri a iesit prost, adica 28.8 fata de 25.5, cu o zi inainte. Astept sa inceapa hemoragia, ca deocamdata e doar o scurgere. Asta e. trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

27.06.2013 12:03     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Buna,
Analiza de ieri a iesit prost, adica 28.8 fata de 25.5, cu o zi inainte. Astept sa inceapa hemoragia, ca deocamdata e doar o scurgere. Asta e. trist
----------
trist

trist imi pare rau.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

28.06.2013 10:24     citat 

Mihaela, imi pare rau ca n-a fost cu ochisori...
La multi ani, duamna Furni, sa fii sanatoasa si voioasa...
Io sunt suparata bors, iar sunt amandoi pruncii bolnavi amandoi odata... Antonia are otita... iar Paul, dupa o noapte de febra mare, vomitat si gat infernal de rosu, dupa un diagnostic gresit al medicului de familie (stomatita herpangina - evident cu antibiotic, noroc ca nu i l-am dat) a facut o eruptie pe piele, am mers la infectioase si are de fapt scarlatina. plang sau sunt foarte trist
M-am certat si cu directorul ca a facut mega spume ca nu m-am dus azi la munca (ca mie imi ardea de munca la ce bolnavi sunt copiii).
A trebuit sa-i anulam petrecerea de ziua lui a lui Paul, acum suntem consemnati in casa 10 zile. Sunt sanse mari sa faca si Antonia, dar nici noi n-am facut in copilarie, deci mi-e cam frica de ce va urma. Luni mergem toti sa facem exudate.
Oooof, Doamne, ca imi vine sa ma trantesc si sa ma jelesc.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 11 luni

29.06.2013 8:22     citat 

ocrisu, pe asta n-am inteles-o: herpangina o trata cu antibiotic, dar scarlatina o trateaza cu indiferenta, sau cum? ochi peste cap Pai scarlatina daca o tratezi cu antibiotic, la 24h dupa prima administrare nu mai e contagioasa, de ce sa stati 10 zile in casa?? prostit De posibile complicatii daca NU se trateaza cu antibiotic sa nu mai zic ...

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani, 8 luni
MICA: 9 ani, 4 luni

29.06.2013 1:56     citat 

La multi ani cu intarziere, Fiurni, sa fii sanatoasa si intreaga la minte inca vroa 50 de ani de acum incolo. Am si uitat ca esti nascuta in aceeasi zi cu mama. Sper ca ati calatorit safe and sound spre casa.

Miha, imi pare rau ca nu e cu ochisori.

Mai, dar ce-i cu atata boala si varsaturi pe aici?
Multa sanatate tuturor.

Eu sunt ffff tuflita, pt ca a inceput vacanta lui Tedi si nu am cu cine sa il las. Il trimit intr-o tabara, il mai iau cu mine la serviciu... Sunt atat de suparata!!! Din 2 august e si Timeea libera, motiv pt care o sa imi iau medical. Sa vad cat, insa. Am vorbit pe la serviciu. Offf! Pana pe 16 sept cand incepe scoala pt mine e un stres. trist

Zile senine va urez.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

30.06.2013 9:03     citat 

uau kiki ce nasol...la noi tot e bine ca o am pe maica-mea desi nu se simte ea prea roz dar totusi daca e bai mare eu pot sta acasa cand si cum vreau.
anya e racita de cateva zile, o tratez si eu cu indiferenta ...zambet)adica vit C si cam atat...nu a facut febra doar a sacait-o gatul acuma tuseste inca si elimina ceva mucozitati verzi din gat.catalina e bine doar ca mananca iar destul d eprost si asta ma necajeste...weekendul asta la tara a mancat ceva mai binedar mi-as dori mai mult, sa aiba mai multa pofta de mancare...mai ales ca acolo avem gradina cu fructe si de toate, as vrea sa o vad ca pofteste mai mult la ele...ea abia a gustat si din zmeura si din agris si din toate.
oana sanatate multa eu am facut scarlatina la 16 ani si a fost destul de nasol cu internare in spital 7 zile si penicilina intravenos.mai bine sa faci bolile astea cat esti copil sa scapi mai usor.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

01.07.2013 5:10     citat 

Hello si de la noi, n-am iesit inca afara decat strictul necesar, adica la analize de dimineata...noroc ca Paul a primit cadou de ziua lui o tableta si isi mai umple timpul cu ea...Antonia cum ma vede cu o hainuta in mana ma intreaba daca mergem afara.
Prichindeii sunt destul de bine, Paul n-a mai facut febra iar eruptia s-a ascuns, gatul i s-a reparat, limba i s-a curatat...doar are niste somnuri mai lungi, se reface saracutul. Antonia n-a facut febra deloc, dar inca se mai vaita putin de urechi, secretiile galbene din nas mai apar...sper sa le treaca odata bolile amandurora ca sa putem iesi afara.
Kiki, nasoala rau treaba asta cu luatul copilului dupa tine...si eu ii mai luam pe ai mei la serviciu cand nu aveam incotro dar e solicitant, nici eu nu-mi faceam treaba cum trebuie, iar ei se plictiseau, vroiau sa plece.

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 10 luni
cea mica: 9 ani, 2 luni

01.07.2013 5:47     citat 

La Multi Ani Paul!!!
am dus azi micuta la dr ca tusea groaznic...iar medicamente si stat acasa. mai nasol e pt maica-mea ca tb sa stea cu amandoua si asta e destul de solicitant mai ales ca anya e bolnava.azi nu au dormit niciuna de amiaza asa ca a fost destul de nasol, anya cand e f obosita nu te mai poti intelege cu ea, nu mai asculta deloc face tot invers.asa ca atunci cand am luat-o de la mama a trebuit la un moment dat sa o pun in carucior ca nu vroia nicicum sa stea de mana pana trecem strada (oricum nu merge de mana, dar de obicei intelege ca atunci cand trecem strada mergem de mana)...asa ca am pus-o in carut, a urlat si a facut un circ de se uita lumea la mine ca la urs, ea nu voia nici in carut nici in brate urla si se zbatea de zici ca o ardeai nu alta.dupa 2 minute a luat somn evident.si apoi cumparaturi, abia am ajuns acasa....a trebuit sa stau in fata blocului pana a ajuns si sotul acasa ca nu eram in stare sa urc cu carut si anya in el pe scari. jenat
in rest sunt f f obosita, sotul ma calca pe nervi ceva fantastic....pe langa ca nu ajuta mai cu nimic in casa si cu copiii, se plange toata ziua ca e obosit si se simte rau...weekendul asta la tzara a mancat si sarmale si chiftele si salam si a baut si un pahar de bere, evident ca i-a fost rau toata noaptea si a vomat ( el e operat de fiere de cateva luni)...dupa aia a doua zi a facut febra, era convins ca are pneumonie (are doar o raceala, a fost azi la dr socat )..dar ce conteaza ca si acum 2 saptamani era convins ca are iar icter si cand s-a dus la dr evident ca nu avea nimic, doar ca iar deviase de la regim si i-a fost rau.
si ca sa puna capac la toate azi dimineata zice catre mine ca mama ce difici;l e cu copiii (adica sa lasam fetele in drumul nostru la maica-mea , care sta la 10 min de mers pe jos lejer, oricum anya era in carut)...oricum el nu contribuie cu nimic la pregatirea lor dimineata la plecare...si zice pai sa mai vina si ai tai aici sa stea cu ele ca ce greu e surprins si maica-mea are dureri la un picior de abia merge pana la baie si inapoi, taica-meu e operat si el de hernie si tb sa se opereze iara deci numai ei stiu cum se descurca cu nazdravanele amandoi...eu nu prea vreau sa lipsesc de la chiosc ca oricum e o perioada slaba de tot, dar putinul care il vand zilnic sunt banii de mancare, ca eu nu mai am venit iar din salarul lui platim ratele si facturile.deci daca stau acasa nu vin cu bani acasa deloc. ochi peste cap
e o perioada nasoala acuma, dar cel mai mult ma deranjeaza atitudinea lui ca daca ar fi mai pozitiv si mai dispus sa ajute zau ca nu m-as plange de nimic. trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

02.07.2013 12:39     citat 

hello doamne dragi. mersi de urarile de ziua mea si La multi ani Paul!
bre, nasol cu atatea boli...oana bine ca is mai bine pruncii, sanatate maxima.
kiki si tu te dicstrezi..si la mine isnt mare stres vacantele scolare, pai de ce m-am plimbat acu in romania doar unweekend, ca nu aveam cu cine sa las copilu aici.... noroc ca la noi incepe scoala pe 15 august si after schoolul deschide imediat dupa 1 august deci e mai scurta perioada, o aburim si noi cum putem..prin romania mai mult.
stres mare la toata lumea.
lucy multa putere si tie, ca nici tu nu ai mare ajutor ...

la mine la servici e mega nebunie, plec in concediu sapt viitoare si tre sa termin o gramada de chestii, cred ca o sa dorm pe aici. si asa sint la servici inainte de 7 dim si nu plec inainte de 18 de la o vreme... cand tre sa iau fata de la gradinita mai vin si pe la 6 dim, cand tre sa o duc vin la 8 si ma prinde seara pe aici....
incerc sa ma incurajez cu din alea ca 'bine ca am servici' dar uneori mi se taie foarte fericit

am fost in weekend in romania, au reusit cei de la tarom sa nu imi aduca valiza...asa ca am stat intr-un rand de haine tot weekendul, a fost deosebit... mi-am mai cumparat cate ceva dar oricum a fost nasol. valiza a ajuns la ai mei duminica dupa ce eu deja plecasem spre aeroport cu o valiza de imprumut.

altfel a fost misto, am iesit sambata in oras si m-am intalnit cu 2 prietene... in spate la libraria Carturaresti (sper ca asa se cheama) este o terasa fff misto, v-o recomand calduros. terasa verona. au lunch tip bufet, e o gradina cu copaci, umbrele, e si oleaca de iarba, erau o gramada de familii cu copii...
mi-am cumparat vreo 10 kile de carti, apoi am mai stat sambata seara cu fratemeu si cumnata si cam asta a fost weekendul..

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: