· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)     
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 9 luni

02.07.2013 11:15     citat 

Buna, fetele!
La multi ani, Paul! Sa iti dea Dumnezeu sanatate si o viata frumoasa!
Imi pare rau sa aud de probleme cu copilasii, de sanatate si nu numai.
E intr-adevar o problema cand ai copii care nu pot fi lasati singuri, e vacanta si nu are cine sa stea cu ei. Buna-nebuna cum o fi soacra-mea, ma rog la Dumnezeu sa fie totusi in forma pana cand o creste Clara (si daca o veni si bb 2 la un moment dat), ca altfel nu stiu ce o sa fac intr-o situatie ca asta. Macar soacra-mea e in stare sa stea de paznic, chiar daca nu identific la ea multe alte calitati. zambet nervos
Nu am mai apucat sa scriu, am pierdut sarcina, de sambata a inceput hemoragia. Nu a fost asa de rau cum ma asteptam, m-am resemnat si ma mobilizez acum sa ma caut pentru ca urmatoarea sarcina sa decurga ok. E foarte posibil ca embrionul sa nu fi fost ok si de aceea sa nu se fi fixat, dar eu am si o pacatoasa de endometrioza care poate fi o piedica pentru o sarcina. Asa ca luni seara am programare la medicul care mi-a facut laparoscopia dinainte de a ramane gravida cu Clara, daca mai trebuie sa mai fac o data, asta e....

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

03.07.2013 12:14     citat 

La multi ani, Paul.

Eu sunt si mai tuflita decat data trecuta. Tebuie sa ma operez la vreo 3 masele. Prima operatie e la Fac de Stomato. Trebuia astazi, dar daca la radiografie s-a vazut ca e nasoala situatia, trebuie sa aduc adeverinte trimiteri ca e posibil sa ma interneze. plang sau sunt foarte trist Sunt varza!!!!!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

03.07.2013 12:20     citat 

Imi pare rau, Kiki!...
Dar sa vedem partea buna a lucrurilor, acum iti iei concediu medical pe bune.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

04.07.2013 8:36     citat 

kiki multa sanatate!
daca mai intri pe aici ori pe fb mai da-mi si mie mobilul tau..ca cu telefoeanele astea atata de inteligente nu mai gasesc numerele pe care le aveam pe cartela sim de vodafon...am bagat cartela romaneasca intr-un telefon norvegian si numerele romanesti mi s-au dus naibii.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

04.07.2013 4:54     citat 

Furni, pana la urma cand veniti in concediu in Ro? Sau ati venit deja? Desi povestesti pataniile intr-un mod foarte amuzant, va doresc totusi ca de data asta sa nu mai aveti niciuna. zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani, 1 luna
Pufarina: 8 ani, 11 luni

05.07.2013 8:53     citat 

----------
mihaela_ct a scris:
Furni, pana la urma cand veniti in concediu in Ro? Sau ati venit deja? Desi povestesti pataniile intr-un mod foarte amuzant, va doresc totusi ca de data asta sa nu mai aveti niciuna. zambet
----------

te-am confuzat, ha? foarte fericit
am fost weekendul trecut sa aduc copilul cel mare la bunici si acum venim cu totii duminica seara, aterizam pe la 1 noaptea cam asa.

tocma era sa zic ca weekendul trecut nu am avut peripetii dar uitasem ca nu mi-a venit valiza rad

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 13 ani
MICA: 8 ani, 8 luni

05.07.2013 10:24     citat 

S-a executat operatiunea. Totul a fost mega-ok, mai mare sperietura decat problema in sine. scot limba Sunt vie si nevatamata (prea tare), n-a fost nevoie de internare. Doctorul... super! trag cu ochiul Recomand cu incredere, cine are nevoie in Bucuresti la Facultatea de Stomatologie. zambet

In rest, toate bune.
Sanatate la copilasi.
Va pup.

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii

05.07.2013 1:29     citat 

Kiki, ma bucur ca totul este ok!
Furni, daca ajungeti pe la malul marii, da si tu un semn. Tare mi-as dori sa te vad la ochisori.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 8 ani, 10 luni
Naty: 6 ani, 2 luni

05.07.2013 1:48     citat 

V-ati dat la vorbe si am schimbat capitolul! rad

sageata sageata sageata N E X T exclamatie

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11