· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Generatii de copii parinti.com >Generatia 2011 > Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor Generatia bebelusilor nemaipomeniti din 2011 (72)     
Happy_mami2007

Copii
Ema: 12 ani, 3 luni
Gabi: 8 ani, 10 luni

17.06.2013 2:27     citat 

Hehee , sa ne laudam si noi , tarzior , e drept , da' no scot limba .. azi a schimbat si mandra mea intrebuintarea olitei in sfarsit! rad Adica nu mai e palarie rad , si e asa mandra de ea! sarut Sa nu zic cat m-am bucurat eu c-am auzit strigandu-ma si sa vad ca s-a tinut pana am asezat-o sarut sarut
Bine , sunt convinsa ca nu o sa fie tot asa din prima , da' macar si-a dat seama in sfarsit cum functioneaza treaba rad

Buna ziua si de la noi .. prea cald un pic , tot din ora in ora dus , cred ca dam faliment rad

Eu cred ca trec prin faza aia de negare a realitatii , ai mei trec prin niste faze super nasoale da' io-s toata zen si relaxata rad rad .. vedem ce-a mai fi!

Ne pregatim si noi de serbare sarut , Ema abia acum a realizat ca e ultima saptamana de gradi si incepe sa nu mai fie asa incantata de scoala trist .. sper c-o sa-i fie la fel de drag sa mearga si la scoala cum i-a fost cu gradinita . Piticotu' din toamna merge la gradi , cel putin teoretic .. practic vedem , ca e ultra-dependenta de mine mai nou , nu imi explic de ce confuz

Va pupacim si va dorim numai bine tuturor sarut sarut

sus

Denunta
furnicutza26

Copii
Lucasosaurus: 13 ani
Pufarina: 8 ani, 10 luni

17.06.2013 2:43     citat 

ALO, cand ziceam io ca lu pufa nici gand sa ii dea ultimul rand de masele?
na ca vineri si sambata s-a marait si a plans si au au..si cu chiu cu vai am simtit un coltrisor de masea sus.

deci hapilica, sintem si noi pe val cu maselee.
unde nu ar da domnu sa vrea si a mea la olita...hai trage tu picioru cu gabita ca vine si pufu acuma...

crispi maica, tu ai 30 sapt, ma doare capu, acuma nasti...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

17.06.2013 3:52     citat 

Heheee,bravo pufu mica sarut , stiam io ca nu se lasa una de alta :> sarut sarut

Is curioasa dupa ce se trezeste ce-a mai fi si cu olita , sper sa mearga bine treaba .

Si a mea e super maraita iar de ceva vreme , din orice urlaaa plang sau sunt foarte trist .. tre s-o prostesc sa mai vad maselele , a 5-a sigur e afara , nu stiu daca si altele ..

Si io ma uitam la aceeasi treaba cu Crispy sarut .. de fapt , intr-o zi chiar vorbeam cu sora mea despre presimtirea asta ca 2013 o sa fie un an grozav .. si-mi ziceam "ce-o sa mai fie?ca jumate e gata deja!.." .. nu-mi vine sa cred!! surprins ochi peste cap

sus

Denunta
ocrisu

Copii
Paul: 12 ani, 3 luni
Antonia: 8 ani, 9 luni

17.06.2013 9:45     citat 

Si io am avut o surpriza placuta azi cand am iesit pentru prima data cu Antonia afara fara pampers, dar cu 3 randuri de haine de schimb in geanta.
I-am zis de acasa (de vreo 100 de ori foarte fericit) ca daca face pipi pe ea se uda pe chilotei, ca se uda buburuza de pe fusta si plange etc.
Afara am tot intrebat-o ”hai, vrei sa faci, vine pipi?” ea, ca nu, ca nu...n-a facut pana n-am ajuns la maica-mea acasa deloc, acolo a facut la olita. Apoi pe drumul de intoarcere, idem...
Deci inteleg ca e pregatita fata sa stea fara pampers. zambet

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

18.06.2013 8:24     citat 

hm, in entuziasmul general al copiilor care fac la olita pe aci, hai sa o mai pun si eu pe mandra ieri...o intreb vrei sa faci la olita..zice da... ia olita aia, o suceste o invarte, se aseaa, se ridica de 100 ori..cand intr-un final reuseste sa stea corect, sta 2 secunde si se ridica si zice gataaaa! pipi..ridica olita si o intoarce cu fundu in sus si imi arata pe dosul olitei- caca aici foarte fericit
eu zic hai mai stai sa mai faci pipi... vine pipi ? si ea repeta actiunea...
deci nici o sansa.

nu v-am zis ca duminica am fost cu tot familionul la un concert in aer liber cu Rod Stewart...a tinut cam o ora si 20 min, ne-am dus tarziu fix cand a intrat el pe scena si a fost ok...mandra mea traia muzica, dadea din cap foarte fericit ..lucas s-.a plictisit la greu si m-a frecat ca vrea popcorn, vrea apa etc.. una peste alta pentru mine a fost super, nu am mai fost la vreun concert de 3 ani cand eram cu burta la gura...

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

18.06.2013 2:47     citat 

Eh , ca s-a stins si entuziasmul meu foarte fericit rad)

Am mai lasat-o si ieri in chilotei , si azi , a stat si azi vreo 2 ore asa , da' nimic .. bine , din fericire nici in chilotei , da' nici in olita :-j rad

Asa ca .. felicitari celor mai harnici ca noi ! sarut Si eu ii zic tot timpu' sa nu cumva sa faca pipi in chilotei ca uda fetitele de pe ei si fetitele plang , si in general zice bine .. altadata o intreb "vrei sa planga fetitele?" , la care ea categoric DAAA! rad)

Furni , ma bucur c-ai reusit sa ajungi la concert sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

18.06.2013 5:00     citat 

eu zic ca e un progres f mare ca accepta totusi olita si au trecut de faza (acuma nu stiu la alti copii, dar ale mele cand inca nu au fost pregatite apai nu puneai s ale pui nici cu forta ca urlau de zici ca le puneai pe jar....)asa ca daca accepta totusi olita e un inceput..cat si ce fac in olita partea a doua, totul e un inceput.
furni felicitari pt concert...eu am fost la un concert scorpions cand avea Catalina vreo 2 luni, si a fost minunat.fara copil am fost.de atunci asa numa dinastea locale, de obicei cu copii dupa noi, hm.nu prea am prins ceva interesant in ultima vreme.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

18.06.2013 10:36     citat 

Frate, da' ce calduri ne-au busit asa dintr-o data...stau si ma frec prin casa la ora asta ca nu suport sa stau ininsa in pat dar sunt obosita de mor... trist

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

19.06.2013 8:42     citat 

hello. eh, vine canicula, mi se pare normal, se apropie venirea mea la bucuresti, tre' sa fie groaznic de cald foarte fericit
io sint chioara de somn, pufa e bolnava, ieri a zacut toata ziua, tuseste rau, haraie din piepit nasol (la ea orice raceala devine dramatica si da in infectie la plamani imediat)... se duce azi cu tasu la doctor,sper sa fie doar ceva viral si sa scapam...
a baut numa lapte ieri si az noapte pe la 12 a tras o voma de aia in jet cu bucati de branza...o minune...
sint cam nedormita of cors.
si nu situ daca v-am zis ca sambata au reusit performanta sa vomite amandoi in acelasi timp in masina...am tras la o benzinarie si i-am extras din masina sa curatam, va dati cum aratam, cu doi copii plini de voma… a iesit o femeie cu inima larga din benzinarie si ne-a dat o galeata de apa si niste carpe….
nu ne plictisim dupa cum vedeti.

sus

Denunta
ocrisu

Copii

19.06.2013 12:43     citat 

Ce misto... o minunatie de viata... dar tre' sa zambesti, maine poate fi mai rau foarte fericit
Sanatate pufarinei, stiu cum e, Antonia cand raceste doarme in sus in brate ca sa nu se sufoce.

sus

Denunta
furnicutza26

Copii

21.06.2013 8:41     citat 

hello doamnele. ce faceti? eu am fost acasa ieri si azi cu pufa bolnava. a fost miercuri cu ta-su la doctor si ....infectie la plamani si streptococ in gat! nu se incurca fata mea cu chestii light. e destul de maraita, nu prea mananca, mai vomita...dar nu pare asa bolnava cum te-ai astepta cand auzi diagnosticul. duc multe picii astia.
in rest nu prea am nimica sa va zic, astept sa il duc pe lucas in romania si sa vedem ce o sa iasa cu el la bunici fara noi. il las o saptamana singur.
azi m-am dus cu fimea intr-un mall ca aveam nevoie sa cumpar niste chestii , si erau cam dintr-un singur magazin, am zis ca hai ca merge, ne ducem repede si ne intoarcem. ei si mi-am cumparat io gelurile de dus si cremele si din astea, pufa era bine, vesela, nu parea bolnava, nu plangea..zic hai sa merg la locul ala cu mancare, fast food etc, sa imi iau o cafea ca nu mancasem de dimineata...am luat o cafea si un senvis si nu am apucat sa ma asez pe scaun (pufa statea intr-un carucior de ala de supermarket) ca a tras mandra un jet de ala de voma...sa mor nu alta.. mare stomac mai are... fix acolo unde sta lumea sa manance foarte fericit
dar traiasca norvegienii cei prietenosi, nimeni nu s-a uitat la mine, nimeni nu a facut vreo mutra..drept ca nici nimeni nu a sarit sa ma ajute (nici eu nu as fi sarit daca nu era a mea foarte fericit).... am curata-o cum am putut, am sters pe jos cu hartie luata de la ala de imi vanduse cafeaua si ne-am vazut de treaba... ce misto era sa fi fost faza asta prin mall in romania, mama ce de comentarii de toate categoriile mi-as fi luat ochi peste cap

sus

Denunta
Happy_mami2007

Copii

22.06.2013 11:12     citat 

Iui furni trist .. apoi voi chiar nu va jucati trist trist .. sanatate pufoseniei sarut , ai dreptate , duc multe saracutii ...

M-am inselat la faza cu olita foarte fericit , din nou .. are 3 zile mandra de cand ziua e fara pampers , la socri nu i-au pus nici la somnul de amiaza si nu au fost accidente sarut .. ieri m-a sunat super incantata de acolo si mi-a zis "Maaaamiii , am facut pisu multa multa! Uite atata!" rad rad sarut sarut .. adica pe olita .. insa la kk nu s-a mai sinchisit sa caute olita , deci va inchipuiti ce-a urmat .. ochi peste cap

Am avut si serbarea si banchetul de sfarsit de gradi , bineinteles ca exact in dimineata serbarii i-a fost rau la mandra , era gata imbracata de iesit si a inceput sa vomite pe unde-a apucat trist .. am vrut sa ramanem acasa , i-am zis c-o cautam pe educatoare mai tarziu cu florile si ii spunem care-a fost situatia , a inceput sa planga ca ea vrea la serbare . Am inteles-o , mi-ar fi fost si mie ciudat sa nu ajunga biata sa ultima ei serbare de gradi .. Pe drum a apucat-o iar greata , durerea de burta , am crezut ca nu mai ajung cu ea la gradinita plang sau sunt foarte trist . Am ajuns cu mare greu dupa flori , apoi la gradi , drum de maxim 10 minute de mers pe jos lejer l-am facut in 40 de minute hm . Acolo educatoarea insista sa ramanem un pic , poate poate rezista . Bun , ramanem . Sala mica , copiii multi , cei veniti si mai multi .. erau si cate 4-5 adulti la un copil x( .. nu tu pic de aer . Incepe serbarea , surpriza : unul urla "maaamiii , vomit! " , alta fuge la mama-sa gata sa verse peste toti pe acolo ... jale! Intr-un final a rezistat saraca Ema pana la sfarsit , a vrut sa ramana si la banchet , totul s-a terminat cu bine .. logic , dupa ce nervii mei au fost pusi pe butuci! plang sau sunt foarte trist

Am ajuns oarecum pe marginea prapastiei .. am ajuns niste zile nasoale rau de tot , ca sa realizez de fapt acum ce inseamna problemele trist .. capu' sta sa imi explodeze in orice clipa , si simt nu ca-s gata sa cedez , ci ca vreau odata sa cedez ... si caldura asta nu imbunatateste deloc situatia trist

Va pup si va doresc numai bine tuturor! sarut

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 8 ani, 8 luni

23.06.2013 11:30     citat 

Sanatate la copilasi, doamnelor!
Tare imi pare rau cand aud de probleme de-astea.
Noi n-am plecat in niciun concediu de minivacanta, in schimb am fost la tara, pe langa Babadag ieri, la o prietena, iar azi am fost pana in Delta. Ne-am simtit ca in concediu.
Iar in seara asta mi-am facut un test de sarcina, care a iesit slab pozitiv. Maine de dimineata fac altul, sa vedem daca mai iese. Asta in conditiile in care vineri am fost pana la Bucuresti cu speranta ca ma programez pt laparoscopie (inainte de prima sarcina am mai facut una, ca sa raman), in ideea ca ne apucam de bb 2. Si na, ca s-ar putea sa ne-o fi luat inainte. zambet
Nu vreau sa va zic cam ce panica ma incearca, in mod special din cauza muncii, ca sunt pe cont propriu si nu prea o sa mai am cum sa pun lacat la pravalie pana revin din concediul de crestere a copilului....

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 8 ani, 11 luni
Karina-Ioana: 6 ani, 8 luni

24.06.2013 6:53     citat 

Mihaela, felicitari din tot sufletul! sa dea bunul Dumnezeu sa ai o sarcina usoara si sa fiti sanatosi! o sa te incerce atatea sentimente, o sa fie si greu...dar REZULTATUL final o sa merite tot! <3

Happy_mami...imi pare rau sa citesc de probleme trist sper sa treaca! si ca incurajare scot limba ... toti avem insa la niciunul nu-s la fel! da' trebuie gonite, musai! sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 12 ani, 2 luni
cea mica: 8 ani, 6 luni

24.06.2013 2:04     citat 

sanatate tuturor copiilor!!
hapyy mamy si la noi a cam fost epidemie de vome si diaree la copii...ale mele au scapat fara nimic...da niic nu ma mai stresez....tot weekendul am fost la ztara...avem o pisicuta si un catel (pui, that is....ca mai sunt acolo si alti catei si pisici)...apai toata ziua s-au jucat mandrele cu catelul si pisica.am cules visine si am facut un fel de dulceata de visine....a iesit asa cumva subtire ca am facut dupa capul nostru fara reteta dar in rest f buna la gust...am cules zmeura si coacaze din gradina...lucru cu pasarile...suntem varza de obositi.
mihaela felicitari!!! pai daca e pravalia ta te descurci cum poti...se rezolva toate in timp, cu rabdare...eu la prima sarcina dupa scurt timp dupa ce am ramas gravida am devenit somera...a fost stress f mare ca somajul mi se termina pe data de 19 eu aveam dpn 15...daca mai inatrzia micuta cateva zile era bai...la a doua tot asa a fost chinuiala si stress...dar pana la urma toate s-au asezat cumva.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: