· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Lista Gravidutelor 586
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor Lista Gravidutelor 586     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
marle

Copii
printisorul nostru: 12 ani, 6 luni
print 2: 6 ani, 7 luni
am nascut deja!

07.08.2013 11:55     citat 

buna burticute si mamicute!!!
crispy doctorul meu ginecolog nu e cu vitaminele in sarcina sau alte chestii ca am vazut si la sora mea cum i-a dat, doar din luna a 7a calciu si omega 3 si o luna fier pe la mijlocul sarcinii!! eu femosun le am de la medicul de familie asa ca voi mai astepta pana luni saptamana viitoare cand mergem la gine sa vad ce imi recomanda el!!
cate seturi de analize ati facut pe perioada sarcinii? din cate stiu eu se fac 2 reprize de analize in care intra cele uzuale date de medicul de familie + optional TORCH-ul, dar astea doar o singura data, nu?
Lam frumoasa burtica ai...esti o scumpa!!! sa-ti traiasca feciorasul si felicitari pentru reusita cu olita....stiu ce bucurie mare e fiecare realizare a minunilor noastre!!!
ralucaher tu ti-ai fi dorit fetita? ce spun fratiorii mai mari de venirea unui alt bebe? esti foarte curajoasa, bravo, eu chiar le admir pe mamicile care fac 2-3 copii sau chiar mai multi...ca eu sunt cu moralul la pamant in unele zile cand ma gandesc cum ma voi descura cu copiii mai ales ca vor fi 2 baietei!!! Cu Paty al meu in ultima vreme ne intelegem tot mai greu.....e foarte agitat, vrea sa faca numai ce vrea el, se razvrateste f mult si mai e si plangacios daca se loveste.......cand a fost mic nu s-a lovit aproape deloc, acum zici ca vrea sa recupereze e tot pe burta .....tot julit si vanat.....mai ales ca acum si-a dat drumul si pe bici fara roti ajutatoare si i-am cumparat una mai mare si e innebunit dupa viteza!!! si daca e vacanta nici nu prea se ocupa de prea multe chestii serioase....mai mult nazbatii si urlaturi!!!
no gata, hai ca va pup ma apuc de munca!!!

sus

Denunta
LAM

Copii
Sebastian: 8 ani, 11 luni
Teodora: 6 ani, 8 luni

07.08.2013 12:52     citat 

Multumim fetelor!

legat de olita..mai avem si rateuri, dar asa e la inceput, mai facem si pe langa si in pampers, important e ca am inceput.

marle eu fac aici in fiecare luna analize de sange, mai ales pt. toxoplazmoza, m-au secat astia de sange rad..in tara am facut 2 seturi de analize uzuale +Torch + dublu test pe toata sarcina.

Luv cum merge cu alaptatul? La mine cred ca asta va fi stresul cel mai mare, dar am inteles ca daca nasti normal te tine in spital 5 zile si at. te si ajuta cu alaptatul.

sus

Denunta
ralucaher

Copii
Andrei Bogdan: 15 ani, 3 luni
Ioana Miruna: 11 ani, 11 luni
Bebelina: 6 ani, 7 luni

07.08.2013 1:13     citat 

Da,mi-as fi dorit fetita pt ca sunt mai cumintele dar o sa-l iubim fff mult si daca e baiat.Miruna voia fetita ,Andu si-a dorit baiat,tati fetita.😛Important e sa fie sanatos.

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 11 luni

08.08.2013 6:34     citat 

Pentru cele care aleg cezariana pentru ca ar fi copilul prea mare, chipurile.
http://web.de/magazine/gesundheit/kind/...#.A1000311
Copilul ala a avut 6,2 kg si s-a nascut vaginal si fara anestezierea mamei, iar mama a spus ca a fost o nastere usoara. scot limba

sus

Denunta
Luv31

Copii
BebeDulce: 9 ani, 1 luna
BebeMinunat: 6 ani, 11 luni

08.08.2013 3:21     citat 

LAM, deocamdata alaptez. mi-e teama sa ma gandesc ce va fi mai tarziu. la primul bebe nu am alaptat decat pana la 3 luni. atata laptic a fost!!!

acum beau si ceaiuri pt stimularea lactatiei si iau si Galafor Forte. sper sa fie cat mai mult. oricum uneori ii dau si supliment.

5 zile mi se pare foarte mult. eu de abia asteptam sa plec acasa. am nascut joi si am plecat acasa sambata. si asa si mi s-a parut o vesnicie sa stau fara puiul cel mare.

sus

Denunta
LAM

Copii

13.08.2013 1:27     citat 

da, si mie mi se par ff mult 5 zile..la Sebi am stat 2 zile in spital si abia asteptam sa ajungem acasa..dar ce sa fac daca cica asa e pe aici, nu pot fugi din spital rad...poate totusi e bine ca te tin atatea zile, iti arata mai multe fata de spitalele noastre.
Mult laptic iti doresc!

Ioana pe unde esti? restul fetelor?

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 4 ani, 8 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
6 ani, 8 luni
am nascut deja!

13.08.2013 4:55     citat 

LAM aici sunt,te-am auzit ca m-ai strigat.
Am avut cateva zile de chin,cu carceii la picioare.
La multi ani pentru strumful tau si vroiam sa te felicit ai o burtica tare frumoasa!!

Ca sa va sperii si pe voi cu burta mea,am facut o pozica.

LUV te pup pe tine si pe strumfii tai frumosi!!

Va pup pe toateeeee.

sus

Denunta
LAM

Copii

14.08.2013 11:44     citat 

nu mai raspunde nimeni la apel?

Multumim pt. urari!
Ioana si tu ai o burtica frumoasa! Cred ca e mai mare decat a mea, oricum ziceai ca si bebele e mai mare fata de termen. Cred ca o sa nasti inaintea mea.

Si eu o mai pateam cu carceii, nu neaparat in timpul sarcinii, dar sunt tare durerosi...acum sunt atenta cand ma intind sa nu incordez muschii de la picioare. Am vazut la tv reclama la nu stiu ce medicament anticarcei, acum nu stiu daca e permis si in sarcina...spune-i dr. la urm. vizita si poate-ti da ceva.

Pupici!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 9 ani, 6 luni
Naty: 6 ani, 10 luni

14.08.2013 1:43     citat 

Ziua buna, dragilor! sarut

Noi suntem bine...bebelina e ok...se mai agita din cand in cand, dar nu da semne ca vrea sa iasa...noi o asteptam cu nerabdare, cand se va simti ea pregatita...sarut sarut sarut

Am schimbat capitolul, poate va mai vine cheful de vorba...zambet trag cu ochiul sarut

sageata sageata sageata CAPITOLUL URMATOR exclamatie

sus

Denunta
just-me

07.12.2013 10:15     citat 

[quote="Luv31"]da, Marle, mai e putin!!!

saptamana viitoare! de abia astept!!!! sper sa fie bebele bine si sa ma refac repede!!!

nu-mi mai aduc aminte cat spunea Yasmina ca se da medicului ginecolog la cezariana si anestezistului. voi mai stiti??[/quote]

Buna tuturor! Felicitari pentru toate mamicile si viitoarele mamici :)

Draga Luv, am citit ca ai adus pe lume al doilea bebe sub supravegherea dr Manolea, la Filantropia.Te rog daca se poate sa descrii experienta ta pe scurt, precum si "costurile aferente". Daca ai facut deja asta si nu am vazut, imi cer scuze si te rog sa ma ajuti cu postul respectiv.

Multumesc si multa sanatate voua si puiutilor vostrii :)

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: