· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Lista gravidutelor 588
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  raspunde
autor Lista gravidutelor 588     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
CHRISTHINA

Copii
Ianis: 5 ani, 9 luni
am nascut deja!

18.05.2014 6:17     citat 

chiar ca:( abia mai scrie lumea aici:((

sus

Denunta
mare_melisa

24.05.2014 10:05     citat 

Buna seara. Am fost si eu miercuri la control, toate sunt bine, bebele e marisor, 2800 g si 49 cm. AM facut si analize de sange si urina si au iesit ok , nu am nevoie de vitamine doar sa consum putin mai multe lactate. Pe 6 iunie ma vad iar cu dr si decide atunci cand imi face cezariana.
Voi ce mai faceti? Cum decurge sarcina?

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
am nascut deja!

25.05.2014 8:38     citat 

noi maine la control morfologie fetala 4d prima:d poate aflam si ce e bebe:( in rest evolueaza cum trebuie si speram ca e ok

sus

Denunta
marisim

am nascut deja!

26.05.2014 6:25     citat 

salut fetelor mare_melisa doamne ajuta iti doresc multa putere si santate la toti - abia astept sa ne pov cum a decurs nasterea zambet succes mult sarut

si sarcina mea e ok ma pregatesc de eco pt 6 luni, ma simt foarte bine imi place zambet sarut sarut Dumnezeu sa ne ajute
eu nu voi face 4d decat in ultima luna sper ca se poate vedea at cu cine seamana trag cu ochiul vreau sa pregatesc un filmulet cu cele 9 luni de sarcina acolo am nevoie de 4d trag cu ochiul

- printe altele ma pregatesc intens de sedinta foto de maternitate

va pup si va doresc numai bine

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
am nascut deja!

26.05.2014 4:51     citat 

noi suntem bn:) suntem baietel:x sapt viit dau si pe la doctorul meu ca n am facut la el ecografia sa vdm el ce zice

sus

Denunta
mare_melisa

28.05.2014 10:20     citat 

Christhina, felicitari pt bebe baietel.
Eu nu mai am mult dupa cum se vede . Pe 6 am control si probabil atunci ma programeaza pt cezariana, o sa vad ce spune dr.
Mi-am facut analizele de sange si urina miercurea trecuta si au iesit ok , un pic calciul e mai jos dar dr mi-a spus ca e prea putin si nu se merita sa-mi dea vitamine insa mi-a recomandat sa consum putin mai multe lactate si mi-a spus ca o sa fiu bine.
Saptaman trecuta in 2 zile am avut contractii false i i-am spus si asta doctorului si mi-a spus ca daca mai am sa iau no-spa insa am avut noroc ca nu am mai avut.
VA doresc o zi frumoasa si numai bine.

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
am nascut deja!

29.05.2014 7:31     citat 

bafta:d va tinem si noi la curent:p fetelor voi aveti probleme la munca? mi se zice ca profit de sarcina sa lipsesc... asta eu avand co si cm, adica n am chiulit ever... chiar se mai tine cont la o gravida de prostii? parca toate se aduna asa sau sunt doar hormonii mei de vina?rad) adaugati la toate fazele si fac din tantar aramasar?

sus

Denunta
mare_melisa

12.07.2014 10:42     citat 

Salutare fetelor.
Am nascut pe 24 iunie un baietel perfect sanatos de 4230g si 55 cm. Din pacate e destul de terorist , nu ma pot odihnii prea mult de el , vrea numai in brate sau cu titi in gura trist In rest suntem bine. Voi cum sunteti?
Poze cu copii mei zambet

sus

Denunta
marisim

am nascut deja!

15.07.2014 8:36     citat 

mare_melisa ce frumosi sunt zambet - sa va traiasaca si sa va aduca multa fericire ce mai tot ce isi doreste un parinte de la copilul lui - ma bucur mult, abia asteptam si noi intalnirea magica - am terminta camera bebelinei iar acum suntem in plin curs de lamaze - gravidute va recomand din tot sufletul acest curs sunt multe lucruri de invatat din el sarut

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
am nascut deja!

16.07.2014 5:19     citat 

si eu recomand cursuri, sunt multe pe care le stiam, dar am invatat si acolo, noi tocmai am fost la control, bebe are 1200 grame si e deja intors iar in rest sunt toate super, conform medicului

sus

Denunta
CHRISTHINA

Copii
am nascut deja!

17.07.2014 2:43     citat 

fetelor simt asa o presiune in partea de jos ar putea sa impinga copilul si de asta? m am alarmat un pic ca nu am mai avut pana acum bebe si nu stiu ce inseamna contractiile sau alte chestii a sa stiu dc sa ma alarmez, nu ma doare nimic, sau poate ar trebui sa ma duc mai des la toaleta cand simt asta? ca poate e din acest motiv, daca nu mai simt altceva, pana acum nu am mai simtit asa

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 7 ani, 9 luni

05.08.2014 11:30     citat 

Hello .... Mai exista aceasta lista a gravidutelor ?

sus

Denunta
Ioana_Leka

Copii
Noel: 4 ani, 8 luni
Amina - Un copil cautat de 8 ani!
6 ani, 8 luni
am nascut deja!

07.08.2014 2:45     citat 

Ce mai faceti fetelor??

Cine mai e burticuta???

Melisa sa-ti traiasca puiul tau frumos!!Ai 2 copii superbi!!Felicitari si viata lunga!!

Va pup pe toateeeeee.

sus

Denunta
Rime

11.08.2014 1:35   Esti insarcinata tu sau cineva apropiat?  citat 

http://bit.ly/ConcursGravide - Este un concurs ce ofera ca premiu recoltare de celule stem la nasterea copilului! Se fac extrageri saptamanal

Ultima modificare efectuata de catre Rime la 11.08.2014 1:37, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Rime

11.08.2014 1:37     citat 

http://bit.ly/ConcursGravide - nu am pus linku complet trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: