· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > soacra ma scoate din minti
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor soacra ma scoate din minti     
inessa

25.08.2013 12:37   soacra ma scoate din minti  citat 

buna ziua .nici nu stiu cu ce sa incep ca am atitea de zis.,.sunt cu sotul de 4 ani si avem impreuna un baietel care face 2 ani in noiembrie.de cind m-a vazut soacra nu m-a agreat(problema fiind ca sotul mai fusese casatorit si din casatorie mai avea o fetita la care soacra mea tinea ca la ochii din cap),probabil asta si fusese problema ei ca am despartit-o de nora ei preferata si de nepoata ei.nunta am facut-o cu ajutorul parintilor mei financiar vorbind la care socrii mei nici nu au avut placerea sa vina ca au zis ca e drumul departe si din astea.Pe urma a venit baietelul nostru la care soacra mea nici macar nu mi-a dat un telefon sa imi zica felicitar(l-a sunat doar pe sot si l-a intrebat,,ce este,,adica e fata sau baiat ca ea,,vrajitoarea,,imi spunea ca o sa am fata(se gandea ca daca o sa am baiat- sotul o sa il iubeasca mai mult pe el decat pe fetita lui din fosta casatorie),botezul l-am facut singuri,soacra mea a venit cu socra miu cu mainele in buzunzare ca de obicei,au mancat au baut si s-au sters pe gura si au plecat,lasandu-ma cu vase si toate alea(de cand sunt cu sotul meu o data nu a venit cu ceva la noi).sotul mai are un frate mic care e divortat, are 2 copii de care are soacra mea grija(lui fiisu ala ii da datoriile si ii creste pe astia mici)dar cind vine la noi la asta mic nu ii aduce nimik,nici macar nu stie cind e ziua lui de nastere.IN noiembrie vrem sa facem motul la baiat la restaurant si ma cert cu sotul pentru ca stiu ca iar soacra mea si socru miu o sa vina cu mana in fund la baiat ca pana acum nu a vazut o bomboana,de fiecare data parintii mei vin cu haine,jucarii,ii dau si bani,si maica sa si taica su nu ia dat o data 5 lei,.nu stiu cum sa pun problema cu motul, ce sa fac,nu mai vreau sa vina sa manince si sa bea si sa mi rada in fata ca nu ii da lui asta mic nimic(pentru ca ei zic ca nu au bani-dar de cand sunt eu nu au avut nicioadata) si la toti nepotii le ia totdeauna ceva.nu am ajuns nicidata la bani la ei cu toate ca avem si noi problemele noastre.vreau sa iau nepotii care stau la soacra mea la motul baiatului pentru ca o sa mai fie copii,dar nu stiu cum sa ii dau un raspuns ca nu mai vreau sa vina si ea cu socra miu daca vin iar degeaba fara sa ii aduca ceva la asta mic.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: