· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Alaptarea > Am ajuns si aici - intzarcarea :(((
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Am ajuns si aici - intzarcarea :(((     
roxanica-mamica

Copii
Marc Antonio: 18 ani, 10 luni

03.10.2004 12:24   Am ajuns si aici - intzarcarea :(((  citat 

Marc este addicted to tzitzi . Noaptea se scoala de 3-4 ori sa pape . Pt ca este alergic la lactoza , si pt ca e indragostit de san , diversificarea noastra a fructe , cu chiu cu vai . Iar acum , ca ne-au chinuit maselutzele , ne-am cam pierdut si bunul obicei donbandit .

Peditra mi-e spus ca TREBUIE sa il intzarc pt ca altfel nu sa va apuca niciodata sa pape ca lumea . de la 7 luni nu a acum peste grafic . La 1 an si 1 luna are 10.550 kg si 79 cm . Asa ca , dupa nopti intregi de plang sau sunt foarte trist cu gandul la ce ma asteapta , am hotarat , cu sufletul sfasiat sa incerc sa il intzarc de luni .

Am citi cam tot de pe site legat de intzarcat . Am hotarat sa il intzarc dintr-o data , pt ca altfel , ce m-as chinui sa il dezvatz ziua , de san si adormit la san ( numai asa adoarme prostit ) , s-ar strica seara , plus ca sunt convinsa ca ar rabda de foame pana seara , iar noaptea s-ar trezi si de 20 de ori ca sa recupereze . ochi peste cap

Daca ati stii ce e in sufletul meu .... Dar am acel sentiment ca " now or never " ! Simt ca daca ratez momentul asta nu am sa mai pot ... Doamne ajuta !

sus

Denunta
a1

Copii
Andrei: 18 ani, 8 luni
Ana-Maria: 14 ani

03.10.2004 8:49     citat 

Nu esti singura Roxanica.Singura diferenta e ca al meu baiat are 11 luni si o saptamana si tot atatea kg ,si atatia centimetri.Eu am inceput cu intarcarea de vineri dar o fac treptat:intai am eliminat mesele de noapte si au mai ramas doar doua:dimineata si seara si in nici un caz nu il las sa adoarma la tizitzi.Eu am inceput intarcarea la sfatul pediatrului ptr ca tot asa Andrei nu manca decat fructe si de cate ori vroia era la san.si asa i s-a am inceput.si pot spune ca nu e chiar asa de rau.Deocamdata merge.Multa bafta si tie!

sus

Denunta
dandria

Copii
David: 19 ani, 7 luni
Marcus: 15 ani
Milo: 11 ani, 5 luni

03.10.2004 9:51   Re: Am ajuns si aici - intzarcarea :(((  citat 

----------
roxanica-mamica a pt ca e indragostit de san , diversificarea noastra a alergie la lactate. Pe care dintre ele o are Marc? In plus, daca zice Onush ca se gaseste si in Bucuresti lapte de orez, eu ti-am mai spus, dupa intarcare a vanilie, s-ar putea sa il accepte mai usor). Parerea mea e ca e nu e necesar sa incerci formula, dat fiind faptul ca Marc are un an si 2 luni. Cat despre intarcare, nu pot decat sa va urez succes si nervi de otel, si sa ne tii la curent si pe noi.

Andreea

sus

Denunta
Onush

04.10.2004 7:39     citat 

----------
Dodutz a copilului.
----------

Nu eu am zis ci Dodutz jenat

sus

Denunta
fish

Copii
DEBORAH - albinutza
18 ani, 10 luni
VLAD DARIUS - voinicel
13 ani, 7 luni

04.10.2004 7:53     citat 

roxanique, fii tare mama, nu te lasa!!
noi suntem alaturi de tine, heeei rup! heeeei rup!
trag cu ochiul sarut prostit
iaca...fac si eu haz de necaz, ca rumanca...
pupici si mult curaj si nervi de otel!!

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 20 ani, 5 luni

04.10.2004 12:41     citat 

Este un moment tare greu, suntem cu gandul la voi. sarut si mie imi adormea Cristina numai la san. Am crezut ca va fi foarte grea intarcarea. Dar nu a greu. Prima noapte a ore de cand nu a culcare decat niste pateuri de la Fornetti trist . S-a iar apa , a a plimbat prin casa ) . Apoi s-a pana la 7 a lapte ( de orez ) , 10 de apa , si tot asa . Intr-un final , a cu fatza pe capul meu bagat astfel 90 % in perna prostit . a imi rodea genele ! rad scot limba S-a a fructe cu cereale pe care inainte nici nu vroia sa il vada . rad Apoi , pe la 10.30 paine trist , iar acum face nani . Mititelul meu dulce sarut !

In alta ordine de idei , mie imi vine sa ma urc pe peretzi de durere ! plang sau sunt foarte trist Noroc ca e doar la un san ( la dreptul pt ca il puneam mai des ) - zici ca l-am imprumutat de la Pamela Anderson ! Cand trece ????? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
mamaluieric

Copii
Eric: 21 ani, 1 luna
Hanna: 17 ani, 8 luni

05.10.2004 11:36     citat 

----------
roxanica-mamica a la armata? foarte fericit

trece... cu rabdare si muls, ai grija sa nu faci mastita. nu mai comentez pt. ca nu sunt de acord cu opritul dintr-o data.

sus

Denunta
roxanica-mamica

Copii

05.10.2004 11:37     citat 

weeeeell ! u never know ! scot limba

sus

Denunta
Nina

Copii
Nina-Cristina: 20 ani, 5 luni

05.10.2004 11:51     citat 

----------
roxanica-mamica a idei , mie imi vine sa ma urc pe peretzi de durere ! plang sau sunt foarte trist Noroc ca e doar la un san ( la dreptul pt ca il puneam mai des ) - zici ca l-am imprumutat de la Pamela Anderson ! Cand trece ????? plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

----------

Eu am tinut comprese reci pe sani, vreo 2 zile, dar tensiunea din ei am simtit-o 2 saptamani.
ma bucur ca Marc trece, totusi, usor peste acest moment. zambet Mai ales ca este o intarcare brusca.

sus

Denunta
schwartzi

06.01.2005 3:00   intarcare brusca  citat 

sunt in aceiasi situatie cu Roxanica-mamica ,este a cand nu mai alaptez , sanii ma dor ingrozitor , fac injectii cu intopolin , oare ce ma asteapta in continuare ?

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 19 ani, 6 luni

06.01.2005 5:18     citat 

Roxana, felicitari...tu ai decis...decis sa fie.
Vb. din propria experienta, recunosc am avut ajutor, altfel...sincer plangeam amandoua. Intarcarea am facut-o dintr-o data, adica gata titi, definitiv. Umfalrea sanului a niste pastilute, pt. ablactare. Oricum tot 3 max 4 zile tine...asa ca in week-end vei fii ok.
Fericirea mea este ca Enya nu a titi, ei o mai apuca....dar ii trecea repede.
Eu si acum sufar ca nu mai alaptez. Tanjesc dupa acea perioada. zambet
Vezi sa nu ramai fara gene, trag cu ochiul rad

sus

Denunta
roxanica-mamica

Copii

06.01.2005 5:37     citat 

----------
Renata a prin octombrie trag cu ochiul

sus

Denunta
Renata

Copii
ENYA ANNE MARIE: 19 ani, 6 luni

06.01.2005 5:45     citat 

da, cu tine...sorry...am avut ceva timp liber si am mai citit mesajele...cum era sa nu raspund si la asemenea zambet mesaj. Mai bine mai tarliu, decat never. trag cu ochiul

ps. am vazut mesajul lui schwartzi, crezand ca subiectul in sine este actual, asta e... jenat zambet

sus

Denunta
roxanica-mamica

Copii

06.01.2005 6:43     citat 

esti o dragutza trag cu ochiul sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde