· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Concursuri parinti.com > Concurs de Craciun, cu Noriel!
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor Concurs de Craciun, cu Noriel!     
sabinicac

14.12.2014 11:31     citat 

ii explic ca Mosul il vede de acolo de sus si sa fie cumiinte ca daca nu nu-i mai aduce nimic cool

sus

Denunta
mihaelaST

14.12.2014 11:36     citat 

ii povestesc mereu de MOS si il pun sa-l sune din cand in cand zambet

sus

Denunta
iulian22

14.12.2014 11:40     citat 

in fiecare an mosul vine la noi si nepoteii ii spun poezii si asa ei cred ca el exista

sus

Denunta
constantinu

14.12.2014 11:44     citat 

la noi in fiecare an inainte de Craciun mosul suna la telefon,am salvat numarul cu o poza a mosului si asa el ne crede ca exista.

sus

Denunta
tzutzina73

Locatie: str.Gheorghe Petrascu,nr.21 bl.O1A sc.4 et.4 ap.60 loc.Tecuc

15.12.2014 1:15     citat 

Noi tinem strans legatura cu Mosul prin telefon chiar si in cursul anului iar in noiembrie am scris traditionala scrisoare cu dorinte.

sus

Denunta
georgeta29

15.12.2014 1:19     citat 

Crede...si gata!Vedem filme cu Mos Craciun,facem scrisori si il pomenim tot timpul anului.Chiar sa vrea,nu poate sa il ignore!

sus

Denunta
mandy01

15.12.2014 5:26     citat 

Poate pentru ca traim si noi cu intensitate magia Craciunului nici copiii nostri nu pot sa faca altfel.Scrisori pentru Mos,cadouri, brad impodobit si magia e gata!

sus

Denunta
soarele_10

15.12.2014 6:34     citat 

Craciunul inseamna bucurie si speranta.Din momentul in care am devenit parinte mi-am dorit ca micutii mei sa se bucure de fiecare sarbatoare,de cadouri.Astfel ca in fiecare an ii scriem scrisori Mosului si asteptam cu nerabdare noaptea de Craciun,in care Mos Craciun vine si aduce daruri copiilor cuminti.Ne bucuram ca in fiecare an la gradi am avut parte de cele mai frumoase serbari si copiii au ramas fascinati de aparitia Mosului,care le-a adus daruri.
Deocamdata copiii mei sunt la varsta in care mai cred in magie zambet

sus

Denunta
edy_nicolaie2011

Locatie: Str.Malului,Nr.4;Turnu Magurele;Teleorman;Cod 145200

15.12.2014 6:59     citat 

Baietelul meu chiar crede in Mos Craciun ,imi aduc aminte ca anul trecut j-am zis ca vine Mos Craciun si ii pune darurile sub perna.Dimineata s-a trezit si primul lucru a ridicat perna si s-a uitat sub ea 'din pacate uitasem si pusesem darurile sub brad' sa intors cu spatele la perete si a inceput sa planga .L-am intebat 'de ce plange' si a spus 'Mos Craciun nu mi-a adus nimic' atunci i-am zis sa caute sub brad ca poate le-a lasat acolo ca sa nu faca zgomot sa il trezeasca .A fost atat de fericit cand a gasit darurile sub brad de parca era cel mai important lucru din viata lui . La caminul cu program prelungit chiar si pe la rude el stie ca Mos Craciun lasa cadouri pentru el fiindca varsta de 5 ani este magica plina de daruri si bucurii si personaje fantastice care le aduc . Ca sa pastrez magia sarbatorilor de iarna cumpar cadourile cand nu sunt cu el ,anul acesta a invatat si o colinda pentru Mos Craciun care de fapt voi fi eu imbracat in Mos Craciun si cu masca incarcat cu un sac de cadouri . sarut

sus

Denunta
interconect_30

Locatie: Str.I.L.Caragiale,Nr.155;Rosiori de Vede;Teleorman;Cod145100

15.12.2014 9:39     citat 

Sarbatorile de iarna ar trebui sa fie magice pentru toti copii si magia vine din credinta in Mos Craciun ,in sania trasa de reni etc . Eu cultiv cu grija aceasta magie cumparand cadouri fara ca nepotelul meu sa stie ,invatand poezii pentru Mos Craciun ,impodobind bradul impreuna ca sa il gaseasca Mos Craciun sa vada ca ,copilul s-a pregatit pentru venirea lui chiar bunicul se imbraca in Mos Craciun . Iubeste puzzle-lurile pentru ca la 6 ani e in perioada cand ii place sa descopere cate ceva nou .. zambet

sus

Denunta
robi2013

Copii
robert

16.12.2014 12:41     citat 

eu ii povestesc baietelului meu in toata perioada sarbatorilor despre Mos Craciun in plus in fiecare seara inainte de a adormi ne punem pe colindat, pentru ca mosului ii plac foarte mult colindele. Sper sa pastreze toata viata in suflet magia sarbatorilor.
Sarbatori fericite tuturor!!!!

sus

Denunta
lanolina

Copii
robert: 6 ani, 7 luni

16.12.2014 12:45     citat 

la cei aproape doi anisori ai nostrii nici nu se pune problema sa nu credem in Mosul, mai ales ca ne aduce atatea daruri si bunatati. E un pic bulversat cand primeste de la toate neamurile cadouri si nu numai de la noi de sub bradut, dar se bucura de ele si inca nu pune intrebari.

sus

Denunta
tatic_de_pui

16.12.2014 8:29     citat 

La noi lucrurile sunt simple.
Eu ,cel mai cool tatic(cum imi spune baietelul meu) am grija ca in fiecare an sa apar ca un Mos Craciun veritabil.Avem costum,o barba ca in povesti si musai ..un sac MARE de cadouri.
Spunem poezii ,ascultam dorinte si avem grija ca prichindelul sa nu se prinda cine este Mosu'.
Pana acum a tinut figura zambet
Craciun Fericit tuturor!!

sus

Denunta
admin

17.12.2014 4:42     citat 

Felicitari tuturor participantilor, iata lista celor 10 castigatori:

rekaalina
ionelita
gina_predeal
ANELY
zada678
edy_nicolaie2011
rafarafa
swetty85
geaninan
tzutzina73

Castigatorii vor primi pe adresa de email cu care s-au inregistrat pe forumul parinti.com un email cu informatii privind expedierea premiului.

Multumim si va dorim un Craciun fericit!

sus

Denunta
ionelita

Copii
Cosmin : 9 ani, 5 luni
Calin: 5 ani, 1 luna
am nascut deja!

17.12.2014 10:10     citat 

Multumesc parinti.com , multumec Noriel! Sarbatori fericite tuturor!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: