· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Sanatatea copiilor >Sanatate > Am cosuri si nu stiu ce sa fac pentru a scapa de ele
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Am cosuri si nu stiu ce sa fac pentru a scapa de ele     
Felincea

13.01.2015 10:15   Am cosuri si nu stiu ce sa fac pentru a scapa de ele  citat 

Am cosuri si nu stiu ce sa fac pentru a scapa de ele

sus

Denunta
kokoss

18.02.2015 11:37   Tratament acnee  citat 

Acneea este o afectiune care se intalneste la foarte multe persoane de varsta tanara. Chiar daca se manifesta cu precadere la adolescenta, poate persista pana la maturitate.
Folosirea unor suplimente alimentare sau a unor produse care au in componenta ingredienti folositi in fabricarea produselor anti acnee pot sa grabeasca procesul de vindecare al acneei.

sus

Denunta
marciko

03.03.2015 10:10     citat 

Kokoss ce suplimente ai recomanda tu pentru a scapa de acnee?

sus

Denunta
gelutzu

18.03.2015 11:38     citat 

Sunt multe reguli care trebuiesc tinute pentru a elimina acneea in intregime. Intr-adevar suplimentele pot sa fie si ele bune la indepartarea cosurilor.

sus

Denunta
ioanides

24.04.2015 12:01     citat 

Remediile naturiste clar sunt cele mai bune, dar totusi inainte de a incepe un tratament cu orice e bine sa se mearga la un consult dermatologic. In urma analizei facute el va va prescrie o cura cu ceva.

sus

Denunta
titik

22.05.2015 12:06     citat 

Sunt multe remedii pentru acnee. Un link util unde sunt prezentate tot felul de solutii

http://www.sfatulmedicului.ro/comunitat...vera_20544

sus

Denunta
ioanides

09.06.2015 11:39     citat 

Alimentatia corespunzatoare este foarte importanta daca se doreste inlaturarea sau tinerea sub control a acneei. Si exercitiile fizice care au un rol esential in detoxifierea corpului sunt recomandate.
Un organism invadat de toxine este predispus la acnee.

sus

Denunta
janas

17.08.2015 10:31     citat 

Pentru fiecare tip de acnee se potriveste un anume tratament sau un anume produs. Trebuie stabilit mai inainte ce fel de acnee este si care a fost cauza care a generato si abia pe urma se cauta un remediu.

sus

Denunta
evaw

09.09.2015 9:38     citat 

Informatii faine despre subiectul asta pe forum mai sunt si la adresa asta
http://www.parinti.com/Tratamentacneecu...dd818a43f8

sus

Denunta
vladimires

14.12.2015 1:28     citat 

Pastrarea igienei in zonele afectate de acnee este si ea foarte importanta. De asta medicul dermatolog nu recomanda stoarcerea cosurilor mai ales daca acele cosuri sunt localizate pe fata.

sus

Denunta
evaw

29.03.2016 1:35     citat 

Asa e Vladimires. E destul de periculos sa storci un cos care e localizat la nivelul fetei. Te poti trezi cu ochiul, urechea sau nasul infectate. Toate partile astea au o legatura intre ele.

sus

Denunta
markolino

16.08.2016 12:36     citat 

Un consult la un medic dermatolog poate sa ajute enorm in astfel de cazuri. In functie de rezultatele recoltarii el va stii ce tratament sa recomande.

sus

Denunta
happyastrid

Copii
Nichita: 12 ani, 11 luni
ariadna: 8 ani, 5 luni
matei

07.11.2016 2:31   acneea alba  citat 

Nu am gasit nimic despre acneea alba, care a inceput sa-l chinuie pe baiatul meu cel mare: nu e asa urata ca acneeea normala, in sensul ca sunt niste umflaturi ale pielii, albe, pe nas in special, dar sunt inestetice la o privire mai atenta si, mai ales, nu ai cum sa le scoti, pentru ca nu coc si nu se sparg...

sus

Denunta
midu

24.04.2017 1:06     citat 

Suplimente pentru acnee a incercat careva? Sunt bune pentru tratarea cosurilor?

sus

Denunta
janas

23.06.2017 9:57     citat 

Un supliment interesant pentru eliminarea acneei este derminax. Produsul actioneaza rapid si nu genereaza efecte secundare.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: