· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Diverse > Paziti-va de furtul din bagaje
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Paziti-va de furtul din bagaje     
happyastrid

Copii
Nichita: 13 ani, 5 luni
ariadna: 8 ani, 11 luni
matei

07.11.2016 2:48   Paziti-va de furtul din bagaje  citat 

Pentru ca eu sunt o persoana patita si vine sezonul vacantelor, cu copii sau fara, vreau sa avertizez pe toata lumea ca furtul din bagajele de cala la avion a devenit o practica din ce in ce mai intalnita pe toate aeroporturile lumii. Lacatulsau folia nu ii impiedica pe cei care manipulaza bagajele sa „vamuiasaca” valizele pasagerilor si apoi sa inchida bagajul la loc, ca si cum ar fi neatins.(ca aici, de exemplu: http://sigiliibagaje.ro/blog/.
Iar odata ajuns acasa, e prea tarziu sa mai reclami la cineva, ca iti rad in nas, cum am patit eu la Otopeni. In ultima perioada a aparut in schimb, si la noi, in Romania TravelSeal, un sigiliu de bagaje extrem de eficient, care odata desfacut nu mai poate fi pus la loc si nici inlocuit pentru ca are un numar unic de identificare. Si daca nici asta nu-l descurajeaza pe cel care intentioneaza sa va umble in bagaj, macar veti fi avertizat inca din momentul in care bagajul este pe banda si veti putea reclama pe loc, asa ca cei de la aeroport vor fi obligati sa vva rezolve plangerea pe loc!!!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: