· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >7-13 ani > scoli bune in bucuresti?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor scoli bune in bucuresti?     
nico1973

Copii
david: 13 ani - La Multi Ani!
ileana: 10 ani, 10 luni

28.07.2011 8:11   scoli bune in bucuresti?  citat 

fiul meu , in sept 2012 va merge la scoala .stiti vreo scoala buna in sector 6?
chiar si particulara , dar la preturi mai mici , voi cauta pe net scoli ,
o varianta ar fi sa-l dau la o scoala de stat in baia mare , e o scoala buna,acolo a facut
si sotul , are un apartament acolo ,deci ar trebui sa ne mutam .
merita oare ?cam fuge lumea din bucuresti ,,nu stau decit pt ,serviciu , dar nu e de stat !
aveti incredere in scolile din bucuresti?
mie mi se pare multa golaneala ,,
eu m-am nascut in eforie , constanta ,am facut scoala acolo, e frumos ,,
am 1 an de cautat o scoala buna !

sus

Denunta
bumbisor

Copii
bb boy: 12 ani
bb nou: 8 ani, 8 luni

25.09.2011 1:35     citat 

si eu incerc sa ma orientez din timp pentru o scoala buna in sectorul 1.
Stie cineva ceva despre sc. 179?
Daca aveti recomandari, va rog sa le enumerati - alegerea unei scoli este un moment f important, strategic - de el depinde in mare parte traseul 'educational' al copilului. Si eu resimt o presiune in ceea ce priveste acest subiect, asa ca te inteleg perfect.
bafta!

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 12 ani, 9 luni

26.09.2011 11:46     citat 

tot in sectorul 6 ma intereseaza si pe mine...de fapt, ma intereseaza mai mult sa aiba si afterschool...

sus

Denunta
gypsy

Copii
Minunea mea cu ochi albastri-R: 13 ani, 7 luni
Rares-Adrian:A doua minune din: 9 ani, 11 luni

26.09.2011 3:44     citat 

Zuzalina in sectorul 6 nu am auzit de scoala cu afterschool asa ca noi cu toate ca locuim in Crangasi am optat pentru scoala Nr. 3 de pe Bd.Titulescu,scoala despre care am auzit numai lucruri bune....ramane de vazut daca chiar este asa.Scoala nr.3 are afterschool pana la ora 17,daca optezi pt masa in sistem catering platesti 12 ron/zi iar daca vii cu mancarea de acasa nu te costa nimic.

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.09.2011 8:22     citat 

multumesc, gypsy sarut

despre scoala 3 nu am auzit nimic pina acum, trebuie sa recunosc, mai trebuie sa fac sapaturi...desi mi-ar fi extrem de complicat sa ajungem din drumul taberei pina la primaria sectorului 1, in fiecare dimineata...dar e o posibilitate demna de luat in calcul pentru asta...desi daca astia ii vor fi colegii, pai...hmmmm...dar piscina aia e indeajuns de interesanta pentru mine sa fac sapaturi, multumesc inca o data pentru hint sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii

27.09.2011 8:47     citat 

Zuzalina noi abia suntem la inceput la aceasta scoala,deocamdata sunt multumita de absolut tot .....daca vrei te tin la curent trag cu ochiul
Bazinul de inot este super si fiecare elev din aceasta scoala beneficiaza gratuit de cursul de inot care se tine de doua ori pe saptamana imediat dupa terminarea orelor de curs.In primul an teoretic fac initiere iar apoi sunt selectati si pentru a face inot de performanta.......Robert stiind foarte bine sa inoate a fost deja selectat pt echipa de polo .

Bafta

sus

Denunta
zuzalina

Copii

27.09.2011 8:51     citat 

----------
gypsy a scris:
Zuzalina noi abia suntem la inceput la aceasta scoala,deocamdata sunt multumita de absolut tot .....daca vrei te tin la curent trag cu ochiul
Bazinul de inot este super si fiecare elev din aceasta scoala beneficiaza gratuit de cursul de inot care se tine de doua ori pe saptamana imediat dupa terminarea orelor de curs.In primul an teoretic fac initiere iar apoi sunt selectati si pentru a face inot de performanta.......Robert stiind foarte bine sa inoate a fost deja selectat pt echipa de polo .

Bafta
----------

pai in cazul asta chiar ma intereseaza! daca vrei sa ma tii la curent, ramin datoare, sar'mina sarut

sus

Denunta
gypsy

Copii

27.09.2011 8:52     citat 

----------
zuzalina a scris:
----------
gypsy a scris:

Bafta
----------

pai in cazul asta chiar ma intereseaza! daca vrei sa ma tii la curent, ramin datoare, sar'mina sarut
----------

Cu cea mai mare placere.Tinem legatura sarut

sus

Denunta
nico1973

Copii

29.09.2011 4:37     citat 

si la scoala asta nr 3 , primeste si din sectorul 6 ?
e scoala de stat ?
e interesant ce spui ,,
dar daca e cu after school gratis si cu curs inot gratis ,,, pare sa fie misto ,
n-am mai auzit de asa ceva ,,,
eu gasisem o scoala -privata - scoala romano finlandeza , cu after school, dar e 10000 lei-an
:cry:

sus

Denunta
nico1973

Copii

29.09.2011 4:44     citat 

http://www.scoalafinlandeza.ro/index.html
:D

sus

Denunta
gypsy

Copii

29.09.2011 4:47     citat 

Nico si noi locuim in sectorul 6 si am fost acceptati la aceasta scoala,iar la after school asa cum am mai scris platesti 12ron/zi doar daca vrei sa manance mancarea adusa de ei.
Aveti grija ca inscrierile la aceasta scoala se fac cu mult inainte de data oficiala,eu daca tin bine minte l-am inscris in noiembrie-decembrie anu trecut.

sus

Denunta
nico1973

Copii

29.09.2011 5:19     citat 

ia uite ,asa mai afla si omul, cite ceva , si. e scoala buna , se invata acolo ok ?
pe net nu prea sunt informatii despre scoala nr .3 .

sus

Denunta
nico1973

Copii

29.09.2011 5:24     citat 

cum ai auzit de scoala asta , cu ce ajungi , il duci in fiecare zi cu masina personala ,la 7,30? cu cel mic ce faci,il iei cu tine ?si eu am 2 ,, :D

sus

Denunta
gypsy

Copii

29.09.2011 5:38     citat 

Nico noi pana anul trecut am locuit in sectorul 1 si Robert a fost la gradinita 248 care se afla exact in spatele scolii.De la alte mamici cat si de la educatoare am auzit si eu ca ar fi o scoala foarte buna,ca se invata bine si copii au rezultate foarte bune atat la scoala cat si la olimpiade si diferite concursuri.
Eu eram incantata de scoala datorita bazinului de inot asa ca am hotarat sa-l inscriu la aceasta scoala iar cel mic merge si el de 3 zile la gradinita 248.Ajungem acolo uneori cu masina personala sau cu tramvaiul 41 pana la intersectia cu 1 Mai si de acolo cu orice tramvai pana pe Titulescu.

sus

Denunta
nico1973

Copii

30.09.2011 8:33     citat 

aha ., ok , mersi de pont , pe net nu e nicio reclama la scoala asta , asa am deschis si discutia ,
e ok scoala , cu 12 lei-zi hrana ,pe luna ar veni 12 lei * 20 zile = 240 lei
scoala cu after school si cu
inot !!!
foarte tare !
pai numai after school e 600 lei lunar si inotul vreo 240 lei ,,,
deci e super ieftin ,
nu mai zic ca e si scoala !
cred ca as vrea sa-l inscriu si eu ,
sa vad ce fac c u distanta , dar de la 8 la 17 e super ok !!!
mersi mult .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: