· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casa > culori in dormitoare....
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor culori in dormitoare....     
loris

04.05.2009 11:57   culori in dormitoare....  citat 

buna dragele mele......
nu ne cunoastem dar sper sa o facem curand chiar si virtual....
o sa intru in renovari......2 dormitoare......
nu sunt f mari si de aceea nu stiu ce culoare sa pun...sau combinatii........
poate ma ajutati.....
si unde pot gasi mobila nu scumpa dar frumoasa......
sunt din bucuresti.....sau poate ceva site-uri......
astept parerile voastre.....
unul din dormitoare este al nostru si celalalt este al baiatului.....

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 14 ani, 1 luna
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 9 ani, 3 luni

04.05.2009 12:21     citat 

Mobila iti recomand depozitele de mobila din Prelungirea Ghencea, undeva dupa stadion..este relativ accesibil...
Culori nu stiu cred ca u si cu fam ar trebui sa hotarasti...la baiat poti eventual sa-i iei un tapet pe motiv desen animat, sau un un film care-i place...dc vrea....asta fiind alternativa mai ieftina a desenatului pe perete...
Bafta

sus

Denunta
Onush

04.05.2009 1:30     citat 

In ceea ce priveste culorile, avand in vedere ca zici ca nu sunt camere mari iti trebuiesc culori deschise, pastelate.
Acum ceva vreme as fi spus alb, acum nu mai cred ca e o solutie.

In camera copiilor si eu as pune tapet cu personaje din desene animate dar nu pe tot peretele ci pe sectoare. Eu am pus in dreptul paturilor dar la fel de bine se poate pune si in zona de joaca.

In ceea ce priveste mobila, IKEA este sugestia mea.

sus

Denunta
topsecret

am nascut deja!

04.05.2009 2:03     citat 

loris si eu am problema asta.
imi pare rau ca nu am facut poze sa iti arat cum arata dormitorul socrilor mei,unde am ales un tapet f frumos cu flori pe alb si negru pe un sg perete si dormitorul nostru care are 3 pereti lila,mai exact culoarea florilor de liliac si tavanul alb si am vrea ca pe al4lea perete sa facem ceva decorativ.al meu este expert la astea,dar ii place sa faca doar pt noi rad .la prima vedere pare obositor movul acela in dormitor,dar am vazut asa ceva intr-o revista si mobilat arata super.ca sugestie eu zic sa alegi o culoare care simti tu ca te relaxeaza si poti opta sa decorezi un perete cu tapet.sunt niste modele super la hornbach parca.il intreb pe al meu si iti zic pe seara. sarut
ah inca ceva..dormitoarele noastre sunt super mari.

sus

Denunta
loris

04.05.2009 2:43     citat 

multumesc frumos......in prima faza ma gandeam sa pun si eu tapet ....dar am renuntat la idee......
vrem sa imbracam toti peretii in rigips deoarece cei existenti sunt din bca si cam crapa.....

in legatura cu camera copilului.....deja e mare ptr desene animate....vreau sa o tin macar 7-8 ani.....deci atunci o sa fie pe clasa a 7-8....de scris pe pereti nu a facut-o niciodata deci sunt fericita din acest pct de vedere.....
eu ma gandeam la 2 pereti rosii....combinati cu...........sau mov.....dar ma gandesc sa nu fie totusi pali.....imi plac culorile vii......offfff nici eu nu stiu ce si cum........

cam cat o fi o mobila ptr copii-tineret???

vreau sa-i i-au o mobila cu pat suspendat ca sa castig la el in camera spatiu.......

sus

Denunta
loris

04.05.2009 2:51     citat 

aaaaaaaa....va rog daca stiti site-uri cu mobile in care se vad si preturile.....sau site-uri in care sa ma inspir ptr culorile de pe pereti......
i.d. meu de mess:lorismadu
multumesc......

sus

Denunta
Onush

04.05.2009 3:00     citat 

Culorile tari vor creea senzatia de micsorare a camerei, cat despre tapet nu e incompatibil cu rigipsul.
In ceea ce priveste preturile la mobila, catalogul on line de la ikea are si preturile.

Succes!

sus

Denunta
loris

05.05.2009 11:05     citat 

da asa e...
dar ma gandeam doar un perete in rosu aprins si restul alb....sau crem.....
mobila maro inchis......si parchetul la fel

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 12 ani, 10 luni
Zuza: 9 ani, 6 luni

05.05.2009 3:43     citat 

Noi dormitorul nostru il avem pe crem si portocaliu- culoarea somonului de fapt confuz , mobila wenghe cu sticla mata, covoarele in acelasi ton cu mobila si in geam organza somon si draperie somon cu imprimeuri maro, la fel si pe pat covertura.
Nu avem parchet ci gresie predominant crem cu ceva degradeuri.
Desi e mare camera am ales culori deschise pt pereti pt ca este mobila inchisa la culoare si masiva.

sus

Denunta
bblusa

Copii
eduard cristian: 12 ani, 4 luni

05.05.2009 4:20     citat 

poate gasesti ceva pe aici.
http://www.casesigradini.ro/imagini/c/3/Dormitor

sus

Denunta
tei

Copii
Iona: 21 ani, 9 luni
Christian: 10 ani, 2 luni

05.05.2009 5:35     citat 

Buna, pt dormitor eu am " improvizat " model , si am ales niste culori vii....imi pare rau ca nu au iesit culorile reale in poza....sunt mai sterse aici :

sus

Denunta
1sufletel

05.05.2009 10:31     citat 

Bine v-am gasit, dragelor!

Un link interesant pentru asortarea culorilor am gasit aici http://www.colormixcollections.com/wild...index.aspx

sus

Denunta
KiKilinis

Copii
JR: 12 ani, 3 luni
MICA: 8 ani

06.05.2009 7:26     citat 

tei, f interesante desene. zambet

sus

Denunta
loris

06.05.2009 8:41     citat 

fetelor va multumesc ptr sprijinul acordat.....
deja mi-au mai venit cateva idei....mi-e groaza ce o sa iasa cand o sa ma apuc......

tei......nu-mi imaginam ca mov merge cu portocaliu......dar imi place....una e sa-ti imaginezi alta e sa vezi trag cu ochiul

ptr camera baiatului.....oare merge combinatia verde prazuliu cu portacaliu????sa fie si vesela sa fie si de baiat....sa fie si luminoasa sa fie si de copil sa fie si de adolescent..... ochi peste cap confuz confuz confuz confuz

sus

Denunta
marisim

am nascut deja!

29.05.2009 9:04     citat 

loris un siteu cu mob ieftina si draguta confuz

http://www.polakmob.ro/Lindarosu.html

http://www.mobexpert.ro/game.php?id=290&cid=3

http://www.mobex.ro/listallproducttypes...mitoare/2/

si aici gasesti mai multe firme de mob
http://www.ziarulfaclia.ro/Complex-de-m...Real+13823

eu am dormitorul rosu toti peretii e superr... scot limba cool
eu si sotul meu ne-am indragostit de el cool si baia e tot pe rosu cu un brau negru cu auriu si gresia tot neagra care bineinteles e acoperita cu covor rosu sarut sarut si sunt inacperi mici.

sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: