· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Copii cu nevoi speciale > .
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor .     
luminitaf

19.11.2011 8:06   .  citat 

Buna tuturor!
In legatura cu " metode etc..." se refera la faptul ca atunci cand incepem temele sa le ducem la capat cu pauze f. mici care constau in:privirea pe geam 5 minute ;rontairea unui mar; o discutie libera despre ceva care-i face placere Mariei,in nici un caz pauza de joaca cum procedam inainte pt. ca(zice dr.) nu se mai poate concentra asupra temelor ea gandindu-se doar la pauza de joaca sau la desene animate care-i plac foarte mult.
Cat despre medicamente doar strattera.Ca si rezultate nu sunt cine stie ce,parca este mai intelegatoare atunci cand zic hai la teme fata de inainte cand aproape ca ne certam(iar la teme ,in fiecare zi tr. sa facem teme etc..).La scoala scrie destul de putin,avem noroc de o d-na inv. f. intelegatoare care atunci cand vrea sa o testeze o trece la tabla astfel nu are incotro si scrie obtinand note chiar f. bune(mai putin la testele scrise).Pt.mamicile carora li se pare ceva in neregula cu copii lor eu zic ca ar trebui sa mearga la DR. sa nu astepte prea mult asa cum am asteptat eu ca Maria sa vorbeasca ,timp in care copilul pierde multe si are mult de recuperat ca sa-i ajunga din urma pe ceilanti.
Din pacate am foarte putin timp la dispozitie ca intru mai des sa vorbim
asa incat va urez o seara placuta si multa sanatate.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: