· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Mancare grea la stomac, deranj pentru bebe?
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor Mancare grea la stomac, deranj pentru bebe?     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
LISUMANA

06.05.2019 7:19   Mancare grea la stomac, deranj pentru bebe?  citat 

Buna tuturor!

Ieri am avut o neplacere: am gatit impreuna cu sotul meu, am gatit la cuptor carnati de casa cu carne intr-o tava, iar in cealalata tava cartofi cu condimente.
Stiam ca inainte de sarcina imi cadea umpic greu carnatul de casa si ragaiam toata ziua a carnati. Nu m-am gandit sa nu imi cada la fel de prost, sau mai prost...uitasem de aspectul asta.

Nu am mancat mult, putini cartofi si 2 bucatele de carnati, iar dupa 30-45 min, o prajitura cu muuuuuulta ciocolata.

Dupa vreo 2 ore m-a luat o stare de rau si balonata, plus durere usoara de cap, dupa putin timp a inceput si bebe sa se agite, si a ramas agitat toata noaptea, mie nu mi-a trecut raul decat dupa somn.

Oare l-a durut si pe bebe stomacul, ca si pe mine, sau era agitat din cauza prajiturii cu muuuulta ciocolata?? Mi-am facut multe griji, si azi-dimineata cand m-am trezit el inca misca, era agitat, abia mai devreme s-a potolit.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: