· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Alimentatia copiilor >Diversificarea > diversificare amanata
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor diversificare amanata     
moira

19.07.2010 6:17   diversificare amanata  citat 

dragi mamici experimentate.
Eu imi alaptez bebele la san, numai la san, rar ii dau putina apa si daca este constipat ii dau ceai de musetel indulcit cu miere. Are acum 5 luni si 2 saptamani si are 8 Kg (exact). Intrebarea mea este: pot oare sa aman diversificarea pana la 7 luni, sa o incep abea atunci?ce repercursiuni are acest lucru, dece e bine , dece e rau? Problema e ca eu la inceput i-am dat lapte praf si abea apoi renuntand la el am inceput sa il alaptez numai la san si acum merge binisor, adica am cam cat ii trebuie, nu mai mult, nu mai putin.....papa cam 6 - 7 mese in 24 h. , cam din 3 in 3 ore...
Bunicii abea asteapta sa il vada manjit cu mancare, dar eu nu, pentru ca vad ca nu ii merge rau nici asa deocamdata.
Daca este cineva care a eu o sa aman putin dupa 6 luni, pana pe la 6 luni jumate...si am intrebat medicul dc e ok sa aman, si mi-a 6 luni e generic stabilit..poti sa il adaptezi in functie de tine si bebe cum vrei...chiar si in jos, spun unii... scot limba scot limba iar in sus, altii spun ca au amanat si pana la 8 luni fara probleme...
trag cu ochiul

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 16 ani, 1 luna

19.07.2010 11:50     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...86#1137586

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore