· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Administrative > CHAT
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4  »
subiect nou  raspunde
autor CHAT     
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 6 luni

11.10.2004 3:15   CHAT  citat 

Cum intru pe chat?

Am apasat pe rubrica general, dar doar mi-a aparut numele in dreapta si atat.

Ce mai trebuie sa fac?

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 18 ani, 9 luni

11.10.2004 4:33     citat 

pai in principiu nu ar mai trebui sa faci nimik altceva. vezi ca butonul de pop-up sa nu fie apasat (e chiar in bara aia gri). uneori chatul e perceput ca pop-up si din cauza asta nu poti intra.

sus

Denunta
iniMioara

12.10.2004 11:01     citat 

.... tzarnu' ie pe camp, tzarnu' ie pe camp, uraa dragutzaaaa meaaa.....(cand eu cu jale trist ) // ... cam asha-s io p'acilea plang sau sunt foarte trist

... bre, un' sunt pop-up alea????? ca le-am catat peste tat // ... si..mai am o intrebare : de ce putem intra pe ch iar acu' nu??/// ..cine mi-a dezactivat.....ce s-a dezactivat prostit ???

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 16 ani, 10 luni

12.10.2004 2:01     citat 

pe chat se poate intra de la orice calculator? de oriunde???
deci, daca se poate accesa pagina, se poate accesa si chat-ul???
nici eu nu vad pop-urile... si de cate ori am incercat, imi aparea ca sunt conectata. Doar atat!!!
de care bara gri, e vorba???

semneaza,
tonto-tontolino rad rad rad rad

sus

Denunta
Planorista

12.10.2004 6:47     citat 

cind faceti click pe numele chat-ului unde doriti sa intrati (copii, familie, general) tineri tasta strg (ctrl) apasata lung, pina apare pop-up-ul.

sus

Denunta
Theodora

Copii
Alexandros: 20 ani, 1 luna
Yannis: 20 ani, 1 luna

12.10.2004 9:11     citat 

Buna!
Sa stiti ca nu sint maestra nici eu,dar am un sot tere maestru si el mai ma invata si pe mine!
Deci pop-ups se dezactiveaza de sus,pe bara gri,eu folosesc OPERA 7.5,dar indiferent ce folositi,exista optiunea TOOLS.Da clik pe Tools si du-te la Quick preferens.da clik si apar mai multe optiuni,incepe cu "open all pop-ups",acolo dai clik si intrii pe chat!
Si eu aveam aceeasi problema de doi ani si ceva.de cind sint membra,nu am intrat niciodata pe chat si azi dim am reusit!
E de preferat,cind termini,sa urmezi din nou aceeasi cale si sa "block unwanted pop-ups".
Chestia cu blocatul acestor pop-ups se face ca sa nu fii bombardata cu diferite chestii ,ex reclame...zice al meu sot!!!
Succes!

sus

Denunta
nightwish

Copii
INGRID: 18 ani, 9 luni

13.10.2004 7:18     citat 

----------
bursucu a scris:
pe chat se poate intra de la orice calculator? de oriunde???
deci, daca se poate accesa pagina, se poate accesa si chat-ul???

----------

In principiu poti intra de pe orice calculator. daca nu reusesti cu pop-up-urile, intra in Tools-internet options-Advanced - si da acolo click pe Restore default. Ar trebui sa mearga. trag cu ochiul

sus

Denunta
iniMioara

13.10.2004 8:39     citat 

....uuuuuooooffffff plang sau sunt foarte trist
...am incercat cam toate variantele ce ni le-ati dat, si....nik plang sau sunt foarte trist
1) Tools-internet options-Advanced - si da acolo click pe Restore default. - nu s-a intamplat nik
2) clik pe Tools si du-te la clik pe Tools si du-te la Quick preferens.da clik si apar mai multe optiuni,incepe cu "open all pop-ups",acolo dai clik si intrii pe chat - nici asta n-a mers// in tools n-am gasit Quick preferens
3)cind faceti click pe numele chat-ului unde doriti sa intrati (copii, familie, general) tineri tasta strg (ctrl) apasata lung, pina apare pop-up-ul.-ntz

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
Onush

13.10.2004 8:47     citat 

iniMioara, la Windows Xp default este cu pop -up blocat prostit
Incearca si asa ...
In pagina de Explorer... Tools... Internet Options... Privacy .... ia setarea de pe Block-pops ... Apply ... eventual un Refresh ca sa ii introduca noile setari trag cu ochiul

sus

Denunta
iniMioara

13.10.2004 9:12     citat 

..io n-am Windows Xp plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , ci '97

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

13.10.2004 9:23     citat 

----------
iniMioara a scris:
..io n-am Windows Xp plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist , ci '97
----------

97 nu 'se' egzista, doar 98. trag cu ochiul
E posibil cumva ca ai instalat un firewall sau ceva asemanator? Si ala se poate ca iti impiedica deschiderea pop-up-ului.
Dar tu folosesti Internet Explorer sau alt Browser? Poate incerci cu Netscape, Mozilla sau Opera? zambet

sus

Denunta
iniMioara

13.10.2004 9:37     citat 

..'98 am prostit dar la cum sunt de ametita, o cifra in minus nu mai conteaza scot limba
..si folosesc Internet Explorer // m-am uitat inca o adta sa nu bag deshtul altundevA prostit
Multzam tuturor, si...iertaciune dak va ametesc, dar.....trebe sa-l dovedesc pana la urma, ca tare imi mai lipseshte ch sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 15 ani, 10 luni

13.10.2004 9:52     citat 

----------
iniMioara a scris:
..si folosesc Internet Explorer // m-am uitat inca o adta sa nu bag deshtul altundevA prostit
----------

no bine, amu ca am ajuns pana aici, ce versiune a lui IE ai? 5, 5.5 sau 6? Apoi vedem mai departe. zambet

Si nu ai zis daca folosesti Firewall, ceva de genul ZoneAlarm sau NortonPersonalFirewall sau altceva de la Norton etc.?

sus

Denunta
iniMioara

13.10.2004 11:13     citat 

...tocmai am aflat ca avem restrictii de sus si nu voi mai avea acces la ch niciodata de la serv plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

va multumesc inca o data pentru ajutor sarut

p.s. 5.5 am trag cu ochiul

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 16 ani, 10 luni

13.10.2004 11:27     citat 

----------
iniMioara a scris:
...tocmai am aflat ca avem restrictii de sus si nu voi mai avea acces la ch niciodata de la serv plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

va multumesc inca o data pentru ajutor sarut

p.s. 5.5 am trag cu ochiul
----------

oare sa fie aceeasi problema? de sus? momentan nu am cum sa aflu,
dar sper sa aflu.
am windows XP si folosesc Crazy Browser...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: