· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Toate varstele > nume bebelusului
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor nume bebelusului     
cornelia

Copii
Alexander Wayne: 17 ani, 11 luni
Richard: 16 ani, 6 luni

15.10.2004 6:44     citat 

Eu daca as fi avut fetita as fi numit-o BIANCA si as fi alintat-i Bianu , Ancutaza, Biencutza , Bia...dar asa pe baietii mei ii alint "putzosii lui mama!!!" rad

sus

Denunta
bursucu

Copii
dady: 15 ani, 6 luni

15.10.2004 8:59     citat 

Anastasia sau Allex-Cezara, daca voi avea fetita.
Pt. un baietel mi-ar placea Mihnea.
Dar nu sunt hotarata definitiv... Trebuie un nume care sa mearga cu cel de familie.

Parerea mea!

sus

Denunta
Delica

Copii
Bogdan: 31 ani, 10 luni

18.10.2004 1:06     citat 

Mie imi place foarte mult Paula... nu stiu insa diminutive pentru acest nume dar nici nu mi se pare foarte important pentru ca poti sa-ti alinti fetita si altfel decat legat de numele ei... Din experienta mea iti spun ca pe baiatul meu il cheama Bogdan dar rareori i-am spus Bogdanel... cand era bebelus ii spuneam la un moment dat "Pustiulica" scot limba ... pe baiatul surorii mele il cheama Sebastian si este bebelus si ii spunem "Iepuras" sarut sarut
Am avut o prietena in copilarie pe care o chema Iudita si pe care o strigam cu totii Boby zambet
Si inca un lucru care mi s-a intamplat: Cand am ales numele penru copilul nostru, mi-a placut foarte mult Bogdan.... si acuma imi place dar acum imi plac si alte nume pe care atunci nu le-am bagat in seama... trag cu ochiul asta-i viata, oamenii se mai schimba trag cu ochiul
confuz Sa ai curaj si sa alegi cel mai frumos nume dar sa ne scrii si noua cum ti-ai botezat fetita... sarut sarut

sus

Denunta
aura

18.10.2004 11:50     citat 

Fetita unei amice de-a mea se cheama Noemi ,in biblie exista acest nume ,de acolo l-a luat.

Baiatul meu se numeste Sebastian ,acum sunt insarcinata ...daca-i fata se va numi Alexandra sau Alessia .Daca-i baiat....nu stiu

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: