· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > bb are viermisori?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor bb are viermisori?     
ruana

Copii
Ruana Andreea: 15 ani, 6 luni

13.11.2007 10:07   bb are viermisori?  citat 

buna ,stie cineva cum imi pot da seama dc bb are viermisori?bunica mea spune ca s-ar putea sa aiba pt ca sta cu fundul in sus si de cateva zile se foieste noaptea,de fapt acum 2 seri nu a cica atunci cand sta asa ar avea viermisori dar eu nu prea le am cu chestiile babesti asa ca....................poate stie cineva ceva mai concret :?

sus

Denunta
lulu26

Copii
A: 15 ani, 7 luni
B: 15 ani, 7 luni

13.11.2007 10:17     citat 

rad rad rad cum adica sta cu fundul in sus si se scarpina in nas? rad pai si ai mei copii dorm numai cu fundul in sus zambet si alex a nasucul ei si se chinuie cat e ziua de lunga sa-si bage degetul in nasuc rad si te asigur ca nici unul nu au viermi, giardia, etc..adica am repetat de vreo 5 ori coprocultura..pt linistea ta eu zic sa-i faci un examen coproparazitologic..
de foit poate se foieste din acuza dintucilor confuz
apropo' te asteptam la bebelusi de iarna 2006-2007:
http://www.parinti.com/bebelusi_de_iarn...25137.html pt dicutii cu mamici de pitici de aceeasi varsa

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 16 ani, 10 luni

13.11.2007 10:23     citat 

ce treaba are scarpinatul in nas? prostit confuz confuz

sus

Denunta
ruana

Copii

13.11.2007 10:33     citat 

pai nu stiu asa mi-au spus si mie femeile mai in varsta

sus

Denunta
iulianaem

Copii
Sara: 17 ani, 4 luni
Daria: 15 ani, 4 luni

13.11.2007 10:37     citat 

Eu zic sa nu mai bagi in seama ce zic femeile mai in varsta ca ajungi sa te stresezi pentru toate nimicurile....zi ca ele si faci ca tine!!!! trag cu ochiul

sus

Denunta
ruana

Copii

13.11.2007 11:22     citat 

ai dreptate dar stii cum e imi fac griji totusi .dar astazi o sun pe d-na doctor sa vb si cu ea

sus

Denunta
Grasutza

Copii
Victor - blondutzul meu iubit: 16 ani, 10 luni

13.11.2007 11:24     citat 

nu mai bine ii faci analizele? confuz

sus

Denunta
ruana

Copii

13.11.2007 11:27     citat 

cred ca da sa vad ce imi spune doctora,

sus

Denunta
vioelena

13.11.2007 1:06     citat 

Sa ii faci un examen coproparazitologic. si eu am avut aceasta problema cu Edmond, a la un copilas. Eu i-am facut imediat ce am auzit ca are respectivul copil si a la el. Nu stiu ce sa iti zic...simptome nu prea sunt...adica ar trebui sa fie mai agitat...sa nu mai aiba pofta de mancare...Stai linistita ca se rezolva...noi am luat niste siropele si am scapat...Desi cand am auzit ca are, eram tare suparata ca a o sa va spun ce rezultat mi-a o sa va spun ce rezultat mi-a al meu e posibil sa aiba si mi-au spus ca nu exista pentru ei asa mici tratament. La cat ti-a fapt, Zentel. Noi a Pikovit (doar in perioada tratamentului). Am fost cam circumspecta la inceput, dar e bine ca a fapt, Zentel. Noi a Pikovit (doar in perioada tratamentului). Am fost cam circumspecta la inceput, dar e bine ca a Alex al meu, astept rezultatul de la copro si sa vedem ce imi spune, insa cand am intrebat-o daca in caz ca iese pozitiv ce-i de facut mi-a si daca imi spune acelasi lucru ma duc la un alt doctor pentru ca ar culmea sa il las asa pana la cel putin 6 luni..
Multumesc frumos.

sus

Denunta
wasabi

Copii
Tudor Mircea: 16 ani, 1 luna
Kristine Elena: 12 ani, 4 luni

14.11.2007 12:54     citat 

Uneori parazitii intestinali nu apar din prima la examenul copro. Cat despre tratament va recomand cu caldura variantele homeopate. Sunt mult mai eficiente si mai ok pentru organism decat preparate de genul zentel.

sus

Denunta
roxanamirela

Copii
Andrei Darie: 15 ani, 9 luni
alaptat, purtat, rasfatat

14.11.2007 4:06     citat 

Al meu copil a de aceea dau majoritatea analizelor pozitive.
Asa ca i-am facut un ANTIGEN giardia (duci tot kk, dar analiza e mai complexa si mai sigura).
Aici sunt de acord cu wasabi, trebuie repetat exam. copro de mai multe ori si la mai multe cabinete (as adauga eu).
In general tratamentele pt viermi sunt periculoase pt ficat asa ca si eu as opta pentru ceva naturist.

rox

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: