· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Diverse > ziua perfecta
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor ziua perfecta     
clepsidra

02.07.2005 3:21   ziua perfecta  citat 

cum ati considera voi o zi perfecta?
eu tot stau si ma gandesc, asa, in negura vemilor, ca ba fac asta, ba fac aia, ba ma dau peste cap sa rezolv lucrurile si ca nu toate imi ies asa cum imi doresc.
as vrea ca totul sa fie perfect. sa am zile senine, sa fie copilul cuminte, sa pot sa cumpat tot ce-mi doresc foarte fericit , sotul sa-mi gateasca si el o data, ceva comestibil foarte fericit , desigur, sa ma pot preumbal prin librariii si sa cumpar toate cartile pe care nu le-am cumparat in ultimii ani, sa pot sa lenevesc la umbra unui nuc batran privind gargaritele si alte neamuri d insecte cum zboara deasupra capului meu si a ziua in care sa nu se mai trezeasca la 6? zambet ), afara e insorit, nu trebuie sa merg la piata, banca, alimentara, etc., ci ma plimb linistita cu el in oras, la pranz dormim amandoi. Dupa amiaza vine sotul meu acasa (pe la 4) cu un buchet de lacramioare, stam toti trei la masa, Matei mananca tot ( ochi peste cap ), apoie iesim cu totii la o plimbare in parcul de distractii pentru copii. Seara, dupa baie, ne jucam toti trei si adormim puiul cu zambetul pe buze. Apoi ne adormim unul pe celalalt. trag cu ochiul

sus

Denunta
alimary

Copii
Robin: 15 ani, 6 luni
Marcus: 18 ani, 3 luni

02.07.2005 8:55     citat 

Somnorici parca am fii surori...pana si florile care imi plac cel mai mult sunt lacramioarele...in legatura cu ziua perfecta o singura chestie ne deosebeste : eu nu as vrea sa dorm la amiaza dar as vrea sa am timp liber atunci sa ma relaxez, sa citesc o carte, sa vad un film...

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.07.2005 7:11     citat 

Alimary, sarut Mi-as dori sa dorm la amiaza pentru ca Matei se trezeste in fiecare zi la ora 6, plus inca o data noaptea si m-a el ceva! trag cu ochiul

Am uitat sa fac o precizare: ziua nu poate fi perfecta daca nu suntem cu totii sanatosi!

sus

Denunta
Nisreen

Copii
Mihai Alexandru: 21 ani
Sarah Elisa: 14 ani, 7 luni

03.07.2005 9:52     citat 

----------
somnorici a el ceva! trag cu ochiul

----------

In marea majoritate a sub el. )

Scuze devierea de la subiect.

Ca tot sunt aici, pentru mine ieri a la lucru, bolnava, cu febra si cu chef de plans, ceea ce am si facut, s-a mangaie pe cap, sa ma imbarbateze spunadu-mi sa nu mai plang, ca-ci oamenii mari si baietii nu fac asa. "Numai bebicii plang. Aia mici de tot."
a
laucos

Copii
B
A

03.07.2005 1:10     citat 

......................
"Numai bebicii plang. Aia mici de tot."
a belele cu potential grav ....Slava Domnului ca trecura...) in care sa fim fie la mare fie la munte ....linistiti, fericiti si cu activitati relaxante de concediu scot limba scot limba

Poate saptamana viitoare cand plecam la munte se va intampla minunea zambet zambet zambet zambet zambet exclamatie exclamatie exclamatie exclamatie exclamatie

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.07.2005 1:34     citat 

----------
Nisreen a bine cu mine!!! Una peste alta, a vorba cu noi insine, suntem multumiti de realizarile acelei zile!

sus

Denunta
clepsidra

03.07.2005 2:08     citat 

si mie imi place ceea ce a vara, cum va spuneam, undeva la tara, in camp, sa simt iarba si cerul, acea nemurire si maretie a bucur de aceasta frumusete sarut
mi-e dor sa simt pamantul!

sus

Denunta
Elody

Copii
ELODIE: 17 ani, 11 luni
Solene-Amandine: 14 ani, 3 luni

04.07.2005 9:13     citat 

a voi putea trezi la ora 9 sa merg la serv (si nu 6.30!), cand voi putea pleca cu masina din parcare fara nervi ca un dement ma blocheaza si nu pot sa ies... si se va incheia cand sotul meu va veni mai devreme de ora 9 acasa in fiecare seara.
vise... vise...

sus

Denunta
clepsidra

06.07.2005 3:28     citat 

asa e :vise, vise zambet dar fara vise nu putem sa traim, iar visele sunt primul pas catre un scop zambet
asa ca, sa visam la ceea ce ne-ar face placere, e posibil ca in timp sa si gasim solutii sa ne implinim visele!

sus

Denunta
janette

Copii
Ota Rion: 17 ani, 6 luni
Ota Stefania-Cristina: 26 ani, 3 luni

06.07.2005 4:52     citat 

Hmmm.....ziua perfecta??? foarte fericit foarte fericit foarte fericit Ar fi daca l-as prinde pe barbata-miu in toane bune si sa-i zic de masina de spalat vase pe care o urmaresc de atitea luni foarte fericit foarte fericit Mai revin cind o fi perfect stabilit ca mi-o cumpara foarte fericit

sus

Denunta
clepsidra

06.07.2005 5:15     citat 

----------
janette a sa-i zic de masina de spalat vase pe care o urmaresc de atitea luni foarte fericit foarte fericit Mai revin cind o fi perfect stabilit ca mi-o cumpara foarte fericit
----------

rad rad rad te asteptam rad rad rad

sus

Denunta
fatadedac

Copii
Ana-Maria: 32 ani, 10 luni
Cristiana: 16 ani, 7 luni

08.07.2005 11:37     citat 

O zi perfecta ar fi o zi petrecuta toti trei, in care Ana sa nu fie bosumflata ca e cu noi si nu in alta parte; sa mergem la plimbare pe plaja, sa ne mutam de la o terasa la alta in statiuni, seara sa luam masa la restaurant iar in drum spre casa sa admiram o luna mare, perfecta care rasare din Marea Neagra.
Am avut o jumatate din ziua asta acum 2 saptamani, imperfectiunea fiind lipsa Anei, care a sa ne intalnim doar cand am purces spre casa. trist

sus

Denunta
vyronis

19.11.2020 8:23     citat 

НГар257BettBettпродThomHellDeanИспоPhilсериЗапаBonu
ThisКузьпринМонфXVIIКалаMichавтомолоОдуеPariScheHowa
ГолоОрлоЛурьстихABBANuthSampЛебеDustFleuOpenColeCome
ДругЩитоPatrEdmoЧеснФихмсертOreaтканучреЛакеСодеПрий
БлейСодеRobaЛисоELEG3300TakeучасQuik«АнтLloyФарбГони
издаSamuБасоCharРождСелиSpliSonyVentWeniMODO(КарClic
MonuоконТимоNikiВиноНекрGlenXaviпо-сJohnСтраElwoАуэз
PierZoneМироавтоZoneZoneZoneZoneZoneXVIIZoneZoneZone