· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Sarcina > Mamici ce au ajuns pana in saptamana 40 sau peste
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici ce au ajuns pana in saptamana 40 sau peste     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 7 luni

26.10.2004 5:40   Mamici ce au ajuns pana in saptamana 40 sau peste  citat 

Sunt si eu acum prin saptamana 40 si eram curioasa ce mamici sunt sau au ajuns pana in saptamana 40 sau au depasit-o.

Pupici. scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 17 ani, 10 luni
Teodora Maria: 15 ani, 10 luni

26.10.2004 6:06     citat 

Eu, sa traiti! Termen depasit cu 10 zile (deci intrasem in saptamana 42), fetita la activ. Sa nu zica careva ca fetitele se nasc inainte de termen ca-i rup urechile !! rad
Sarcina a nerabdare (vezi plangacelile de pe forum). Iar Diana bineinteles ca a apa si ea nu era inca angajata pe canalul vaginal. Abia dupa 8 ore a s-a la inceputul contractiilor si pana la nastere au trecut 5 ore, ceea ce zic eu ca a eu tot fetitza o sa am si la fel de nerabdatoare sa o vad mai repede.

Nici ea pana acum nu a a puneam pe vine curgea in suvoaie in schimb. Sigur vei sti daca ti s-a copil.

si colul a
Cora

26.10.2004 6:26     citat 

Pot sa vina si mamici care au nascut mai demult? foarte fericit Ca si Alex a copilul venise fix o zi dupa acel termen.

Acum is curioasa cind vine al 2-lea... ca e al 2-lea, dar e baiat... si zice lumea (mama ce minciuni! surprins ) ca baietii vin mai tirziu. a a a zice lumea (mama ce minciuni! surprins ) ca baietii vin mai tirziu.
----------

Asa stiam si eu (de la mama, de cand a fapt se zice ca fetele ar veni mai tarziu, deoarece chipurile trebuie sa se gateasca inca inainte sa iasa. rad rad

sus

Denunta
Cora

26.10.2004 6:37     citat 

----------
Christa a zice lumea (mama ce minciuni! surprins ) ca baietii vin mai tirziu.
----------

Asa stiam si eu (de la mama, de cand a fapt se zice ca fetele ar veni mai tarziu, deoarece chipurile trebuie sa se gateasca inca inainte sa iasa. rad foarte fericit
----------

Christa si eu am gasit pe un site de pe aici cum ca baietii s-ar nashte mai devreme si am ramas foarte surprinsa... caci eu stiam pe dos de la "babele" noastre... asa ca se vede clar ce regula se aplica... ciu-ciu... rad rad rad

sus

Denunta
Manu

Copii
Ilinca Maria: 19 ani, 6 luni

26.10.2004 7:10     citat 

si capra mea a nu a inducere s-a dopul

si

daca cade dopul se rupe si apa.

Sau se poate intampla una fara cealalta.

confuz confuz confuz

sus

Denunta
Inny

26.10.2004 7:20     citat 

Baietii se nasc cind vor ei... asta e concluzia mea! foarte fericit

Brian a a duc la spital. Contractii nu aveam, asa ca mi le-au provocat. Trecusera aproape 24 ore si eu tot nu nascusem. Doctorii se pregateau sa-mi faca cezariana si asa m-am speriat, incit am inceput sa imping (ca tot nu reuseam!) si am reusit sa-l dasc natural, cam cu 10 minute inainte de cele 24 ore!!!

Cu Tyler a nici o culoare! Imi trecuse termenul si am ajuns asa de disperata ca nu mai nasc, ca intr-o vineri am fost la doctor si m-am programat iar pt cezariana, pt duminica! si vineri spre simbata m-au apucat contractiile si am inceput sa trag de sot sa mergem la spital. Era cam 1:30 noaptea. Pina ne-am imbracat, pina am gasit drumul la spital (ca freewayul era inchis noaptea ca faceau reparatii!!!) am ajuns cam la 3 si ceva. si inainte de 6 am si nascut. FFFF usor si repede!

Deci, cu un baiat inainte de termen si cu unul dupa, trageti si voi ce concluzii puteti!! rad scot limba

sus

Denunta
Cora

26.10.2004 7:21     citat 

----------
Loreena a dopul

si

daca cade dopul se rupe si apa.

Sau se poate intampla una fara cealalta.

confuz confuz confuz
----------

rad rad rad esti totala!... daca pica dopul apa nu se rupe musai (apa se rupe doar la 15-20% din sarcini)...
daca curge apa, deobicei are pe unde, deci nu mai e dop! rad

sus

Denunta
Loreena

Copii
Carla Maria: 17 ani, 7 luni

26.10.2004 7:25     citat 

Hai merci ca ma luminasi la minte.

Lasa ca e mai bine sa intrebi.

Intrebarea moarte n-are.

trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
Cora

26.10.2004 7:28     citat 

----------
Loreena a luminasi la minte.

Lasa ca e mai bine sa intrebi.

Intrebarea moarte n-are.

----------

perfect de acord, altfel de unde sa le stii pe toate? confuz rad

sus

Denunta
emi_us

Copii
Matthew: 18 ani

26.10.2004 7:30     citat 

si eu am avut 10 zile intarziere ... cu baiat scot limba Ajunsesem sa plang in fiecare dimineata, ma uitam in oglinda si imi venea sa imi fac harachiri nervos (nu ma judecati gresit dar cedasem nervos rau de tot) numai sa iasa o data bebeul mult asteptat.
Am fost programata pentru inducere dar natura probabil ca si-a caderile mele nervoase si am intrat in labor 3 zile inainte de inducere.
Binenteles ca daca era dupa bebe, dragul mamii, el tot mai statea acolo in coliba lui ... dupa 36 de ore de labor el tot cocotat era si au trebuit sa-l scoata cu cezariana ca altfel nu a cum imi zambeste maimutzica, as mai face-o si de un milion de ori daca ar fi nevoie .

Nastere usoara! sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: