· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din afara Romaniei > Mamici din canada??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici din canada??     
NARNIA

17.02.2007 11:59     citat 

chisicuta : fetelor scuze credeam ca nu mai scrie nimeni aici. Am incercat crema bobos nu gros bobos ca pe aia nu o aveau. Cred ca e cam acelasi lucru. Vreau sa zic ca in seara cind am dat-o a plins non-stop 4 ore de nu mai stiam ce sa facem cu ea. Dupa aia mi-a venit ideea sa o spal din nou si sa mai uit mai atenta la ce scrie pe cutie. E cu propolis cred ca are alergie la asa ceva sau in general nu e indicat propolisul la copii asa mici. La tine cum a fost. ca pe micuta mea o pisca pielea rau de tot Merci

sus

Denunta
chisicuta

Copii
Daniel Luca: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

19.02.2007 9:24     citat 

Narnia, imi pare rau ca ati avut probleme. trist Ciudat, fiindca crema este speciala pentru bebelusi. Eu pe Luca il dau dupa fiecare baita cu aceasta crema si asta de cand avea 3 sau 4 luni. Nu a avut niciodata reactii neplacute.

sus

Denunta
andra1002

Copii
Matei: 16 ani, 7 luni

07.03.2007 3:28     citat 

----------
Mihaela29 a scris:
hop si eu la voi in listuca...nu-s mamica...dar o sa devin anul asta foarte fericit
eu is taman pe West Coast... scot limba
pupici sarut

----------

Salutare fetelor .
Va citesc de ceva timp , insa acum m-am hotarat sa scriu . In vara ajungem si noi in Canada ( am trecut de interviu in februarie ) , si sunt tare interesata si eu de doctori , produse naturiste pentru copii ,gradinite , moduri de distractie pentru bebe . Insa noi vom merge in Vancouver si vad pina acum o singura mamica de pe acolo , Mihaela29. Cam slaba miscarea pe coasta de vest zambet .
Sarcina usoara Mihaela sarut si sper sa mai vorbim .

sus

Denunta
anina

Copii
Delia: 16 ani, 1 luna

15.03.2007 11:29     citat 

Buna fetelor.
Ajungem si noi in Canada in vara. Noi venim in Calgary. Daca este vreo mamica de acolo sa dea de stire zambet sa o luam la intrebari jenat
Sanatate bebeilor.

sus

Denunta
croanta

Copii
Maria Titianu - 4 maselute si 8 dintisori

06.04.2007 10:31     citat 

Fain oras v-ati ales... e super sunt locuri de munca in prostie in Alberta... si sunt platite mult mai bine ca in Ontario...astia i-ti dau si bani numai sa te muti acolo.. au nevoie de oameni, se extind mult din cauza nisipurilor petroliere...

sus

Denunta
sheeba

Copii
Emma Raissa - cuminte si frumoasa :)
14 ani, 8 luni

04.05.2007 8:23     citat 

salutare mamici canadiene zambet
am si eu o intrebare arzatoare pentru cele ce au nascut in montreal. cum e cu cezariana "la cerere"? inca nu am purtat cu medicul meu discutia legata de nastere si vreau sa fiu pregatita cu toate informatiile.
am prietene care au nascut aici prin operatie cezariana dar erau la o a doua nastere, prima fiind tot prin cezariana.
nu vreau sa discut aici motivele mele. s-ar putea ca de asemene doctorul sa-mi recomande cezariana, dar daca nu e recomandata de medic trebuie sa o platesc eu?
va multumesc si poate ne fecem si noi mai active pe zona de emigrante ca ar fi multe lucruri interesante de stiut si de impartasit despre sistemul medical pentru noi si copilasi, concedii maternale si parentale .... mai multe .
zambet

sus

Denunta
viviana_

Copii
ARIANA ELLEN: 14 ani, 8 luni

19.06.2007 11:39     citat 

este cineva din Sant Louis aici???????

sus

Denunta
Raissa

Copii
Raissa: 16 ani, 5 luni

17.11.2007 10:45     citat 

Salut.Ma alatur si eu mamica nou venita in Montreal!

sus

Denunta
ang_79de

Copii
Margrit - Engel mein
16 ani, 2 luni

22.11.2007 3:40     citat 

hello...noi suntem in windsor....am mai scris pe-aici..asa un pic... zambet

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

28.11.2007 8:53     citat 

fetelor, am o rugaminte la voi: cit de greu este sa gasesc o gradinita/cresa pentru cea mica in Hamilton, Ontario? pentru o luna, o luna si ceva, nu mai mult...
multumesc

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

29.11.2007 6:20     citat 

Zuza, veniti in vizita in Canada? Eu is la vreo 600-700km de Hamilton si sincer nu stiu cum sa te ajut, dar ma bucur sa aud ca vei fi pe aproape si trag speranta sa ne vizitati.

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

29.11.2007 6:28     citat 

Zuzalina, tocmai am postat pe un forum romanesc din Canada, un subiect in care am cerut relatii despre o gradinita in Hamilton. Daca primesc raspuns cu informatii, iti dau de stire.

Revin cu o adaugare. Ma gandesc ca ar fi mai simplu sa vezi tu cand apare ceva. Uite aici Site-ul http://www.romanian-portal.com/forum/fo...asp?FID=38

Si de asemenea, poti intra sa postezi si pe site-ul www.toronto.ro, care este mai vizitat.

sus

Denunta
zuzalina

Copii
Thea Ana: 16 ani, 4 luni

30.11.2007 3:23     citat 

saru'mina mult de ajutor sarut sarut
nu stiu inca, dar vreau sa stiu ce am de facut in caz ca da...e mai complicat, dar eu incerc...stii cum e, speranta moare ultima zambet

sus

Denunta
gorgosica

Copii
enya maria

20.12.2007 12:36   mamici din canada  citat 

hello, hello
m-am inscris si eu astazi pe acest site
sunt din romania, dar...cu gindul la voi, cele de acolo

sus

Denunta
Rebela

28.12.2007 1:23   Buna  citat 

----------
zuzalina a scris:
fetelor, am o rugaminte la voi: cit de greu este sa gasesc o gradinita/cresa pentru cea mica in Hamilton, Ontario? pentru o luna, o luna si ceva, nu mai mult...
multumesc
----------

http://cafcc.on.ca/directory.php?subs=/lcbc.php

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: