· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din afara Romaniei > Mamici din canada??
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici din canada??     
pac

Copii
Patricia Maria: 18 ani, 1 luna
Melania Andreea: 16 ani, 1 luna

18.01.2007 8:27     citat 

bine ai venit,mihaela29 sau mai bine zis, zambet Bine ati venit
multa sanatate
va pupam sarut

sus

Denunta
Mihaela29

Copii
Matthew David: 14 ani, 10 luni
Nicholas Daniel: 12 ani, 2 luni

19.01.2007 7:42     citat 

Multumim de primire jenat scot limba
si multa sanatate si voua sarut

pupicei sarut

sus

Denunta
NARNIA

31.01.2007 6:30     citat 

Buna fetelor si eu sint tot in Canada, mai exact in Montreal. Am stat un an in Toronto la don mills cu Eglinton. Foarte frumos Toronto dar scump. Montreal e mai bine pentru familia noastra dar nu asa frumos si curat ca Toronto. E cineva din Montreal aici?

sus

Denunta
pac

Copii

01.02.2007 10:35     citat 

draga narnia suntem mai multe pe aici din montreal numai ca nu prea este activa lista asta foarte fericit
eu stau in LaSalle trag cu ochiul
o zi buna

sus

Denunta
NARNIA

02.02.2007 8:07     citat 

Pai haide sa o activam putin. Eu stau in west island , mai exact in Pierrefonds. E o zona buna . Zilele trecute mi-am dus baietelul la un party in lasalle si mi-a placut zona, frumusica. Vreau sa te intreb daca ai auzit de creme gros bobos de la souri verte. Cineva de aici scria despre ea si nu stiu unde sa o caut. Am gasit la un magazin naturist ceva dar nu e aceeasi. Ai vreo idee? Cica ar fi buna pentru dermatita atopica

sus

Denunta
pac

Copii

08.02.2007 8:55     citat 

Narnia scuze ca nu am raspuns pina acum.Am avut o periada destul de incarcata,fata cea mare are infectie la ureche ,fata cea mica are nasul infundat,iar eu am o tuse care nu mai trece rad .
Scuzele fiind cerute sa trecem la subiect zambet
imi pare rau ca nu am auzit de cremele scrise de tine,noi nu am avut probleme cu dermatite si nu m-am interesat de acest subiect.
Am citit ca faci un tratament cu tarite,a dat rezultate?de unde ai luat tarite aici in canada?In plus am vrut sa intru pe chat sa vorbesc cu tine dar nu am reusit rad .Nu am intrat nici-o data si nu stiu cum sa procedez, prostit poate data viitoare voi reusi rad
multa sanatate la copii sarut

sus

Denunta
chisicuta

Copii
Daniel Luca: 16 ani, 2 luni
am nascut deja!

09.02.2007 7:48     citat 

Fetele din Montreal, cunoasteti un pediatru bun in orasul nostru? Daca puteti, dati-mi si mie o adresa sau un nr de telefon!
Merci!

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

09.02.2007 7:55     citat 

----------
pac a scris:
Narnia scuze ca nu am raspuns pina acum.Am avut o periada destul de incarcata,fata cea mare are infectie la ureche ,fata cea mica are nasul infundat,iar eu am o tuse care nu mai trece foarte fericit .
Scuzele fiind cerute sa trecem la subiect zambet
imi pare rau ca nu am auzit de cremele scrise de tine,noi nu am avut probleme cu dermatite si nu m-am interesat de acest subiect.
Am citit ca faci un tratament cu tarite,a dat rezultate?de unde ai luat tarite aici in canada?In plus am vrut sa intru pe chat sa vorbesc cu tine dar nu am reusit foarte fericit .Nu am intrat nici-o data si nu stiu cum sa procedez, prostit poate data viitoare voi reusi rad
multa sanatate la copii sarut
----------

Tarate gasesti aproape in toate supermarche-urile, la raionul cu leguminoase uscate, fainuri, etc.. Uita-te dupa son de ble sau Wheat bran!
Pentru dermatite sunt bune cremele naturiste. Eu am folosit cu succes o crema de acest fel, pe care am cumparat-o de la un magazin de produse naturiste situat vis-a-vis de statia de metrou Snowdon, pe Queen Mary. Crema se cheama Creme Bobos si este facuta de firma Souris Verte. Trebuie dat mereu cu ea ca sa ai rezultate.

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

09.02.2007 7:58     citat 

----------
NARNIA a scris:
Pai haide sa o activam putin. Eu stau in west island , mai exact in Pierrefonds. E o zona buna . Zilele trecute mi-am dus baietelul la un party in lasalle si mi-a placut zona, frumusica. Vreau sa te intreb daca ai auzit de creme gros bobos de la souri verte. Cineva de aici scria despre ea si nu stiu unde sa o caut. Am gasit la un magazin naturist ceva dar nu e aceeasi. Ai vreo idee? Cica ar fi buna pentru dermatita atopica
----------

Narnia, scuze ca nu am citi cu atentie postarea ta, cred ca vorbim despre aceiasi crema. Am dat mai sus locatia la care poti cumpara crema.

sus

Denunta
pac

Copii

09.02.2007 9:52     citat 

chisicuta merci mult pt informatii.
Din pacate nu stiu nici-un prdiatru plang sau sunt foarte trist .Abia ieri am reusit sa ne programam la o clinica pt copii care accepta pacienti noi zambet ,nu stiu cum este doctorul rad ,dar avem programare marti la ora 13.30 si atunci o sa dam mai multe detalii.Eu am facut programare la telefon. Daca te intereseaza si iti este util uite adresa:
"Clinique aux petits soins" 6624, Sommerled Notre-Dame-de-Grace,
nr de tel:514-486-6656

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

09.02.2007 10:32     citat 

----------
pac a scris:
chisicuta merci mult pt informatii.
Din pacate nu stiu nici-un prdiatru plang sau sunt foarte trist .Abia ieri am reusit sa ne programam la o clinica pt copii care accepta pacienti noi zambet ,nu stiu cum este doctorul foarte fericit ,dar avem programare marti la ora 13.30 si atunci o sa dam mai multe detalii.Eu am facut programare la telefon. Daca te intereseaza si iti este util uite adresa:
"Clinique aux petits soins" 6624, Sommerled Notre-Dame-de-Grace,
nr de tel:514-486-6656
----------

Este chiar langa mine aceasta clinica. Ciudat, fiindca mie mi-au zis ca nu mai primesc pacienti. Am sa mai incerc. Este o doctorita buna acolo. O cheama Hanna. Poate chiar la ea nimeresti.

sus

Denunta
pac

Copii

12.02.2007 7:07     citat 

incearca la telefon poate asa reusesti,ca si eu am 2 clinici fara programare ,linga mine si de 2 ani tot incerc sa ma inscriu la medic si nu vor,imi zic ca nu mai primesc pacienti noi.
Adevarul este ca mereu am incercat cind am fost acolo nu si la telefon.O sa incerc si prin telefon poate reusesc asa ,ca ar fi mai comod pt mine decit sa vin pina in sommerled.
Miine dupa ce vin de la doctor iti scriu cum a fost zambet
pupici multi sarut

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

12.02.2007 8:48     citat 

merci pac!

sus

Denunta
pac

Copii

13.02.2007 10:28     citat 

draga chisicuta,
am fost si la doctor.suntem la doctorul Pratt rad
am ramas impresionat de curatenia de la clinica surprins ce modern si frumos este;la clinica de linga mine zici ca esti prin lumea a treia,nu e asa de curat si de frumos;in concluzie am o impresie buna,iar doctorul a fost si el la inaltime,sunt multumita zambet .
asa ca mai incearca la telefon si poate reusesti sa te inscrii la vre-un medic.
va pupam sarut cu drag si multa sanatate

sus

Denunta
chisicuta

Copii
am nascut deja!

13.02.2007 11:37     citat 

Da, stiu ca e fain la clinica asta, care-i noua si situata chiar sub un Jean Coutu. Am fost si eu odata in urgenta la o clinica pentru copii din Lasalle si e exact cum zici tu.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: