· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Dezvoltarea, educatia si timpul liber al copiilor >Comportament > Nu stiu ce se intampla...
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor Nu stiu ce se intampla...     
Manu

Copii
Ilinca Maria: 17 ani, 1 luna

07.11.2004 1:06     citat 

Ioana - vin si eu sa te incurajez - e intr-adevar doar o faza - numai ca la noi a tinut de pe la vreo 7 luni pana putin dupa 1 an.
Noi am fost mai slabi de inger (a se citi nu am avut nervii sa o lasam sa planga azi 5 min, pe urma 7 si tot asa) - urla de ziceai ca se sufoca - si am luat-o cu noi in pat - unde dormea ca un ingeras. Cum incercam sa o mutam (adormita deja!) - in pat la ea - ziceai ca are senzori - cum simtea patutul ei incepeau urletele. O mutam in patul nostru - tacea instantaneu. prostit
A fost perioada cea mai grea de "parinti" - mai ales ca fiind in pat cu noi si inca alaptam - am fost zombi (si inca nu mi-am revenit! rad )
Pana la urma ne-am chinuit mai mult - ca tot cu plansete a fost - noi citeam langa ea si ea plangea pana adormea!

Deci fiti voi mai tari - daca nu rezistati la plansete - incepeti si cititi-i, sau vb cu el - si trece! DaNU il lua in pat cu voi! scot limba

sus

Denunta
ioanalex

Copii
Teglas Ioan Alexandru: 16 ani, 2 luni

08.11.2004 11:01     citat 

De vre-o 3 zile si-a revenit de la sine....Smecherasi mai sunt puii astia mici sarut
Am inceput sa stau cate putin langa patut pana adormea....Pe urma am vazut ca de-aia nu adormea ca eram acolo...si avea chef de joaca...Asa ca am iesit si....surpise- surprise...S-a comportat cum eram obisnuita...
Sa nu zici ca sunt smecherasi?
Dar stiu ca o saptamana m-a terminat psihic...NU l-am luat nici in brate nici in pat cu noi...Si e ok acum... : sarut

sus

Denunta
mamaderichy

26.01.2005 10:20     citat 

Ioana exact acum vreo 3 luni am patit la fel cu Richy cand il puneam in patut plangea de mama focului si atunci mi-am dat seama ca precis a visat el ceva ca efectiv nu vrea in patut.In plus l-am intrebat de ce nu vrea in patut si mi-a zis ca vine babauu.Am facut un locsor la capatul patului nostru pe coltar si cateva nopti a dormit acolo aproape de noi si apoi si-a revenit ca prin minune.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: