· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > Cand sotzul se joaca cu nervii tai...
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Cand sotzul se joaca cu nervii tai...     
MATZA

Copii
Snejana Gabriela: 17 ani

13.04.2005 11:21   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Nu stiu ce poate fi dar nu arata prea frumos....maine vedem ce-o fi. La timisoara nu am ajuns ca n-am gasit masina cu care sa mergem si sa venim imediat dupa control, sa nu o tzin prea mult afara din casa in cazul in care chiar e varicela... ochi peste cap Nu mai stiu prostit prostit prostit Un lucru e cert cand te loveste un necaz mai vin doua dupa el, la mine au venit toate trei deja trag cu ochiul Unul rezolvat ( la munca), unul aproape ( cu Cristi) si maine sper sa se rezolve si sa nu fie nimic complicat si sa se faca bine repede ( ar fi bine sa nu trebiuasca sa stam in casa rad ) Fetele un sfat cand va merge rau niciodata sa nu intrebatzi daca se poate mai rau de-atat ca se poate plang sau sunt foarte trist Va spun din proprie experientza ca nu stiam daca sa plang pt proaspatul necaz sau sa rad de ce proasta am fost ca am intrebat si ce rapid mi-a venit raspunsul prostit prostit prostit

sus

Denunta
kaka

14.04.2005 8:23     citat 

Sanatate la bebit! zambet zambet iti tin pumnii!

sus

Denunta
aliseea

Copii
vasiliu robert gabriel
am nascut deja!

09.08.2005 10:44     citat 

Draga Matza.Stii ce zic eu?Daca zici ca mama ta are grija de fetita ta ,atunci pune piciorul in prag si du-te la servici .Sa vezi ce marfa o sa fie ,vii seara acasa ai si tu salariul tau,si nu mai stai la mana lui. scot limba Eu asa am facut ,am stat 4 ani acasa cu copilul meu,si de abia atunci am realizat ca trebuia sa ma duc mai devreme la servici ochi peste cap ochi peste cap In primul rand in 4 ani m-am prostit stand in casa intre 4 pereti ,numai casa ,copil ,gatit,sot ,calcat ,spalat si atat.Nu mai puteam.Dar intr-o zi mi-am luat inima in dinti si am plecat la servici ,si m-am angajat pe loc.Acum sunt fericita si multumita de mine si de ceea ce am putut realiza in tot acest timp,de cand m-am angajat(de doar un an)dar mi-am luat o gramada ceea ce el in 9 ani de cand s-a angajat nu a putut lua. trist trist Acum sunt insarcinata iar in 3 luni si o sa intru in prenatal ,cand o fi ,si stau 2 ani acasa cu copii mei,dar o sa iau indemnizatia aia de 8 milioane pe luna. trag cu ochiul Asa ca eu zic ca cel mai bine este sa lasi fetita cu mama ta si sa te duci la servici si ai sa vezi cu alti ochi totul.Ok?te pupic dulce si bafta.

sus

Denunta
mamica21

21.01.2006 9:58     citat 

Am avut si eu o perioada ca a ta dar eu am avut noroc ca nu depindeam de el ,aveam bani mei.Nu cred ca trebuie sa disperi posibilitati sunt sa-ti dai fata la cresa sau la camin si sa-ti gasesti un loc de munca.Sa poti sa ai si tu grija de copil si de tine,nu se merita sa stai sa astepti de la el ca-ci chiar daca are nu-ti da ca-i trebuie si lui(sunt foarte egoisti).Ar trebui sa ajunga intr-o astfel de situatie ca sa-si dea seama Eu de multe ori ii zic ca eu pot sa nu am nimic de mancare dar la copil imi trebuie.nu sta el acasa sa o vada pe aia mica ca vrea si nu ai ce sa-i dai ca bpoate macar copilu l-ar face sa constentizeze ce se intampla de fapt.Cel mai bine ptr. tine si copil e sa nu mai depinzi de el.succes in tot ce ai sa faci

sus

Denunta
krista83

Copii
Patrick-Luis: 16 ani

05.02.2006 9:26     citat 

Doamne ma frapeaza ce aud!!!da asta nu e barbat in primul rand darmite tata...Am si eu o intrebare il mai iubesti sau te complaci in situatia asta doar ca sa aiba cea mica un tata ,obisnuinta ca siguranta cu o astfel de persoana nu ai nici o situatie materiala nici altfel.Sfatul meu e sa iti iei viata in maini si sa o iei de la capat alaturi de copilul tau si cu ajutorul mamei ,decat cu asa om mai bine singura.

sus

Denunta
georgeta_nanu

Copii
Theodora-Gabriela - un copil foarte activ
14 ani, 4 luni

21.10.2006 11:43     citat 

sincer?eu il dadeam pe usa afara.nu merita sa fie sot daramite tata.
eu in locul tau m-as duce la munca,dar cu salariul meu as lua de mincare pt fetita,iar de gatit nu as gati nimic(ca tu fata desteapta ai grija sa nu mori de foame trag cu ochiul ),nu as spala,nu as face curat,ca de baiatu nu da banii in casa,deci eu nu am cu ce lua ca eu dau papa si haine la copil.
daca are salariul pe card fa-ti un card in plus pe contul lui(dar tre sa mearga cu tine la banca sa dea semnatura) si ai incasa salariul lui inainte sa simta "mirosul" la bani.

sus

Denunta
alinutza_s

07.12.2006 10:48     citat 

Georgeta, Krista ultimul mesaj al Matzei e din 13.04.2005. zambet Deja era hoatarata sa se mute foarte fericit . A trecut mai bine de un an, poate ca deja si-a rezolvat problemele, de fapt sunt convinsa de asta. zambet

sus

Denunta
georgeta_nanu

Copii
14 ani, 4 luni

07.12.2006 10:49     citat 

rad nu am vazut data postarii.unde era?

sus

Denunta
MATZA

Copii
Snejana Gabriela: 17 ani

17.12.2006 10:45   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Buna fetelor. zambet
Cu mare bucurie va anuntz ca am avut puterea sa lupt si sa iert si sa intzeleg asa ca santem tot impreuna si santem fericiti acum.
Am mai trecut de ultima data peste multe greutatzi, am lasat poate de prea multe ori de la mine dar sa stitzi ca a meritat. As mintzi sa zic ca totul este perfect dar unde este? S-a schimbat mult omul meu si s-a schimbat in bine. Incet incet a inceput sa intzeleaga ce este o familie. Este angajat de mai bine de un an si ne merge binisor financiar, fetitzei nu-i lipseste nimic, eu acasa ma ocup de toate. Am inceput sa predau dansuri impreuna cu o buna prietena de a mea, speram din ianuarie sa amenajam o sala si sa dam drumul la cursuri oficial (el ma sustzine trag cu ochiul ).
Fetitza merge la gradinitza este cuminte foc, acum e putzin racita trist dar avem la gradi o asistenta grijulie asa ca nu e necesar sa lipseasca mai ales ca acolo e cald si bine si multzi copii. S-ar putea in Ian sa ne si casatorim, asta daca Doamne fereste nu-si baga raul coada intre noi din nou.
Ce sa va spun sant multzumita de mine insumi pentru taria pe care am avut-o si pt ca datorita multora dintre voi am gandit obiectiv si am reusit sa intzeleg ca o mica parte din vina am avut-o si eu. Efoarte greu sa recunosti ca si tu esti vinovata pt ca nu-tzi mere casnicia cum ar trebui dar sa stitzi ca doar atunci reusesti sa o salvezi cand i-tzi acceptzi partea de vina si faci ceva in aceasta privintza.
As vrea ca la toata lumea cu probleme sa se rezolve asa cum s-au rezolvat la mine.
Sper intr-o zi sa am timp sa va dau detalii trag cu ochiul
Pana atunci ....SARBATORI FERICITE! sarut

sus

Denunta
ddadriana

17.12.2006 11:11     citat 

MATZA, sa sti ca ma bucur mult despre vestile de la tine.

sus

Denunta
georgeta_nanu

Copii
14 ani, 4 luni

18.12.2006 8:17     citat 

felicitari pt puterea de care ai dat dovada.
felicitari pt viitoarea nunta si sper sa-ti mearga din ce in ce mai bine
multa sanatate fetitei
sarbatori fericite sarut

sus

Denunta
alicadu

Copii
Luli: 18 ani, 6 luni

18.12.2006 10:24     citat 

Ma bucur ca ne-ai scris si ca v-ati impacat. Micuta voastra merita linistea si bucuria unui camin cu mama si cu tata.
Sa fiti fericiti, sa va bucurati de pace si de sarbatorile care bat la usa.
sarut sarut

sus

Denunta
margaritar

am nascut deja!

20.12.2006 3:12     citat 

Matza, e prima data cand intru la aceasta sectiune si am citit cu atentie toata evolutia relatiei voastre... Vreau sa spun ca de fiecare data nu aveam decat un singur gand: ca nu era normal sa continui. Citind ultimul mesaj postat de tine, insa, am realizat ca esti cu adevarat puternica si foarte inteleapta! Felicitari si Domnul sa va ajute pe amandoi sa o crestei impreuna pe fetita voastra intr-o atmosfera normala.
Sarbatori fericite!

sus

Denunta
cotoi

Copii
Dragos Eduard

04.11.2007 9:28   Re: Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

mataza am avut si eu un exemplar ca al tau mia mancat viata 9 ani ajunsesem eu sa muncesc si pentru el ca el ce castiga dadea pe bautura si dupa 9 ani mam decis sa-l las si e foarte bine

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

07.11.2007 12:30     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...690#568690

sarut
Felicitari

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: