· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > Cand sotzul se joaca cu nervii tai...
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  »
subiect nou  raspunde
autor Cand sotzul se joaca cu nervii tai...     
MATZA

Copii
Snejana Gabriela: 17 ani

11.10.2009 12:48   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Nu stiu daca va mai aducetzi aminte de mine dar revin cu acelasi subiect.
Aici am primit intotdeauna sfaturi utile si obiective.
Ce sa va spun este mai rau ca niciodata sant umilita verbal amenintzata vesnic ca ma da afara din casa, ma tortureaza psihic ....
Rugamintea mea este daca stie cineva un site unde as putea apela la ajutor specializat pentru ca am ajuns sa-mi fie teama pentru viitorul copilului meu.
Trebuie sa explic cuiva care este situatzia mea actuala si sa ma ajute sa vad clar care-mi sant optiunile cele mai sigure pentru mine si copilul meu.
Va multumesc.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

11.10.2009 3:24     citat 

Matza...eu imi amintesc bine povestea....credeam ca vii cu vesti bune trist
imi pare rau ca pana la urma lucrurile nu au decurs ok trist
Nu-mi dau seama exact din postarea ta ce s-a intamplat si ce fel de ajutor cauti...poate dai mai multe detalii...

sus

Denunta
roxana5

Copii
Zana

11.10.2009 4:39     citat 

http://www.federatia-caritas.ro/casamar...lilor.html

http://www.time4news.ro/tags/femei+agresate/

Ia si du-te, mai femeie!

sus

Denunta
remimona

Copii
Stefan: 10 ani, 10 luni
Marina: 13 ani, 10 luni
am nascut deja!

15.10.2009 2:19     citat 

un lucru e sigur: nu incerca nicioadata sa schimbi felul unui om de a fi pentru ca nu vei reusi niciodata. Un lucru e clar: numai cine iubeste cu adevarat face eforturi sa se schimbe si sa-i fie bine persoanei iubite. La voi din pacate matza nu a fost iubire niciodata... parerea mea trist . Nu e loc de iubire acolo unde iti lasi copilul in frig si tu stai invelit cu plapuma... Vorba cuiva aici de pe forum cred ca faceam ca locomotiva si ii crapam capul. Trist, foarte trist... trist

sus

Denunta
MATZA

Copii

15.10.2009 2:58   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Fetelor sant 8 ani de zile de cand tot incerc sa imi tzin familia unita si am ajuns sa fiu facuta proasta si tampita si nu pot spune mai departe ca e totusi un site public si sa mi se arate usa de 2 ori pe zi..
Dar imi pare rau pt el dupa 8 ani de zile am si eu niste drepturi doar ca vreau sa vb cu cineva specializat in domeniu sa imi analizeze bine situatzia si sa-mi spuna ce drepturi am si ce obligatzii pt ca nu vreau sa gafez si apoi sa sufere copilul meu.
Sant totusi o femeie puternica, mult mai puternica de cat va fi el vreodata si va fi bine. Pacat ca fara el in viatza noastra.

sus

Denunta
rene

Copii
Serban: 15 ani

16.10.2009 7:49     citat 

MATZA, copilul tau acum sufera mai mult cand vede ce vede si aude ce aude decat ar suferi daca ati pleca undeva si apoi ai apela la cineva specializat.
Crede-ma ca stiu ce spun. Copilul e tensionat in asa atmosfera, trebuie sa faci ceva sa scapi de el indiferent cati ani ati fost impreuna. Daca mai incerci sa salvezi ceva eu iti spun ca-ti prelungesti agonia.

Pregateste-o intai, explica-i ce se va intampla si eu iti spun ca va fi un copil multumit si linistit cand va veni acasa si va gasi liniste si pe tine zambitoare.

sus

Denunta
MATZA

Copii

17.10.2009 2:27   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Chiar copilul nu asista la nimc si i sant recunoscatoare domnului pt asta. As minti sa zic ca nu simte o oarecare tensiune intre noi dar nu ne jicnim nu ne certam si nu ne vorbim de rau unul pe altul fatza de fetitza.
Clar trebuie sa scap din situatzia asta si clar va trebui sa-mi pregatesc copilul din timp dar nici nu vreau sa o stresez mai devreme decat este necesar.

sus

Denunta
cristali2010

Copii
Albert Patrick Andrei: 11 ani, 5 luni

07.06.2010 1:25     citat 

Am citit tot prin ce ai trecut....ce mai faci? Esti bine si Gabitza cum este? Ai reusit sa divortezi? Mai tine-ne si pe noi la curent cu ce s-a mai intamplat...sper ca ai avut taria sa-l parasesti definitiv de data asta. Iti doresc numai bine si sa fii puternica pentru fetitza ta in orice situatie te-ai afla.

sus

Denunta
MATZA

Copii

08.06.2010 11:58   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

In momentul de fata nu mai locuiesc cu el de 3 luni de zile pentru ca a devenit si violent as putea spune ca a fost la un pas de a ma ucide si asa ca am plecat din casa lui cu fetita. De cand am plecat am aflat o groaza de lucruri oribile despre el nici nu are sens sa le enumar.
Momentan locuiesc cu mama mea dar in curand ma mut intr-o garsoniera inchiriata pe care am amenajat-o dupa gusturile fetitzei.
Muncesc pe un salar de 400 de euro de dimineata pana seara, mi-e al naibi de greu dar in acelasi timp si bine.
Ce sa va mai spun? Incep sa-mi cladesc propria viatza caramida cu caramida zambet

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 13 ani, 5 luni
MAIA ESZTER: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

03.08.2010 11:12     citat 

sa-ti ajute Dumnezeu. bine ca ai avut curajul sa pleci.

sus

Denunta
ramona79

Copii
Raisa Georgiana: 13 ani, 4 luni
Denis Gabriel: 11 ani, 2 luni

04.08.2010 10:08     citat 

felicitari MATAZA pentru curaj si putere trag cu ochiul

sus

Denunta
MATZA

Copii

04.08.2010 2:43   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Multumesc pentru felicitari nu este ushor.. inca mai am de munca la garsoniera vreau sa-mi iau si un calculator sa mai tin contabilitate primara la cateva firme sa mai imi fac un leu in plus.
Fetita e bine nu prea intreaba de taica-su ceea ce pt mine e ok, daca m-ar intreba zilnic cred ca as inebuni. Si asa mi-e greu orasul e mic il vad zilnic.
In camera fetei s-a instalat un prieten de-al lui a doua zi dupa ce am plecat din casa lui.
Povestea e oribila si nu doresc nimanui sa ajunga sa simta ce am simtit si ce simt eu, dar cateodata nu ai incotro si atunci trebuie sa-ti faci curaj si sa iei viata inpiept de unul singur.
Cu cheltuielie pt fetitza nu ma ajuta...e invidios pentru salariul care-l am...mi-a zis ca el nu are atatia bani ca si mine asa ca sa ma descurc...
Va mai tin la curent trag cu ochiul

sus

Denunta
martinutza

Copii
jonathan: 15 ani, 6 luni
isaac: 16 ani, 5 luni
rachel: 14 ani, 1 luna
miriam: 10 ani, 9 luni

05.08.2010 3:34     citat 

asa sunt mamele luptatoare pana la capat.....
bravo ca ai curajul sa o iei de la capat de una singura.
sa va iubiti una pe alta si sa va respectati
succes trag cu ochiul

sus

Denunta
cristali2010

Copii
Albert Patrick Andrei: 11 ani, 5 luni

20.08.2010 11:31     citat 

Incet- incet si cu multe rabdare se fac toate, daca ai avut rabdare 8 ani sa stai langa el si sa faci tot posibilul ca sa va fie bine ca o familie cred ca ai rabdare si mai ales vointa sa faci si de acum inainte pentru copilul tau. Primul pas , de a te muta, l-ai facut, de acum o sa-ti fie cat de cat mai usor. Sper ca sunteti bine si ca ti-ai dat seama in sfarsit ca lupul isi schimba blana, da' naravu' ba, acelasi lucru l-am aflat si eu, cel putin la mine au fost numai 3 ani. Multa bafta si nu uita, cand tu te duci la culcare iti strangi copilul in brate si te simti fericita indiferent de greutati pe cand el nu e decat un frustrat.

sus

Denunta
MATZA

Copii

23.08.2010 8:12   Cand sotzul se joaca cu nervii tai...  citat 

Asa este mi-e greu ca mama mea cu toate ca sta cu fetitza in timp ce sant la munca nu ma sustine nici psihic nici moral nici financiar ba din potriva parca i face o deosebita placere sa-mi bage bete-n roate sa ma chinuie si sa-mi demonstreze ca nu sant capabila sa ma descurc decat asa cum vrea ea. Traieste cu impresia ca are dreptul sa ma controleze acum ca sant singura si se foloseste de copilul meu pentru a face asta.
Am cam cazut cum se spune din lac in putz sau scapi de dracu si dai de tat-su... dar trec si peste asta....
Cand ma mai apuca melancolia si incep amintirile si dorul de viata de cuplu ma pun si citesc discutia lui cu amanta pe messenger discutie pe care am salvat-o pentru a o reciti ori de cate ori imi fulgera pentru o secunda sa ma impac cu el...si-mi trece asa de repede....

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: